Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

MŠK sa sami pripravili o úspech

V hádzanárskej extralige mužov Pov. Bystrica prehrala doma s Košicami.

Martin Kozák (vo výskoku) dáva jeden zo svojich desiatich gólov.Martin Kozák (vo výskoku) dáva jeden zo svojich desiatich gólov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Košice 25:26 (14:13)

Lepší úvod mali hostia, ktorí po Vallovom vyrovnaní na 1:1, v 5. min vyhrávali 1:4. Potom sa presadili bratia Kozákovci, Jozef dal dva góly, Martin jeden a bolo 4:4. Košičania v 10. min opäť viedli 4:6, no v polovici prvého polčasu bolo znova vyrovnané 7:7. Východniari potom viedli do stavu 8:9, no v 19. min Vallo prvýkrát dostal MŠK do vedenia 10:9. Bystričania v závere prvého dejstva viedli dvakrát o dva góly 13:11 a 14:12, ale polčas vyhrali iba o gól. V úvode druhého polčasu hostia vyrovnali na 14:14, lenže domáci pridali a po troch pekných góloch vyhrávali v 35. min 18:15 a naviac začali hrať presilovku. Namiesto zvýšenia náskoku začali robiť školácke chyb v útoky, strácali lopty, nepresne a slabo strieľali, čo súper trestal. V 39. min bolo vyrovnané 18:18, no domáci sa nepoučili a pokračovali v nepresnostiach. Výsledkom boli ďalšie tri inkasované góly – 18:21 a až potom, po deviatich minútach bez gólu si domáci zobrali oddychový čas. Veľmi to nepomohlo, lebo hoci M. Kozák dal rýchlo na 19:21, prišlo ďalších hluchých päť minút a v 49. min hostia viedli najvyšším rozdielom 19:25. Po zmene v bráne, do ktorej prišiel Makay zdvihol domácu zástavu najlepší hráč a strelec M. Kozák. Troma gólmi po sebe znížil v 52. min na 22:25. V bráne čaroval Makay a v útoku pokračoval v trápení obrany M. Kozák. Prihral na gól Adamčíkovi a v 56. min znížil na 24:25. Potom do deja zasiahli necitlivo mladí rozhodcovia, ktorí udelili Hároníkovi štyri minúty. O chvíľu faul do tváre na najlepšieho domáceho strelca ostal nepotrestaný. V oslabení sa Považania výborne bránili a neinkasovali, naopak, v 60. min M. Kozák vyrovnal desiatym gólom na 25:25. Štrnásť sekúnd pred koncom sa Geci zbavil Straku a dal víťazný gól Košíc. Domáci v snahe vyrovnať nezapojili do zakončenia M. Kozáka a šancu zbabrali. Deväťmetrový hod M. Kozáka po čase nemal nádej na úspech a skončil na blokoch.

Pov. Bystrica: Biel, Makay, Dobroň – Cifra 1, Miškech, Firit, Adamčík 1, Straka, Kostelanský 3, Jurák, Vallo 6, Hároník, J. Kozák 3, Marián Gardian 1, M. Kozák 10/3.

Košice: Cibere, Blicha – Šiška, Pristáš, Boris, Pecha 4/1, Hriňák 3, Fuňak 4, Schmer, Pekár 9, Müller 1, Ľoch 2, Geci 2, Dani 1.

Vylúčení: 4:2.

Sedmičky: 3/3 – 1/1.

Rozhodovali Budzák a Zahradník.

2. kolo: ŠKP Bratislava – Martin 29:18, Modra – N. Zámky 26:34, Pezinok – Hlohovec 18:37, Prešov – Topoľčany 28:27, Slovensko 20 – Topoľčany 24:36.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?