Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Strelci sa v I. triede nevyznamenali

V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži zaujala výhra Tuchyne nad Brvnišťom či remíza Košece s Bolešovom.

D. MARIKOVÁ – D. KOČKOVCE 0:2 (0:1)

V prvom polčase mali domácu výraznú prevahu, no šance nepremenili. V 5. min z päťky mieril nad Mihálik, o päť minút rovnako Brídzik a do tretice prestrelil bránu aj v 15. min Vajdík. Brídzikov priamy kop vyrazil Valach a Rak trafil iba do obrancu. V 38. min Šábik z ojedinelej akcie z uhla vystrelil nad domácu bránu. Minútu pred prestávkou hosťom vyšiel protiútok, Pšenákovu strelu Minarech vyrazil, ale hráč hostí dorazil loptu do siete. Po prestávke úroveň hry klesla a šancí bolo málo. V 85. min osamotený Mihálik z päťky prehlavičkoval bránu. Keď už domáci hrali vabank, stratili loptu a po rýchlom odkope zakončil L. Rosina únik druhým gólom.

Góly: 44. Pšenák, 90. L. Rosina.

D. Mariková: Minarech – Huličiak, Oravec (Magát – Ľ. Slávik), Hrenák, Vajdík, Dekrét, R. Polník, Rak, Hamar, Brídzik, Mihálik.

D. Kočkovce: Valach – Dujka, Šábik, Urban, P. Rosina, L. Rosina, Galovič, Petrušek (Luhový), Briš (Kopiš), Pšenák (Filo), Kučík (Chobot). MILAN ORAVEC

TUCHYŇA – BRVNIŠTE 1:0 (0:0)

Už v 3. min sa ocitol v gólovej šanci Štefula, no brankár jeho strelu zmaril. Potom sa hral dobrý futbal, v ktorom dominovali dobré obrany a brankári. Tuchynčania mali viacej šancí, ktoré nedokázali premeniť. V 45. min Fusek zahodil čistú šancu, keď netrafil bránu. Po prestávke domáci pokračovali v tlaku, kým hostia pozorne bránili. V 48. min prenikol Štefula do šestnástky, ale Šatkovu prehrávku nevyužil. V 53. min Švecovu tvrdú strelu J. Čapliar zneškodnil. V 70. min Štefulovu strelu brankár vyrazil a Mikoláš nekompromisne z dorážky otvoril skóre. O päť minút po Filovom rohu krásnu Hrehušovu hlavčku zneškodnil J. Čapliar. V 88. min Štefula našiel M. Štefanca, ale jeho strelu chytil g=olman.

Gól: 70. Mikoláš.

Tuchyňa: Hofer – Hrehuš, Mačina, Letko, Švec, Mikoláš, Šatka, Filo, Štefula, Jozef Poliak, Fusek (M. Štefanec).

Brvnište: J. Čapliar – Matej Hároník, Šamaj, J. Barbosa, Kolembus, Šlesár, M. Čamaj, Chovančík, Matúš Hároník, Mário Hároník, V. Barbosa. JOZEF POLIAK

M. LEDNICE – JASENICA 2:1 (2:0)

V 3. min strela P. Vanča z 25 metrov letela vedľa brány hostí a o päť minút vystrelil nad Tomaník. Pekná hlavička F. Šterdasa v 10. min minula bránu a v 18. min Ľ. Vančo vyskúšal Rybárikov postreh. Delovka M. Hudeka v 24. min z 20 metrov skončila v Rybárikovom náručí. V 28. min prenikol do šestnástky Martinka a otvoril skóre – 1:0. O tri minúty pekný útok hostia prekombinovali. V 41. min pridal druhý gól domácich J. Čelko. V 54. min strelu T, Hudeka z 25 metrov zblokovala obrana hostí a v 65. min udreli hostia, keď Kramarík peknou strelou znížil. Strelu T. Lednického v 71. min robinzonádou zneškodnil Rybárik a v 74. min si Petráš poradil so strelou P. Jánošíka. V 86. min Dudák zblízka netrafil v dobrej šanci bránu.

Góly: 28. Martinka, 41. J. Čelko – 65. Kramarík.

M. LEDNICE: Petráš – Ľ. Vančo, T. Lednický, L. Lednický, T. Hudek, P. Vančo, M. Vančo, J. Čelko (M. Kardoš), Martinka, Ľ. Kardoš (Dudák), M. Hudek (Čerňanský).

JASENICA: Rybárik - Čičút, Tomaník (A. Janáček), Kušnier, Hlušek (Beniač), Číž, P. Jánošík, Pavlík, Adamík (Bednár), F. Šterdas, Kramarík. JÁN BORČÁNYI

KOŠECA – BOLEŠOV 0:0

Košeca pritlačila súpera na jeho polovicu a v 1. min po rohu T. Kašša pálil vedľa. V 5. min Pavol Ondrejka nastrelil brvno a v 13. min T. Kašša z priameho kopu trafil žrď. V 25 min M. Vicen sám pred gólmanom nedal. V 30. min T. Kašša vypálil nad a v 35. min po preniku T. Kaššu M. Vicen netrafil zblízka bránu. V 46. min center Jána Palčeka hlavičkoval T. Kašša, ale Hudcovský sa vyznamenal. O dve minúty Pavol Ondrejka mieril z priameho kopu nad . Po rohu v 63. min netrafil hosťujúci Monček. Veselý v 70. min prestrelil a v 78. min bombu T. Kaššu Hudcovský vyboxoval na roh. V 81. min po chybe domácej obran Dian v tutovke zaváhal a záverečný nápor Košece nevyšiel.

Košeca: Gančár – Baláž, Švehla, F. Štepanovič, Pavol Ondrejka, Ján Palček (T. Vicen), Jozef Palček, M. Vicen (Mikulčík), Kalus, V. Kašša, T. Kašša.

Bolešov: Hudcovský – J. Šatka (Monček), Kvasnica, Barták, Janiš, Veselý, Holíček (Kubaščík), Prna, Zelo, Pagáč, Dian (Kopačka). (JV)

PAPRADNO – PLEVNÍK 2:1 (1:0)

V 7. min po narážačke Kozáčik vymietol z 20 metrov parádnou strelou šibenicu – 1:0. V 17. min Černošík ušiel po krídle a jeho center poslal Zboran tesne nad. V 35. min nový hráč na ihrisku Cupan, ktorý výrazne oživil hru, vypálil tesne nad. Potom sa akcie striedali na oboch stranách a v 47. min bomba Cupana z priameho kopu z 30 metrov znamenala vedenia 2:0. V 59. min ušiel Babínec a z dvanástich metrov umiestnenou strelou prekonal Hromadíka. V 61. min Cupan poslal loptu tesne nad brvno a v 90. min dostal červenú kartu hosťujúci gólman Magerčiak za faul.

Góly: 7. Kozáčik, 47. Cupan – 58. Belušík.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, M. Trúchlik, Belušík, Tóth, Váchalík, Fujaček, Černošík, Kozáčik (Cupan), Nemčík.

Plevník: Magerčiak – B. Kremeň, J. Kremeň (Michálek), Martin Janech (Čižmárik), Ligas, Škrabák, Kamas, T. Ďurkech, Tamáši, P. Ďurkech, Babínec. PAVOL ZDURIENČÍK

STREŽENICE – VISOLAJE 0:0

Oba tímy začali opatrne a prvú šancu mal v 4. min Kujaník, ktorý nedostihol prudký center. O minútu vypálil vedľa Miho a v 9. min nebezpečný pokus E. Medňanského spod brvna vytlačil Štrbáň, Filiač v 12. min takmer malou domov prekonal Hriša. Pokusy hosťujúcich Kujaníka a Raninca boli nepresné strela P. Mišutku v 19. min sa obtrela o brvno. V 20. min Jozefovič priamo z rohu takmer prekonal Štrbáňa, ktorý loptu vyrazil na roh. V 22. min brejk P. Mišutku s Ranincom úspech nepriniesol. Priamy kop Jozefoviča v 32. min minul bránu a v 39. min jeho ďalšiu strelu vyrazil Štrbáň na roh. Miho v 41. min mieril tesne vedľa a v 43. min Štrbákov únik zmaril vkĺzačkou Palme. V 52. min sa vyznamenal Štrbáň pri strele Lacka. Streľba aj prihrávky boli nepresné, v 59. min prienik P. Mišutku bol zastavený iba faulom. V 69. min prenikajúceho Miha zrazil v šestnástke Štrbáň, ale jedenástku Štrbákovi vyrazil. V 71. min brankár hostí zachraňoval pred E. Medňanským, ktorého gól o tri minúty neplatil pre ofsajd. Baránek v 82. min zaváhal a v 84. min zahodil dobrú šancu Kujaník. Tvrdú strelu Fedora zrazila obrana na roh a P. Mišutkovi loptu odkopli.

Streženice: Hrišo – Fusík (Loduha), Ľ. Medňanský, Lacko, Filiač, Štrbák, Jozefovič, Fedor, Korený, Miho (Blaško), E. Medňanský (Chleban).

Visolaje: Štrbáň – Lutišan, Baránek, Bednář, Palme, Hošták, P. Mišutka, Kujaník, P. Kresánek (F. Kresánek), Šuly (Sviečka), Raninec. ADRIÁN DEMÁČEK

FC Orlové bolo vylúčené zo súťaže

Zostava 10. kola: Ľ. Vančo (M. Lednice), Číž (Jasenica), Štrbáň (Visolaje), E. Medňanský (Streženice), Belušík (Papradno), Vajdík (D. Mariková), Petrušek (D. Kočkovce), Hudcovský (Bolešov), Baláž (Košeca), Hofer (Tuchyňa), Šamaj (Brvnište).