Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Borčice oslávili hody výhrou

V 4. futbalovej lige Prečín nezmazal dvojgólové manko a Nová Dubnica prišla o výhru v závere.

Modranka – Nová Dubnica 2:2 (1:2)

Diváci videli v Modranke vyrovnaný zápas so skvelou efektivitou hostí. Domácim chýbal pohyb, čo hráči N. Dubnice využili už aj na dvojgólové vedenie, keď najskôr otvoril skóre po akcii Lukáš a v 39. minúte ho napodobnil Švikruha po ďalšej peknej akcii. Domáci odpovedali ešte do polčasu kontaktným gólom Kobetič,a ktorý padol po štandardnej situácii a vyrovnanie prišlo v 85. minúte, keď sa v závare v hosťujúcej šestnástke domáci dožadovali pokutového kopu, no Richard Sekera sa dobre zorientoval a pretlačil loptu do siete. V zápase sa zrodila spravodlivá remíza.

Góly: 42. Kobetič, 85. R. Sekera - 6. Lukáš, 39. Švikruha. R. Bakači, ŽK: 62. Švikruha, 200 divákov.
MODRANKA: Píš – Rakický (46. Fančovič), Jakubička, Gažo (64. Nižňan), R. Sekera, J. Sekera, Boskovič, M. Šuran (46. Srdoš), Kobetič, Jakáb, Kvetan. Tréner J. Šuran.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej, Smolka, Smolík (54. Závodný), Golej, Behan, Tvrdý, Žabár (74. Štiffel), Maník, Švikruha, Bogiň. (STC)

Prečín – Kanianka 1:2 (0:2)

Úvod patril domácim, ktorí nevyužili dve šance Hybbenom a Orávikom. Potom prevzali iniciatívu skúsení hostia a v 34. min sa ujali vedenia Richterom. Tlak hostí pokračoval, akcie domácich končili na pozornej obrane, ktorú dobre dirigoval Mečiar. V 42. min si v ofsajdovejj pozícii spracoval loptu Marián Petráš a nechytateľnou strelou do šibenice zo šestnástky nedal Miščíkoi šancu. Po prestávke domáci vrhli všetko do útoku, ale Vicenovu šancu chytil Pipíška. V 70. min po faule v šestnástke na Vicenu Michalec z penalty dal kontaktný gól. Hostia zdržiavacou taktikou a dlhými odkopmi mali dej zápasu vo svojej moci. V závere hráči Kanianky trafili šibenicu a Miščík pri veľkom tlaku domácich v 90. min zneškodnil nájazd hosťujúceho hráča.

Góly: 70. Michalec (11 m) – 34. Richter, 41. Marián Petráš.

Rozhodoval Krč – Konečný, ŽK: Šnirc, Babašta, Khadir, 120 divákov.

PREČÍN: Miščík – Masaryk, Boško, Vrábel, Ľ. Gajdošík (55. Zahradník), Kaprálik, Orávik, Michalec (86. Vala), Vicena (84. Mičúch), Hybben, Hudek.

KANIANKA: Pipíška – Michal Petráš, Mečiar, Kurbel, Šnirc, Krško, Babašta, Marián Petráš, Richter (79. Minich), Khadir (56. Grom), Slezák (64. Hanus). JOZEF MAMIS

Borčice – Častkovce 3:0 (2:0)

V hodovom zápase domáci v prvom polčase dominovali. Už v 3. min sa k odrazenej lopte dostal Puček a hlavou ju poslal ponad brankára do siete. V 16. min po peknej akcii a po závare pred bránou hostí sa najlepšie zorientoval Senko, ktorý pridal druhý gól. Ďalšie šance už do prestávky domáci nevyužili. Po prestávke hostia začali hrať vabank na troch obrancov a viac sa vysúvali do útoku. Ich snahu pozorná domáca obrana likvidovala a s výnimkou dvoch náznakov šancí, ale gól nepadol. V závere sa po dlhej prestávke spôsobenej zranením dostal na ihrisko Luhový, ktorý dve minúty pred koncom spoza šestnástky uzavrel skóre zápasu..

Góly: 3. Puček, 16.. Senko, 88. Luhový.

Rozhodoval Černák, ŽK: Decký, Živčic, Hikel, 200 divákov.

BORČICE: Kukuliaš – Kočka, Decký, Masárik, Gorelka (89. Suchý), Púček (72. Luhový), Senko, Tomko, Kozík (80. P. Mačina), Plavšič, Živčic.

ČASTKOVCE: Kukučka – Gono, Šupka (22. Rusnák), Končitík, Hikel (58. Luštík), Osuský, Ďuriš, Vlado, Čechvala (57. Ščepko), Madro, Kostelan. (RO)

Výsledky 6. kola: Šimonovany – Holíč 3:2 (0:1), 58. Barta, 89. Sobota, 90. Maruniak - 1. Macánek, 79. Uher, H. Obdokovce – Bošany 1:0 (1:0), 6. Bisák, Partizánske – Lehota 3:1 (3:0), 23. a 39. Kučerka, 42. Petreje – 81. Jankula, D. Vestenice – Solčany 2:1 (1:0), 20. Dvonč (11m), 80. Líška – 62. Kuna, Tr. Teplice – Križovany 4:1 (1:1), 15. Jančovič (11 m), 56. Jambor, 67. a 81. Suchý – 45. Barniak.

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Zlatica Kušnírová: Čím je národ tichšie, tým viac si tí hore dovoľujú

21. február 2018 zatriasol celým Slovenskom. Nájomný vrah v ten deň zobral navždy Zlatici Kušnírovej jej milovanú dcéru Martinu i budúceho zaťa Jána Kuciaka.

Vyšlo nové číslo novín, teraz aj so spevníkom kolied a CD

Aktuálne informácie z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava nájdete každý týždeň vo vašom týždenníku MY Noviny stredného Považia (OBZOR).

Funkcie sa v pondelok na strednom Považí ujme hneď päť primátorov

Primátori piatich miest na strednom Považí zvolali ustanovujúce zasadnutie mestských zastupiteľstiev na posledný možný termín, ktorý po komunálnych voľbách určuje zákon.