Dve výhry panterov

Hokejisti Pov. Bystrice začali I. ligu víťazne.

Valach (vpravo) dáva druhý gól POv. Bystrice proti Sp. N. Vsi.Valach (vpravo) dáva druhý gól POv. Bystrice proti Sp. N. Vsi. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Topoľčany 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Oba tímy v úvodnom zápase novej sezóny doma vyhrali a bilanciu si nechceli pokaziť. Po nevyužitých presilovkách na oboch stranách boli strelecky aktívnejší domáci panteri, no ani jeden z gólmanov puk zo siete nemusel vyťahovať. Vyrovnaný zápas pokračoval aj v druhej tretine. Hostia sa ujali vedenia v 29. min, keď po akcii prvého útoku poslal puk do domácej brány Káčer. Panteri sa nenechali znechutiť a o 44 sekúnd po Koledovej prihrávke vyrovnal Lipták. Domáci sa ubránili presilovke a v 37. min Vokulič po spolupráci s P. Ligasom dal vedúci gól Pov. Bystrice – 2:1. V závere druhej časti dostal hosťujúci Káčer desaťminútový trest za nešportové správanie. Záverečnú časť začali hostia presilovkou, ktorú nevyužili. V 48. min si vymenili údery Šuda s Tvrdíkom a boli vylúčení. O minútu Niník po Hurtajovej prihrávke vyrovnal na 2:2. Topoľčany doplatili na dve nevyužité presilovky, ktorým domáci odolali. V 59. min Kutňanský z tímu hostí dostal 2 + 2 minúty a predĺženie začali panteri presilovkou 4:3. Trvala iba tridsať sekúnd, keď po kombinácii Fila s Liptákom prekonal Hippíka Valach.

Góly: 29. Lipták, 37. Vokulič, 61. Valach – 29. Káčer, 49. Niník.

Pov. Bystrica: Mikoláš – Balušík, Hriňa, L. Dubeň, Filo, Nemčík, Šuda, J. Dubeň, Bujdák, Kostelanský, Valach, Koleda, Lipták, Slávik, Kudlej,. P. Ligas, Vokulič, Buliš, Bustin.

Topoľčany: Hippík – Guričan, Niník, Bystričan, Kutňanský, Behan, Drahovský, Gráčik, Hurtaj, Káčer, Barčák, Marek Mihálik, Varga, Klačanský, Martin Mihálik, Tvrdík, Chlapovič, D. Mihálik.

1. kolo: Sp. N. Ves – Prievidza 2:3 pp, Bardejov – Detva 4:1, Slovensko 18 – Michalovce 6:3, Senica – L. Mikuláš 6:1, Prešov – Trnava 2:4.

Pov. Bystrica – Sp. N. Ves 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Vo vyrovnanej prvej tretine veľa šancí nebolo a zopár striel kryli brankári. Prvú presilovku v zápase využili panteri v 18. min, keď po akcii Liptáka usmernil puk zblízka k žŕdke Koleda. O chvíľu bol vylúčený Mach a domáci pokračovali v presilovke aj v druhej tretine. Štyri sekundy pred jej ukončením v 21. min po Balušíkovu strelu po Kostelanského prihrávke Smik ešte vyrazil, no Valach z uhla našiel cestičku puku do siete. Zvýšiť mohli Slávik a Lipták, no gólman ich strely vyrazil. V 30. min úplne voľného Finduru vychytal Mikoláš a potom na druhej strane opäť neuspeli Lipták so Slávikom. Znížiť mohol v presilovke, keď bol na 2 + 10 minút vylúčený Vokulič v 36. min Mach, ale trafil iba žrď. Panteri prežili aj ďalšie oslabenie. Osem sekúnd pred koncom druhej časti ušiel Nemčík, našiel Balušíka, ktorý sa pred chvíľou vrátil z trestnej lavice, a ten v plne rýchlosti bravúrne po blafáku zakončil do prázdnej brány – 3:0. Záverečnú časť začali domáci presilovkou, ale do tretice ju nevyužili, keď v 43. min Drozd v oslabení znížil. Do konca zápasu veľmi obetavo a pozorne hrajúci Bystričania nedovolili súperovi ďalší gól a zaslúžene vyhrali.

Góly: 18. Koleda, 21. Valach, 40. Balušík – 43. Drozd.

Sp. N. Ves: Smik – Rojkovič, Ľ. Vartovník, Džerenga, Horváth, Cvengroš, Hoffman, Janovčík, Vrana, Findura, Gonda, Ihnaťo, Cútt, Mach, Wesselényi, Drozd, Giľák, Hamráček, Dravecký, Lapšanský, Lesňák.

2. kolo: Topoľčany – Trnava 3:1, L. Mikuláš – Prešov 0:2, Slovensko 18 – Senica 0:6, Detva – Michalovce 4:0, Prievidza – Bardejov 1:4.

1. Senica 2 2 0 0 12:1 6

2. Bardejov 2 2 0 0 8:2 6

3. Pov. Bystrica 2 1 1 0 6:3 5

4. Topoľčany 2 1 1 0 5:4 4

5. Detva 2 1 0 1 5:4 3

6. Trnava 2 1 0 1 5:5 3

7. Prešov 2 1 0 1 4:4 3

8. SR 18 2 1 0 1 6:9 3