Ladce vydreli výhru až v závere

V 5. futbalovej lige sa vonku nedarilo Horovciam a Hornej Porube, Ilava prvýkrát doma nevyhrala.

Ladčania (v zelenom)sa dlho nedokázali proti Kamencu presadiť.Ladčania (v zelenom)sa dlho nedokázali proti Kamencu presadiť. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Tr. Turná – H. Poruba 5:0 (2:0)

Zápas začal vo vlažnom tempe, ako keby sa mužstvá oťukávali a sem tam sa naskytla nejaká šanca. V 4 min. Stronček vbehol do šestnástky ako víchor, ale jeho pokus skončil na bočnej sieti. V 8 min. Martina Chorváta vysunul Peter Hasenovič, ale jeho peknú prihrávku odkopol obranca. V 10 min. Strončekov pokus išiel mimo brány. V 20 min. Matej Hrubý krásne obehol obrancov, prihral pred bránu Strončekovi, ale brankár stačil vyraziť na roh. V 23 min. prišiel veľký závar pred domácou bránou, ale Chochlík na 3x vychytal všetkých, ktorí ho chceli prestreliť. V 31 min. Marek Kováč vysunul Hasenoviča, ktorý sa nerozpakoval a ihneď vystrelil a otvoril skóre na 1:0. V 39 min. Martin Chorvát vybojoval loptu prihral na dvakrát pred bránu, ale Mareka Siváka strelu vychytal brankár – vyrazil na roh. Hneď z rohového kopu Martin Chorvát hlavou zvýšil na 2:0.
Druhý polčas začal aktivitou domácich a mali veľkú hernú prevahu. V 63 min. Martin Chorvát spoza šestnástky zvýšil na 3:0 a v 72 min. Marek Kováč po prihrávke Mareka Siváka upravil na 4:0. V 75 min. Andrej Hulaj z vyloženej šance trafil iba tyčku. Naopak z hostí Andrej Stano išiel sám na domáceho brankára, ale ten ho vychytal. Do konca zápasu sa hra odohrávala na hosťujúcej polovici a výsledok prikrášlil v poslednej minúte Patrik Chorvát, ktorý strelil piaty gól domácich.
Góly: M. Chorvát 2, P. Chorvát, Hasenovič, Kováč, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Petránek, 120 divákov.

Ilava – Z. Kostoľany 0:0

Od začiatku sa hral obojstranne opatrný futbal väčšinu medzi šestnástkami. Prvá šanca bola až v 16. min, keď Pružinec hlavičkoval zblízka nad. V 27. min mal veľkú šancu Ladecký, ale z päťky trafil iba do brankára. O tri minúty prvú strelu hostí medzi žrde, ktorú vyslal spoza šestnástky Cmarko, kryl Vrábel. V 44. min mohli dať hostia gól, ale po peknom centri hlavičkoval nad Liptaj. Druhý polčas začal náporom hostí, no Hanckova strela skončila nad a vzápätí ho napodobnil Liptaj. V 49. min Šurina z 20 metrov vyskúšal domáceho gólmana. Potom sa hralo znova iba v strede ihriska až do 66. min, keď Galko potiahol akciu, ale jeho center Pružinec poslal iba do brankárových rukavíc. Ďalšiu šancu Ilavy mal Koťan, no zo šestnástky brankára neprekonal. V 86. min Jáňa po ideálnej prihrávke prestrelil bránu a o minútu bol v najväčšej šanci hostí Liptaj, ktorý išiel sám na bránu, ale vystrelil vedľa.

Rozhodoval Hužovič, 100 divákov.

ILAVA: Vrábel – Pažitka (81. Ptáček), Strapko, Jáňa, Galko, Šedo, Ladecký (69. Bortel), Pružinec, Tomanica, Mikula, Koťan (72. Katerinčin).

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Hulíni (70. Rozenberg), Výškrabka, Kobes (78. Oršula), Hancko, R. Zvalo, Pavkeje, Šurina, Fereje, Cmarko, Liptaj. PETER MIŠÍK

Podolie – Horovce 3:0 (0:0)

Hostia sa podriadili taktike domáceho tímu, čo využívali na brejkové situácie. V 11. min prestrelili a v 14 min podobne zahodili šancu. V 18. min trafil domáci Križák loptu nad bránu. V 25. min sa vyznamenal Palkech, keď vytesnil strelu z uhla. V 30. min prestrelil aj Červeňanský. Po polčase bolo na domácej strane umývanie hláv a mužstvo nastúpilo do druhého polčasu ako vymenené. V 59. min po prihrávke Hlaváča strelil prvý gól Červeňanský. V 72. min po prihrávke Omastu z ľavej strany strelil gól Hlaváč. Hostia po zmene strán na Palkechovu bránu poriadne nevystrelili. V závere striedajúci Pyšný našiel Hlaváča, ktorý z troch metrov nekompromisne stanovil na 3:0.

Góly: 59. Červeňanský, 72. a 82. Hlaváč, ŽK: Klčo – Stratený, Kameništiak, Kebiš, rozhodoval: Kollár, 120 divákov.

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Klčo, M. Hrušovský, Gúčik, Červeňanský, Hlaváč, Omasta, Križák, Toráč (Uhlík, Ohrablo, Pyšný).

HOROVCE: Rajník – Stratený, Barták, Kuric, Gereg, Svorada, Kameništiak, Siekel, Pagáč, Bortel, Kebis (Mazáň). PETER SRNEC

Ladce – Kamenec 1:0 (0:0)

V 3. min Machala vyrazil loptu pred Nechalu st., ktorú poslal v tutovke loptu vedľa brány. V 9. min E. Mražík po centri Mikušku mieril tesne vedľa a v 13. min ho napodobnil Průša. Mikuška v 26. min nepremenil center Martinku. Ladčania mali jasnú prevahu, ale gól nie a nie prísť. Až minútu pred koncom o zaslúženej výhre rozhodol z neprehľadnej situácie E. Mražík.

Gól: 89. E. Mražík.

Rozhodoval Urbanovič.

LADCE: Machala – Mojto (Adamička), Homér, F. Váň, Koštialik, Kršák, E. Mražík, Mikuška, Martinka (Marián Habánek), K. Mražík, Průša (Petrík).

KAMENEC: Janoško – Nechala st., Kováčik, Pánis, Čavojec, Gabriel, Hrehuš, Sluka, Pisár, Nechala ml. Ďurta, striedali Vančo a Vojtáš. FERDINAND GACH

Výsledky 4. kola: Chocholná-Vel. – N. Pravno 0:0, Malá Čausa - V. Uherce 3:0 (1:0), 7. Drozd, 72. Borik, 90. Stopka, Cigeľ – Oslany 4:0 (3:0), 13. Katrena, 25., 36., 56. Lučan, Lazany - Stará Turá 1:0 (1:0), 2. Rybár (11 m).

2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!