Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Tuchyňa a FC Orlové stále nebodovali

V I. triede sa Papradno doma nerehabilitovalo za debakel v Košeci.

Z tejto šance brvnišťania (v oranžovom) proti FC Orlové gól nedali.Z tejto šance brvnišťania (v oranžovom) proti FC Orlové gól nedali. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

PAPRADNO – D. MARIKOVÁ 0:1 (0:1)

Domáci v snahe odčiniť debakel v Košeci začali útočne, ale trvalo im to iba päť minút. V 6. min ušiel Galko, ale Minarech jeho strelu chytil. O minútu Vajdík nedostihol loptu, ale v 11. min po chybe obrany Brídzik povedľa brankára dostal hostí do vedenia. V 13. min priamy kop S. Trúchlika z 30 metrov skončil iba rohom a Tóth v 16. min trafil z uhla žrď. Bomba S. Trúchlika v 25. min bola nepresná a v 32. min nezvýšil Vajdík, ktorý chrbtom k bráne hlavičkoval nad. Po skrumáži pred bránou hostí v 37. min boli za vzájomné napadnutie vylúčení Galko a R. Vlach. Tóth v 53. min vystrelil vedľa a v 55. Kozáčikova strela bola slabá. Brídzk v 66. min vypálil ďaleko vedľa a o dve minúty ho napodobnil domáci Zboran. Pokusy Kozáčika a Brídzika gólom neskončili. V nepresnom a nervóznom zápase po rohu v 79. min Nemčík vystrelil nepresne a hostia si odviezli tri body.

Gól: 11. Brídzik.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth (Cupan), Váchalík, Galko, Černošík, Kozáčik, Nemčík.

D. Mariková: Minarech – Huličiak, Turičík (Hrenák), Oravec, R. Vlach, Vajdík (Slávik), Dekrét (Mihálik), P. Polník, J. Vlach, Brídzik, Hamar. ADRIÁN DEMÁČEK

STREŽENICE – KOŠECA 2:2 (1:1)

Prvú šancu mali hostia, ale v 6. min Ján Palček a v 10. min T. Kašša neboli úspešní. V 15. min Hrišo s E. Medňanským v protiútoku stroskotali na obrane. V 28. min vykopával z prázdnej brán Ľ. Medňanský strelu T. Kaššu. O minútu Mihálik mieril tesne vedľa a v 30. min Štrbákovu strelu Gančár s námahou vyrazil. Mihálik odpovedal strelou vedľa a Štrbák v 35. min v dobrej šanci vystrelil slabo do gólmanových rúk. Košeca sa ujala vedenia T. Kaššom po hrubej chybe obrany a ten istý hráč neprekonal v 42. min Jantáka. Tesne pred polčasovým hvizdom Štrbák nastrelil brvno a odrazenú loptu vrátil do siete Struhárňanský. V 50. min Gančár zmaril šancu E. Medňanského a M. Vicen z dobrej pozície mieril vedľa prázdnej brány. V 60. min Filiač z jedenástky za faul na Štrbáka dostal domácich do vedenia. Po strkaniciach boli vylúčení Jozefovič a V. Kašša. Zvýšiť mohol Fedor, ale jeho sólo v 64. min chytil Gančár. V 75. min Ján Palček po vyšachovaní domácej obrany premenil Mihálikovu prihrávku na spravodlivú remízu 2:2.

Góly: 45. Struhárňanský, 60. Filiač (11 m) – 38. T. Kašša, 75. Ján Palček.

Streženice: Janták – Ľ. Medňanský, Adamička (Fusík), Filiač, Fedor, Štrbák, Jozefovič, Struhárňanský (R. Krajči), Hrišo, Svorada, E. Medňanský (L. Krajči).

Košeca: Gančár – Švehla, F. Štepanovič, Pavol Ondrejka (Jaroslav Palček), Jozef Palček, Kalus, V. Kašša, Mihálik, T. Kašša (Baláž), M. Vicen, Ján Palček. ADRIÁN DEMÁČEK

VISOLAJE – M. LEDNICE 1:0 (0:0)

R. Sviečka v 2. min zo šestnástky mieril tesne vedľa. Po akcii P. Mišutku voľný Pazdera na päťke prišiel o loptu a po dvoch priamych kopoch sa nepresadil Pazdera. Najprv prestrelil a potom mieril iba do gólmana. Ďalšiu šancu po Sviečkovom centri spálil P. Mišutka, keď hlavičkoval tesne vedľa šibenice. Hostia sa väčšinou iba bránili a skúšali hrať na protiútoky, ale nedarilo sa im. V druhom polčase o zaslúženej výhre Visolají rozhodol v 68. min Kujaník z priameho kopu pekný gól. Sviečka trafil žrď a domáci dosiahli tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

Gól: 68. Kujaník.

Visolaje: Štrbáň – Lutišan, Bednář (Raninec), Pazdera, Baránek, Sviečka, Palme, Hošták, P. Mišutka, Kresánek, Kujaník.

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, M. Košút, T. Lednický, L. Lednický, T. Hudek, P. Vančo (J. Martinka), MK. Vančo, Pekara (Marcel Kvaššay), Šimko (Čerňanský), J. Čelko (J. Košút).

PLEVNÍK – LYSÁ 3:2 (2:1)

Babíncovu strelu z 20 metrov v 9. min zneškodnil Fojtek. V 20. min unikol T. Ďurkech, prihral P. Ďurkechovi, ktorý z desiatich metrov otvoril skóre. O dve minúty Lišaník hlavičkoval nad domácu bránu. V 25. min strelu P. Ďurkecha v páde kryl Fojtek a Lišaník o chvíľu opäť vystrelil nad. V 33. min M. Zlocha peknou strelou vyrovnal, ale v 39. min za faul premenil Kamas jedenástku a domáci opäť viedli – 2:1. V 49. min strela M. Zlochu z uhla letela vedľa. V 57. min strelou bez prípravy z 25 metrov vyrovnal krásnym gólom Miroslav Mošteňan. O šesť minút bomba P. Ďurkecha skončila vedľa a v 65. min strelu Butka zblokovala obrana hostí. V 75. min Butko už mieril presne - 3:2. Pokus M. Zlochu v 84. min skončil tesne vedľa a v 88. min Magerčiak chytil Mokričkovu šancu.

Góly: 20. P. Ďurkech, 39. Kamas (11 m) – 33. M. Zlocha, 57. Miroslav Mošteňan.

Plevník: Magerčiak – Ligas, Škrabák, Martin Janech, B. Kremeň, T. Ďurkech (M. Kremeň), Michálek (Butko), Kamas, Babínec, P. Ďurkech, Kušnier.

Lysá: Fojtek - P. Kováč, Ľ. Janíček (Panáček), Krcho, Miroslav Mošteňan, M. Janíček, Macko, M. Zlocha, M. Kováč, Lišaník, Mokrička. JÁN BORČÁNYI

BOLEŠOV – TUCHYŇA 2:0 (1:0)

Prvú šancu mali hostia, ale priamy kop P. Kopačku v 2. min skončil vedľa. V 10. min Kvasnica hlavičkoval zblízka do Höfera. Barták potom vystrelil vedľa, rovnako ako na druhej strane Švec. V 26. min Hudcovský vyrazil priamy kop Mikoláš a na žrď. O šesť minút Štefulova strela skončila tesne vedľa. V 37. min po peknej akcii Zela, ktorý ušiel obrancovi a jeho center poslal do siete Prna. V 56. min mohol zvýšiť Zelo, ale osamotený mieril vedľa. V 86. min spálil tutovku Mikoláš, ktorého streku Hudcovský zázračne vyrazil na roh Druhý gól Bolešova pridal v 88. min Holiček po centri Zela.

Góly: 37. Prna, 88. Holiček.

Bolešov: Hudcovský – J. Šatka, Kvasnica, Monček, Veselý, Holiček (M. Kopačka), Prna, Barták (Vavruš), Zelo, Pagáč, Dian (Šándor).

Tuchyňa: Höfer – Hrehuš, Mačina, Letko (P. Štefanec), Švec, Mikoláš, Filo, Štefula, Jozef Poliak, P. Kopačka, P. Poliak. (MI)

JASENICA – D. KOČKOVCE 1:1 (1:1)

V 6. min domáci P. Jánošík prestrelil a v o minútu rybárik iba vyrazil priamy kop P. Rosinu a Pšenák loptu dorazil do siete. P. Rosina v 20. min pálil nad a o tri minúty Petrušek z päťky minul odkrytú bránu. nedáš dostaneš sa potvrdilo minútu, keď vyrovnal Číž. Bombu Briša v 28. min zneškodnil Rybárik a v 40. min zaujala tvrdá strela Michálka. V 41. min Rybárik vyrazil pokus P. Rosinu. V 52. min Valach zmaril gólovú šancu Pavlíka a na druhej strane po Kučíkovom vysunutí neuspel proti domácemu brankárovi Pšenák. Valach sa vyznamenala v 65. min pri peknej strele Pavlíka a na druhej strane v 67. min poslal Briš loptu nad. V 71. min Kučík zakončil slabo a v 90. min mu dobrú príležitosť zmaril gólma

Góly: 24. Číž – 7. Pšenák.

Jasenica: Rybárik – Čičút, Milo, Číž, F. Šterdas, Tomaník, Pavlík, P. Jánošík (Gáborík), A. Janáček, Hlušek, Bednár (Beniač).

D. Kočkovce: Valach – Luhový, Šábik, Crkoň, Chobot, Michálek (L. Rosina), Briš, P. Rosina, Petrušek, Pavlis (Kučík), Pšenák (Filo). (KM)

FC ORLOVÉ – BRVNIŠTE 0:3 (0:1)

Už V 3. min si dal domáci M. Čelko takmer vlastný gól, keď prudký center usmernil hlavou tesne vedľa brány. V 8. min sa do šance dostal V. Barbosa, no Kalla neprekonal. O sedem minút Chovančík bombou zdiaľky vystrašil domáceho gólmana, ale stav sa nemenil. V 29. min po strele J. Čamaja sa k lopte dostal L. Čelko a k žrdi z ôsmich metrov dal vedúci gól. Kallo mal v 39. min šťastie, keď dve gólové strely Brvnišťanov zastavili telá jeho obrancov. Tri minúty pred prestávkou sa do jedinej šance domácich dostal po úniku Matušík, ale jeho prízemnú strelu J. Čapliar chytil. V 48. min Šlesárova bomba prekĺzla Kallovi cez rukavice, ale bol z toho iba roh. Hostia boli lepší, ale zdĺhavo a pomaly kombinovali. V 69. min Vadovského strelu do horného rohu chytil Kallo a o desať minút dravý Holiš prešiel cez dvoch súperov, ale namiesto prihrávky voľnému Vadovskému zbrklo vypálil vedľa. V 85. min sa individuálne presadil Vadovský a zvýšil umiestnenou strelou na 0:2. Po kombinačnej akcii dal tretí gól prudkou strelou zo šestnástky Kolembus.

Góly: 29. L. Čelko, 85. Vadovský, 89. Kolembus.

FC Orlové: Kallo – M. Čelko, Žilinčík, Kozák, Sloboda, Staňo, Filípek, Šuška, Luhový, Matušík, Bielik.

Brvnište: J. Čapliar – Matej Hároník, M. Čamaj (Machač), J. Barbosa, Kolembus, Šlesár, L. Čelko, Chovančík, Matúš Hároník (Holiš), J. Čamaj (Vadovský), V. Barbosa (Šamaj). JOZEF ŠPROCHA

FC Orlové má odrátané 3 body.

Zostava kola: T. Kašša (Košeca), Svorada (Streženice), Kolembus (Brvnište), Kamas (Plevník), Miroslav Mošteňan (Lysá), Turičík (D. Mariková), S. Trúchlik (Papradno), Valach (D. Kočkovce), Hudcovský (Bolešov), Filo (Tuchyňa), Sviečka (Visolaje).