POVAŽSKÁ BYSTRICA. Diskusné fórum s občanmi bude v utorok 15. októbra o 16.30 hodine. Na akciu „Stretni svojho kandidáta“ boli pozvaní Jaroslav Baška (Smer -SD), nezávislí kandidáti Marián Herdel a Ľubomír Žabár, Jozef Lohyňa (SDKÚ, KDH, SaS, Most, OKS, Nova), Peter Palko (KSS) a Juraj Smatana (Zmena zdola).
Kandidáti sa zúčastnia moderovanej diskusie, ktorá bude trvať približne hodinu a pol. Otázky im budú klásť občania. Dozvedieť sa môžu, aké sú ich priority a ako chcú rešpektovať záujmy verejnosti pri rozhodovaní. Všetkým kandidátom budú kladené rovnaké otázky a všetci budú mať aj rovnaký priestor na vyjadrenie.
Podujatie organizuje občianske združenie PANDORA, ktoré pôsobí v Považskej Bystrici niekoľko rokov. „Cieľom podujatia je, okrem iného, prezentovať prístup kandidátov ku komunikácií s verejnosťou a schopnosť čeliť otázkam občanov,“ hovorí Monika Bandúrová z občianskeho združenia. K účasti deň pred fórom povedala, že traja kandidáti potvrdili účasť, volebný tím jedného z kandidátov informoval, že má zaradené toto podujatie vo svojom kalendári, jeden sa nezúčastní pre neočakávanú udalosť a vyjadrenie za kandidáta jednej politickej strany združenie zatiaľ nemá.