Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Púchov na súpera nestačil

V 3. futbalovej lige podľahli Púchovčania doma Vrbovému.

Brezničan (v červenom) mal najväčšiu šancu Púchova, ale jeho strelu z päťky D. Bartalos zneškodnil.Brezničan (v červenom) mal najväčšiu šancu Púchova, ale jeho strelu z päťky D. Bartalos zneškodnil. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov – Vrbové 0:2 (0:2)

Domáci aj s novou posilou Brezničanom sa netajili túžbou prvýkrát zvíťaziť. Súper bol iného názoru a do 25. min Púchovčanom loptu takmer vôbec nepožičal. Hralo sa väčšinou na polovici domácich, ktorí za súperom zaostávali v pohybe a kombinácii. V 11. min nekrytý A. Bartalos trafil volejom domáceho obrancu a o minútu vybiehajúci Hruška nohami vyrazil strelu unikajúceho Joríka. V 14. min po centri zľava mal zle bránený Sumer dosť času, aby volejom sklopil loptu do protipohybu brankára – 0:1. V 17. min fauloval Martinka rýchleho Joríka v šestnástke a mohol byť rád, že uvidel iba žltú kartu. Z nariadenej jedenástky Kováč poslal Hrušku k opačnej žrdi – 0:2. Potom sa hra upokojila a domáci tréneri reagovali dvojitým striedaním už v 25. min. Hra Púchova sa máličko oživila, no šance neprichádzali. Rohy k úspechu neviedli a na druhej strane mohli hostia zvýšiť v 34. min, no A. Bartalos po úniku prehodil Hrušku aj bránu. V 41. min sa do náznaku šance dostával Glórik, lenže rýchlejší obranca mu loptu včas odkopol. Po prestávke sa dlho nič zaujímavého nedialo s výnimkou prudkej strely Lackoviča z 25 metrov v 56. min, ale lopta letela asi meter nad brvnom. V 59. min diváci zatlieskali domáceho gólu, bohužiaľ iba do rezervnej brány pod tribúnou. V 65. min Jorík obišiel aj Hruška, ale zaváhal a domáci brankár mu loptu stačil odkopnúť. O minútu vypálil spoza šestnástky k žrdi Poláček, no Hruška loptu kryl. V 71. min po Štrbákovom centri sa na päťke uvoľnil Brezničan, ale D. Bartalos prvú domácu strelu medzi žrde reflexívne zneškodnil. O tri minúty volej striedajúceho Markoviča odvrátil na roh pri žrdi stojaci obranca Vrbového. V 79. min po priamom kope Brezničana trafila lopta ruku hosťujúceho hráča v šestnástke, ale hralo sa ďalej. Do konca stretnutia si mužstvá šancu nevypracovali a hostia si zaslúžene odviezli tri body.

Góly: 14. Sumer, 17. Kováč (11 m).

Rozhodoval Trenčanský, ŽK: Martinka, Petrušek, Jánošík, Sumer, Kurinec,189 divákov.

Púchov: Hruška – Jánošík, Petrušek, Revák, Martinka, Pilát (41. Markovič), Mynář (25. Kopiš), Šimáček (26. Glórik), Štrbák, Brezničan, Hamár.

Vrbové: D. Bartalos – Hladík, Andrísek, Kováč (68. Kurinec), A. Bartalos, Poláček, Gažík, Sumer (79. Labuda), Štora, Jorík (87. Slovík), Lackovič. JOZEF ŠPROCHA

6. kolo: Topoľčany – N. Mesto 2:0 (0:0), 69. Baláž (z 11 m), 71. Remeň, Petržalka – Vráble 2:1 (0:1), 49. Uhlík, 76. Vukovič - 37. Sojka, Šúrovce – Rača 3:0 (1:0), 32. a 50. Ivanič, 62. Horváth, Piešťany – Skalica 1:5 (0:3), 61. Gajarský - 29. a 33. Jakubek, 45. Šebesta, 53. Ulrich, 82. Guoth, Dun. Lužná - Slovan jun. 3:1 (1:1), 45. Jackuliak (11 m), 65. Nosko, 74. Hrnčár – 34. Čermák, Nemšová – Levice 2:1 (1:1), 11. Schlesinger (11 m), 56. Jurica – 15. Švec, Sereď – N. Zámky 6:1 (3:0), 26., 61., 84. a 89. (druhý z 11 m), Kasaj, 19. Železník, 42. Vaško - 44. Košút

1. Petržalka 6 5 0 1 14:3 15 (+3)

2. Sereď 6 4 1 1 19:5 13 (+1)

3. Slovan jun. 6 4 1 1 21:9 13 (+1)

4. Dun. Lužná 6 4 1 1 17:6 13 (+4)

5. Skalica 6 4 1 1 18:8 13 (+10)

6. Topoľčany 6 4 1 1 11:4 13 (+4)

7. Vráble 6 3 2 1 7:3 11 (+2)

8. Vrbové 6 3 1 2 5:8 10 (+1)