Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Rybár ratoval bod v nadstavenom čase

V MRZ nastrieľali L. Rovne šesť gólov, ale Beluša päťkrát inkasovala.

V. Ludince – Beluša 5:0 (3:0)

Domáci nastúpili do zápasu s úmyslom atakovať prvú priečku tabuľky, čo vyústilo už v 6. minúte do gólu Sásika po prihrávke A. Kosáka. Tá istá akcia sa zopakovala o minútu neskôr, ale Sásik trafil len tyčku. V 9. minúte bolo už 2:0, keď samostatný nájazd premenil Cingel. V 11. minúte mohlo byť už 3:0, ale Kanycska nepremenil svoju šancu, keď sa ocitol sám pred brankárom. Tlak naďalej pokračoval, keď v 22. minúte Adam Kosák zvyšoval už na 3:0. V šanci sa vyskytol aj Gonda, keď v 36. minúte po prihrávke Predajnianskeho netrafil bránku. V 43. minúte mohli hostia znížiť, keď zahrávali pokutový kop, ale brankár Benko svoje mužstvo podržal. Do druhého polčasu vstúpili domáci uspokojene, ale po dohovore z lavičky opäť zabrali a 68. minúte Adam Kosák po prihrávke Predajnianskeho zvyšoval na 4:0. Všetko to uzavrel v 84. minúte Cingel po samostatnom nájazde na 5:0. Následne sa zápas už len dohrával.

Góly: 6. Sásik, 9. a 84. Cingel, 22. a 68 A. Kosák. R Sékely. ŽK: Dulai – Holeščák, Šedík. 200 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Benko – Dulai, M. Kosák (58. Bagala), T. Varga, Sásik (69. Števko), A. Kosák, Soboňa (74. Pinter), Predajnianský, Kanyicska, Cingel, Gonda. Tréner I. Kasan.

BELUŠA: Gombár – Holeščák, Šedík (58. Cibík), Pavol Vavrík, Hedera, Novisedlák, Frťala (75. Moško), Ondrička, Peter Vavrík, Ondrašík, Hrnčík. Tréner Š. Ondrička. (IP)

Led. Rovne – Bánovce 6:2 (3:1)

V 5. min po rohu neustrážili obrancovia Škultétyho, ktorý otvoril skóre – 0:1. Bánovčania hrozili najmä po štandardných akciách, ale sklári boli herne lepší. V 15. min po Prekopovej akcii vyrovnal Lipták. O osem minút Prekop vyzval do šance Detka, no Križma bravúrne loptu vyrazil. Po Tomanovej akcii v 40. min Chmelík zvyšoval na 2:1 a v 44. min dal Ranuša tretí gól sklárov. V 55. min po priamom kope znížil na 3:2 hlavičkou Doknič. Desať minút pred koncom sa v šestnástke uvoľnil Detko a zvýšil na 4:2. O dve minúty sa Lipták pohral s obrancami a Prekop poslal loptu do prázdnej brány. Prekop sa v 88. min nesplašil a po individuálnej akcii uzavrel účet na 6:2. Hostia zanechali veľmi dobrý dojem v obojstranne svižnom zápase.

Góly: 82. a 88. Prekop, 15. Lipták, 40. Chmelík, 44. Ranuša, 80. Detko – 5. Škultéty, 55. Doknič. R A. Gádoši, bez ŽK, 200 divákov.

L. ROVNE: Kováč – Tomana (86. Buček), Kollár, Kresáň, Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar (86. Šebo), Prekop, Ranuša, M. Hruška (40. Híreš). Tréner D. Kramlík.

BÁNOVCE: Križma – Zaťko, Halás, Škultéty, Doknič, Poštrk, Gábriška (78. Ďurkáč), Baláž (50. Lukič), Ferenc, Bodocký, Matiaš (67. Filo). Tréner Ľ. Halás. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Domaniža – Tr. Stankovce 1:1 (0:1)

V 6. min po chybe obrany prenikol pred domácu bránu Kováč a Škvarka otvoril skóre umiestnenou strelou. V 28. min po skrumáži v šestnástke sa lopta odrazila k Miroslavovi Kvaššayovi, ale jeho strela bola nepresná. Zápas pokračoval medzi šestnástkami a v 40. min po rohu zakončoval prízemnou strelou Kašuba strelou vedľa. O dve minúty pohrozili hostia, ale Bulko prestrelil. V 43. min nepotrestal vybehnutie brankára Zemanoviča Sovík, ktorý vystrelil nad. Úvod druhého polčasu patril Domaniži, no vyrovnať sa im nedarilo. Veľkú šancu mal v 65. min po centri Miroslava Kvaššaya Svoboda, ale loptu nedočiahol. Túžbu po vyrovnaní ešte nenaplnil v 89. min Vaštík, keď po aute hlavičkoval do brvna. V nadstavenom čase po rohu sa najlepšie zorientoval Rybár a zo hranice šestnástky vyrovnal.

Góly: 90. Rybár - 6. Škvarka. R Šima, ŽK: Vaštík, Sovík, Škvarka, 200 divákov.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Kašuba, Braciník, Vaštík, Hájek, Sádecký (73. Martinka), Miroslav Kvaššay, D. Pilár ml. (61. J. Král), Svoboda, Sovík (70. Pilár st.), Rybár. Tréner P. Košík.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Ježík (90. Mareček), Barčiak, Bulko, Hudec, Anina, Škvarka (81. Ďuriš), Viskupič, Šedivý (65. Polek), Kováč, Koprivňanský. Tréner R. Pevný. RADO HAVIAR

Výsledky 8. kola: Horná Nitra - Palárikovo 1:2 (1:2), 26. Brestovanský - 4. Vencel, 21. Guemache, Gabčíkovo - Topoľníky 3:0 (0:0), 63. a 82. Bognár, 74. Lelkes, Galanta - J. Bohunice 1:1 (0:0), 47. Szabó – 66. P. Strečanský, FC Nitra jun. - Veľký Meder 1:2 (1:1), 9. Paukner - 22. Ferenczi (11 m), 78. vlastný (Harbuľák), Neded - Komárno 1:2 (1:1), 35. Kunovský – 10. Szórád (11 m), 88. Nagy.

1. V. Ludince 8 6 1 1 26:9 19 (+4)

2. Neded 8 6 1 1 18:5 19 (+7)

3. Led. Rovne 8 5 3 0 20:8 18 (+3)

4. Veľký Meder 8 6 0 2 17:9 18 (+9)

5. Komárno 7 6 0 1 15:7 18 (+12)

6. Gabčíkovo 8 5 2 1 21:7 17 (+5)

7. Horná Nitra 8 4 0 4 18:13 12 (0)

8. Domaniža 8 3 2 3 12:12 11 (-4)