Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Baška odbehol všetkým, druhé kolo nebude

Baška skončil pred druhým Lohyňom s obrovským náskokom - delí ich takmer 40 percent hlasov.

(Zdroj: SITA)

Písali redaktori týždenníkov MY:
Viera Žaludková, Jana Rusňáková, Marián Kucman,
Magdaléna Švančarková, Martin Karlík, Deta Pitoňáková

Jaroslav Baška skončil pred druhým Jozefom Lohyňom s obrovským náskokom - delí ich takmer 40 percent hlasov.

Spravodajstvo minúta po minúte sme ukončili

((foto))

((a))

3:00 V Trenčianskom kraji je spočítaných sto percent hlasov. Nadpolovičnú väčšinu z odovzdaných hlasov získal kandidát Smeru Jaroslav Baška 53,45 percenta. Baška tak povedie trenčiansku samosprávu vo svojom prvom funkčnom období.

SkryťVypnúť reklamu

Volebná účasť dosiahla 17,37 percenta.

Druhý v poradí skončil kandidát KDH, SDKÚ, Mosta-Híd, Nová väčšina - Dohoda, SaS a OKS Jozef Lohyňa, za ktorého hlasovalo 19,68 percenta voličov.

Juraj Smatana (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) dostal 10 058 hlasov (12,29 percenta), Peter Palko (KSS) 4 164 hlasov (5,08 percenta), nezávislý Ľubomír Žabár 4 110 hlasov (5,02 percenta) a nezávislý Marián Herdel 3 641 hlasov (4,44 percenta).

2:55 Baška dostal ako darček starý bicykel.

[content type="avizo-clanok" id="7000563" url-type="sme-article"][/content]

2:40 Do poslaneckých lavíc zasadne za prievidzský obvod najviac - desať poslancov. Niektoré mená sa zopakovali spred štyroch rokov.

SkryťVypnúť reklamu

1:06 Po sčítaní hlasov z 88 percent okrskov je v Trenčianskom kraji 17-percentná volebná účasť.

0:41 V Baškovej centrále stúpa napätie napriek jeho veľkému náskoku. So svojimi priaznivcami čaká už len na výsledky z prievidzského obvodu, kde sa na začiatku sčítavania borili s technickými problémami.

0:33 Zástupcovia Smeru za prievidzský obvod sa predierajú dopredu aj medzi kandidátmi na poslancov. Primátorku Prievidze vystriedal v priebežnom vedení prednosta miestneho okresného úradu a súčasný krajský poslanec Jozef Stopka (Smer). Doteraz mu dali voliči takmer 1200 hlasov.

0:25 Do obvodnej komisie v Trenčíne ešte neprišli hlasy z dvadsiatich okrskov. Zapisovateľka Ľubica Držková predpokladá, že hlasy by mali byť kompletné približne do hodiny.

SkryťVypnúť reklamu

0:04 Napriek veľkému rozdielu v priebežnom počte hlasov v niektorých prievidzských okrskoch Lohyňa Bašku porazil. Po skontrolovaní zápisníc z prvých pätnástich okrskov v Prievidzskom okrese v boji o poslanecké kreslá vedie prievidzská primátorka a súčasná krajská poslankyňa Katarína Macháčková (nezávislá). Poradie ostatných kandidátov na poslancov je v sčítaných okrskoch vyrovnaný.

V myjavskom volebnom obvode pomaly končia s kontrolou počtu hlasov. Zapisovateľka obvodnej komisie informovala, že im chýbajú posledné dva okrsky. Všetko prebehlo podľa jej slov bez problémov.

23:56 Do sídla Obvodnej komisie v Prievidzi doteraz priniesli výsledky z 83 hornonitrianskych okrskov. V prípade kandidátov na poslancov nie je známe priebežné poradie, pre technické problémy nie je uvedené na stránke Štatistického úradu.

23:47 Baška má zatiaľ v porovnaní s kandidátmi v iných krajoch najväčší náskok pred svojimi konkurentmi. Druhého Jozefa Lohyňu od neho delí až 42 percent hlasov.

Baška si upevňuje pozíciu

23:42 Jaroslav Baška priebežne upevňuje svoju pozíciu. Po sčítaní hlasov z 22,94 percenta okrskov vedie so ziskom 6 918 hlasov. Podporu mu tak zatiaľ vyjadrilo 59,81 percenta voličov. Jozef Lohyňa doteraz získal 1 917 hlasov, teda 16,57 percenta voličov. Na voľbách sa v okrskoch v Trenčianskom kraji, v ktorých už sčítali hlasy, zúčastnilo 15,55 percenta voličov.

23:38 Kandidáti na župných poslancov za Smer z Trenčianskeho okresu čakajú spolu s Baškom. Nálada je dobrá, ale napätie je citeľné. Pozvanie dostali aj kandidáti z ostatných okresov, ale nedorazili.

23:28 Ústredná volebná komisia rieši aj podnet na nezávislú kandidátku na poslankyňu Trenčianskeho kraja, ktorej malo financovať kampaň mestské zastupiteľstvo. Komisia meno kandidátky, ktorá je z volebného obvodu Brezová pod Bradlom, neprezradila, ale postúpila podnet prokuratúre a kontrolórovi mesta na prešetrenie.

23:23 Po 23. h prišiel medzi novinárov Jaroslav Baška. S výsledkami je zatiaľ spokojný, aj keď sa k nim ešte nechcel viac vyjadriť. "Spýtajte sa ma tak o hodinu," odpovedal na otázku, či tipuje druhé kolo.

23:14 V Trenčianskom kraji zatiaľ vedie Baška pred Lohyňom. Volebná účasť v kraji po spočítaní takmer viac ako osem percent okrskov aktuálne dosahuje 14,15 percenta. Vyplýva to z priebežných výsledkov krajských volieb, ktoré zverejňuje Štatistický úrad.

23:01 Členovia Obvodnej volebnej komisie v Prievidzi začínajú spracúvať zápisnice z okrskov. Ako prvá priniesla výsledky volieb komisia z obce Veľká Čausa. Do tejto chvíle ich doručili zástupcovia piatich okrskov, prevažne z malých obcí. Predseda Obvodnej volebnej komisie Michal Ďureje predpokladá, že by mohli byť s výsledkami hotoví okolo druhej hodiny v noci.

22:37 V trenčianskej centrále Smeru stále čakajú na kandidáta na župana Jaroslava Bašku. Prísť má o jedenástej v noci.

22:00 Dohlasované, volebné miestnosti sa uzatvorili a komisie začali so zrátavaním hlasov. Prvé predbežné výsledky by mohli byť známe o 22:30 h.

20131110_bas08_4rs1267103478_r1003_res.jpg

FOTO - TASR

Sťažnosti neboli

21:55 Priebeh volieb v obvode Partizánske bol pokojný. "Nestalo sa nič mimoriadne. Nedostali sme žiadne podnety ani sťažnosti," predseda Obvodnej volebnej komisie v Partizánskom Štefan Hučko.

21:50 V centre Trenčína je účasť približne 22 percent. Volieb sa zúčastnili aj piati prvovoliči. Volebná účasť sa tu ale neustále zvyšuje. Vo večerných hodinách prichádzajú voliť celé rodiny.

21: 45 Z volebného obvodu Myjava hlásia pokojný priebeh volieb, počas celého dňa neriešili žiadne podnety, či porušenia, prípadne manipulovanie s hlasmi. "Členovia komisie skonštatovali počas obhliadok však veľmi nízku účasť voličov, konkrétne čísla ale nie sú známe," povedala zapisovateľka Elena Štefíková.

21:43 Krajské voľby pred štyrmi rokmi: Ľudia v Prievidzskom okrese hlasovanie odignorovali, zaujala len drobná kauza s perom.

21:33 Sťažnosti na priebeh hlasovania sa na hornej Nitre neobjavili.

21:21 Obec Skalka nad Váhom v okrese Trenčín mala poobede účasť len sedem percent. V podvečer sa účasť vyšplhala na dvojnásobok. Členovia komisie predpokladajú, že sa vo večerných hodinách zvýši účasť mladých voličov, ktorí sa budú presúvať na zábavu do kultúrneho domu.

21:08 Volebná účasť v kraji mierne stúpla - na 13 až 18 percent. Naďalej prichádza voliť najmä staršia generácia.

21:00 Hodina do konca volieb. Obvodná volebná komisia v Prievidzi stále nezaznamenala žiadny podnet na priebeh volieb. Volebná účasť sa v niektorých prievidzských okrskoch šplhá k dvadsiatim percentám. Napríklad na gymnáziu v Prievidzi. Informoval predseda obvodnej komisie Michal Ďureje.

Mysleli si, že volič za plentou zaspal

20:36 Niektorým obyvateľom prekáža, že pred voľbami nedostali do schránok zoznam kandidátov. Nevedeli tak, ktorých kandidátov vybrať, za plentou mnohí strávili dlhé minúty. "Pri jednom pánovi sme si mysleli, že tam zaspal," povedala členka jednej okrskovej komisie.

20:18 Pred nákupným centrom v Prievidzi bolo dnes veľa ľudí, k voľbám sa však nechystali. Mnohí ani nevedeli, koho volíme, krajské voľby si mýlili s komunálnymi.

20:10 Kandidáti ľuďom nie sú známi, odrazilo sa to na volebnej účasti. Členovia komisií sa celý deň poväčšine nudili. K urnám najviac prichádzali seniori.

20:05 Predsedkyňa jednej z prievidzských okrskových volebných komisií musela byť po náhlej nevoľnosti hospitalizovaná v nemocnici. Nahradil ju nový predseda.

19:53 V okrsku číslo dva v Novom Meste nad Váhom, priestory Základnej školy Kapitána Nálepku, našla obvodná komisia vzorový hlasovací lístok, na ktorom boli zakrúžkovaní štyria kandidáti, tento lístok sa nachádzal za plentou. Predsedníčka okrskovej komisie aj ďalší členovia potvrdili, že oni kandidátov nekrúžkovali.

19:45 V 47. okrsku Trenčianskej mestskej časti Zámostie je účasť malá. Z 880 registrovaných voličov išlo voliť len 120. Vo veku do 30 rokov bolo len desať voličov," povedal predseda volebnej komisie Juraj Bulko.

19:32 Na hlasovanie ostáva už len niekoľko hodín. Volebné miestnosti uzavrú presne o 22. h.

19:30 Mestskí policajti v Považskej Bystrici a v Dubnici nad Váhom zatiaľ veľa práce nemali. Nedostali žiadne podnety, pre ktoré by museli počas volieb zasahovať.

19:13 Prieskum terénu: Čím ďalej od Trenčína, tým menej voličov.

19:07 Sklamanie z volebnej účasti hlási aj obec Opatovce v Trenčianskom okrese. V dopoludňajších hodinách sa k urnám postavilo iba šesť z 330 oprávnených voličov. Volebná komisia to považuje za sklamanie, nakoľko Opatovce patrí medzi obec s najvyššou účasťou v ktorýchkoľvek voľbách.

18:50 V Trenčíne majú pomerne vyššiu účasť vo volebnom okrsku 49. " V tomto okrsku majú ľudia väčší záujem o voľby ako v iných okrskoch. Z 1330 registrovaných voličov išlo voliť 234 ľudí," povedala predsedníčka volebnej komisie Alena Šimková.

18:47 Volebná účasť v kraji sa pohybuje od osem do pätnásť percent.

18:45 "Môžeme očakávať pravdepodobne nízku účasť vo voľbách," zhodujú sa viacerí členovia komisií. Pripravujú sa ešte na mierny nárast voličov vo večerných hodinách. V okrsku Trenčianske Teplice je podľa nich rozdiel aj medzi voličmi v mestách a na dedinách. "Ľudia z dedín majú vždy čo robiť, v mestách prichádza k voľbám viac voličov," vysvetľuje člen trenčianskoteplickej komisie.

18:32 Pracovníci štatistického úradu sa pripravujú v priestoroch obvodnej volebnej komisie v Prievidzi na overovanie výsledkov volieb v jednotlivých okrskoch.

statisti.jpg

Zamestnanci štatistického úradu budú pracovať v prievidzskom gymnáziu. Foto: MICHAL ĎUREJE

18:05 Anketa v Trenčíne: Ľuďom sa voliť nechce, mnohí o župných voľbách nemajú žiadne informácie.

17:52 V najmenšej obci kraja Uhrovské Podhradie už volilo 14 ľudí , najväčšiu účasť mali v poobedňajších hodinách. "Myslím, že pôjdu nakoniec voliť takmer všetci," povedal člen volebnej komisie Vladimír Duranzian.

Na hornej Nitre dosiaľ volilo asi desať percent ľudí

17:41 Doterajšia volebná účasť v okrese Prievidza je asi desať percent. V okrsku číslo 6 na Strednej odbornej škole na Ul. Vansovej v Prievidzi účasť presiahla dvadsať percent. Informoval o tom predseda obvodnej volebnej komisie Michal Ďureje.

17:32 Vo Valaskej Belej (okres Prievidza) sú pripravení ísť za voličmi s volebnou urnou aj na lazy.

17:20 Trenčianske Bohuslavice (okres Nové Mesto nad Váhom) zatiaľ hlásia len päťpercentnú účasť. Na voľbách sa zúčastnilo len 40 z 800 registrovaných voličov.

17:11 V prvom okrsku v Trenčianskych Tepliciach je volebná účasť desať percent. V komisii veria, že večer by mohla dosiahnuť dvadsať percent.

16:53 Voliť bolo zhruba 5 percent voličov v okrskoch Trenčianske Stankovce, Trenčianska Turná, či Krivosúd- Bodovka. "Problém je aj to, že sa rozpršalo, ľuďom sa nechce ísť von,“ objasňuje zapisovateľka obvodnej komisie v Trenčíne Ľubica Držková. Priestory monitoruje počas dňa jeden policajt.

16:30 Volebnej komisii v Liešnej v Trenčianskom okrese slúži drevená latrína so srdiečkom.

16:19 V Dohňanoch (okres Púchov), odkiaľ pochádza Jaroslav Baška, je priebežná účasť cez dvadsať percent. V iných obciach púchovskej doliny, napríklad v Lysej pod Makytou či Lúkach dosiahla len šesť percent.

16:10 Zatiaľ čo sa na celom Slovensku volí, v Košeci, okres Ilava, sa vrátili o niekoľko storočí späť. Pri starej tehelni sa odohráva bitka, po ktorej mesto Ilava ľahlo popolom. Volebná účasť je 12 percent, väčší nápor sa očakáva večer.

15:58 Na hlasovacích lístkoch je chyba v mene jedného z kandidátov za prievidzský obvod.

15:16 Volebná účasť na považskobystrických sídliskách Stred a Jelšové býva počas volieb dobrá, tentokrát dopoludnia neprekročila sedem percent.

15:10 V Novákoch volil aj najstarší obyvateľ mesta a jeden z najstarších ľudí v kraji, 104-ročný Jozef Daniška. Dôchodca doteraz nevynechal žiadne voľby.

novaky2.jpg

104-ročný Nováčan nevynechá žiadne voľby. Foto: SITA

15:00 Právo hlasovať využil aj nevidiaci Július Lacko z Prievidze, ktorý nevynechá žiadne voľby. „S krúžkovaním mi pomáha manželka alebo niekto, kto je vo volebnej miestnosti. Nie však členovia okrskovej komisie,“ povedal Lacko. Hlasy dal desiatim kandidátom za poslancov a aj keď všetkých nepozná, verí, že budú pracovať v prospech ľudí.

14:46 V Trenčianskych Stankovciach sa do obeda k urnám postavila približne stovka oprávnených voličov. V obci, ktorá má tri volebné okrsky po približne 900 voličov, čakajú zvýšený počet až v podvečerných hodinách. Predpokladaná účasť 25 percent však pravdepodobne dosiahnutá nebude.

14:43 Výsledky kontroly prievidzskej obvodnej volebnej komisie: Účasť v malých obciach Prievidzského okresu je nízka, okolo dvadsať až štyridsať ľudí. Výnimkou je Lehota pod Vtáčnikom, kde voliči čakali v rade, kým sa dostanú za plentu. V jednom lehotskom okrsku odvolilo vyše dvesto ľudí.

14:32 V najmenšej obci Trenčianského kraja v Uhrovskom Podhradí je 17-percentná účasť. V obci s 35 voličmi zíva volebná miestnosť prázdnotou.

uhr_podhr_r6010.jpg

V Uhrovskom Podhradí volebná komisia nemá veľa práce. Foto: MARTIN KARLÍK

14:20 V Nemšovej spestril inak nízku účasť voličov netradičný návštevník. Do volebnej miestnosti vletel netopier. Členovia komisie ho chytili a vypustili von.

14:03 Situáciu v Trenčíne začína komplikovať dážď, ktorý sa popoludní spustil. Nepriaznivé počasie môže ovplyvniť aj volebnú účasť

13:45 Volebný obvod Bánovce nad Bebravou podľa slov zapisovateľky Ľubici Šebeňovej zatiaľ nehlási žiadne problémy, volebnú účasť však nevie uviesť. "Viete informácie budeme mať až večer, keby fungovalo nejaké prepojenie pomocou siete, bolo by to jednoduchšie, takto sa zapisuje všetko ručne, a potom je ťažké vytiahnúť z toho informácie, " vysvetlila zapisovateľka.

13:28 Členovia Obvodnej komisie v Prievidzi boli na kontrole po regióne. „K urnám chodia hlavne starší voliči. Skontrolovali sme niekoľko okrskov, najviac, asi sto ľudí volilo v Kanianke a šesťdesiat v Lazanoch," informoval predseda komisie Michal Ďureje.

Troch voličov zapísali do zoznamu dodatočne

13.13 V Tuchyni v okrese Ilava pribudli včera a dnes do zoznamov traja voliči.. Ako vysvetlili členovia tamojšej okrskovej komisie, ide o dvoch cudzincov a obyvateľa obce, ktorý sa na trvalý pobyt prihlásil deň pred voľbami. Volebná miestnosť v tomto okrsku je na poschodí, členovia komisie na požiadanie obyvateľov niekoľkokrát zniesli prenosnú urnu k vchodu na prízemí.

12.56 Niekoľko volebných miestností v Prievidzi je na poschodí, alebo k nim vedú schody. Pred takýmito miestnosťami sú oznamy, aby ľudia v prípade zdravotných problémov pri vstupe do budovy požiadali okrskovú volebnú komisiu o hlasovanie do prenosnej urny.

12:39 V červenokamenskej doline (okres Ilava) ja zatiaľ slabá volebná účasť. K urnám prichádzajú skôr starší ľudia, komisia očakáva viac mladých voličov popoludní.

12:20 Obyvatelia Radobice a Hornej Vsi, teda obcí, ktoré patria do okresu Prievidza, hlasujú v krajských voľbách za obvod Partizánske. Niektorí to vnímajú ako nespravodlivosť, preto sa ani nechystajú voliť.

radobica_r4108.jpg

Členovia okrskovej komisie v Radobici (okres Prievidza) veľa práce zatiaľ nemali. Do pol desiatej mali len jedného voliča. Foto: MARIÁN KUCMAN

12:04 Okrsok číslo 3 v Základnej škole na Rastislavovej ulici v Prievidzi má v zoznamoch voličov aj bezdomovcov. Je ich okolo 55. Obvodná volebná komisia nemá informácie o tom, či boli voliť.

11:43 Volebné komisie v Ilavskom okrese doposiaľ veľa práce nemali, voličov chodí málo. Čas si krátia krížovkami a knihami, v obci Zubák majú aj televíziu.

11:20 Bolešovský starosta Martin Rác (okres Ilava) odvolil medzi prvými, aby stihol poľovačku.

11:03 V Solke, časti Nitrianskeho Pravna v okrese Prievidza niekto ukradol slovenskú zástavu z budovy, v ktorej sídli okrsková komisia. Jej členovia museli zohnať novú.

10:48 Predseda Obvodnej volebnej komisie v Prievidzi Michal Ďureje informoval, že v blízkosti sídla obvodnej komisie je aj sídlo okrskovej komisie. "Voliči pristupujú k volebným urnám plynulo a v relatívne hojnom počte. Ide skôr o starších ľudí," povedal.

10:26 Devätnásťročný Martin Prochádzka z Pravenca v Prievidzskom okrese má dnes dvojitú premiéru, prvý raz volí aj je členom okrskovej komisie.

10:14 Voľby v centre Trenčína pokračujú svižným tempom. "Mali sme zatiaľ približne štyridsať voličov," povedala členka volebnej komisie v Gymnáziu Ľudovíta Štúra Mária Červencová.

volbygymnazium.jpg

Volebná miestnosť v trenčianskom gymnáziu. Foto: MARTIN KARLÍK

10:01 V Radobici v Prievidzskom okrese bol zatiaľ voliť len jeden človek. Obec má 399 oprávnených voličov. Nízku volebnú účasť v tejto obci pripisujú členovia komisie tomu, že ľudia volia v rámci volebného obvodu Partizánske, kam majú blízko napriek tomu, že spadajú pod Prievidzu. Svojich kandidátov nepoznajú, preto volia málo.

9:52 V obvode Nové Mesto nad Váhom ráno v troch okrskoch volili nových predsedov a podpredsedu. V prvom a druho okrsku odstúpili predsedovia zo zdravotných dôvodov. Podľa informácií od Žanety Žinčíkovej z Mestského úradu v Novom meste nad Váhom si jedna predsedníčka zlomila nohu. V desiatom okrsku odstúpil deň pred voľbami podpredseda komisie.

Volebná účasť je zatiaľ podľa očakávaní nízka

9:42 Obec Papradnianska dolina v okrese Považská Bystrica hlási nízku účasť. Od rána odvolili len štyri percentá voličov. Podľa členov komisie je to výrazne menej ako v komunálnych voľbách v roku 2010. Očakávali vyššiu účasť, pretože z obce sú štyria verejne známi kandidáti, ktorí mohli voličskú účasť zdvihnúť.

9:30 Volebný obvod Nové Mesto nad Váhom otvoril všetky svoje okrsky bez väčších problémov.

9:16 V najmenšej obci v Trenčianskom kraji v Uhrovskom Podhradí je 37 obyvateľov, z toho 35 registorvaných voličov. Voliť boli zatiaľ len dvaja.

9:04 Na dnešných voľbách do vyšších územných celkov sa môžu zúčastniť len obvinení, a nie právoplatne odsúdené osoby. Voliť však môžu z nich len tí, ktorí majú trvalý pobyt v územnom obvode volebného okrsku, kde sú v súčasnosti vo väzbe. Do piatku 8. novembra sa nachádzali v mieste trvalého bydliska vo väzbe len dvaja obvinení, a to v Ústave na výkon väzby v Nitre.

8:54 Myjava hlási zatiaľ pokojný priebeh, všetky okrsky v rámci obvodu otvorili svoje miestnosti bez problémov, informovala zapisovateľka Elena Štefíková.

8:45 K voľbám potrebujete len občiansky preukaz. Pred zakrúžkovaním kandidátov, ktorým chcete odovzdať hlas, sa informujte, či sa niektorý z nich kandidatúry nevzdal.

8:37 V koncovej obci Zubák v okrese Púchov do 8. hodiny z 728 voličov odvolili šiesti. Prenosnú urnu si zatiaľ nikto nevyžiadal.

8:31 Vo volebnej miestnosti v gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne odvolilo zatiaľ 17 ľudí. Medzi nimi bol aj 84-ročný Miroslav. "Beriem to ako svoju povinnosť," povedal.

8:29 Volebné miestnosti nie sú vybavené pevnými telefónnymi linkami, ministerstvo vnútra šetrí. „Za prekládky, zriaďovanie nových liniek a hovory nám doteraz fakturoval dodávateľ asi 174-tisíc eur. V aktuálnych voľbách dostanú samosprávy po päť eur na každú volebnú miestnosť," povedala Eva Chmelová z odboru volieb, referenda a politických strán. Môžu sa rozhodnúť, či využijú obecný alebo súkromný telefón, či pevnú linku alebo mobil. Pri šiestich tisícoch volebných miestností je položka na vybavenie miestností telefónmi len 30-tisíc eur.

8:23 Voliči v deviatich volebných obvodoch si zvolia štyridsaťpäť poslancov do krajského zastupiteľstva. O kreslo predsedu kraja bojuje šesť mužov

Polícia hlási pokojný priebeh volieb

8:16 Polícia v okresoch Trenčín, Bánovce nad Bebravou a Myjava zatiaľ hlási pokojný priebeh volieb.

8:09 Obvodná volebná komisia v Prievidzi sa telefonicky spojila s vybranými okrskovými komisiami. "Všetky sú funkčné a hlásia bezproblémový priebeh volieb," informoval predseda obvodnej komisie Michal Ďureje.

7:55 V mestkej časti Trenčína- Zlatovce ako jeden z prvých odvolil aj 89-ročný Jozef Svetlík. "Chodievam poctivo na všetky voľby," povedal.

7:45 Obvodná volebná komisia v Trenčíne hlási otvorenie 20 okrskov bez väčších problémov. "Od ostatných zatiaľ nemáme žiadne informácie," povedala zapisovateľka Ľubica Držková. Volebná komisia v tomto obvode monitoruje a dohliada celkovo na priebeh 114 okrskov.

7:42 Celkový počet voličov v okrese Prievidza je 114 630. Najpočetnejším obvodom je Prievidza s 42908 voličmi, najmenší obvod - Dlžín má 164 voličov.

cauder_r6519.jpg

Prvým voličom vo volebnej miestnosti v prievidzskom gymnáziu bol člen obvodnej volebnej komisie Gabriel Čauder. Foto: MARIÁN KUCMAN

7:36 Vo volebných obvodoch Púchov a Považská Bystrica nikto nepožiadal o skorší začiatok volieb. Všetky miestnosti sa otvorili o siedmej. Komisie zatiaľ nezaznamenali žiadne podnety.

7:29 V Lazanoch v okrese Prievidza otvorili volebnú miestnosť už o šiestej ráno. Obec sa takto snaží vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí ráno idú do práce a chcú voliť ešte predtým. Voľby tu skončia o 22. h ako všade. V Lazanoch začali skôr aj počas komunálnych volieb v roku 2010. Priebeh volieb je tam bezproblémový.

7:20 V Zámostí, mestskej časti Trenčína odvolili prví traja voliči pätnásť minút po siedmej. "Kandidátov som mal vybratých vopred, preto som sa vo volebnej miestnosti dlho nezdržal," povedal jeden z nich.

7:08 Prví voliči prichádzajú do volebných miestností krátko po siedmej hodine. V Beluši, okres Púchov odvolil ako prvý František Gombár o 7:04, keď sa vracal z nočnej zmeny. O dve minúty skôr odovzdala svoj hlas Irena Bardíková v Udiči v Považskobystrickom okrese

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 4. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 5. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 6. Prehľad a automatizácia
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 495
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 11 798
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 11 135
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 625
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 5 953
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 704
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 319
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 782

Blogy SME

 1. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3
 2. Katarína Chudá: Amrita Sher-gil: škandalózny život indickej maliarky
 3. Štefan Vidlár: My dúchotci
 4. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 5. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov?
 6. Maťo Chudík: Nedopovedané príbehy
 7. Tupou Ceruzou: Igor, poď už dole!
 8. Ján Škerko: Sulík alebo Matovič? Kto to myslí so Slovenskom dobre a kto nie
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 675
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 13 485
 3. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 11 096
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 631
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 808
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 7 177
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 661
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 366
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Novinky z MY regióny.

TOP správy z regiónov: Prehľad najzaujímavejších informácií a najčítanejších správ z MY Regióny v uplynulom týždni.


18 h

Považskobystrickému cestovateľovi a dobrodruhovi Romanovi Klinčúchovi so spolulezcami zo Záskalia dovolil životunebezpečný žľab výstup na európsky majestát.


11. aug
Futbalisti Lednice (v bielom) minulú sezónu nedohrali.

V oblastnej ôsmej lige sa do jesennej časti zapojilo trinásť tímov. V kluboch nastali hráčske aj trénerské zmeny.


11. aug

Prvý tiket spolu s kompasom fanúšika nájdete v aktuálnom vydaní MY Novín.


(red) 11. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jeden muž sa pobytu za mrežami vyhýba už 14 rokov.


11. aug

Väčšina hľadaných sa skrýva, pretože na nich bol vydaný príkaz na zatknutie.


11. aug

Ak nosíte vodu z potoka vo vedrách, nič sa nedeje, ak využijete čerpadlo bez schválenia štátnej vodnej správy, ide o nepovolený odber, hrozí vám pokuta.


24 h

Prenasledovaný šofér nakoniec havaroval.


11. aug

Blogy SME

 1. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3
 2. Katarína Chudá: Amrita Sher-gil: škandalózny život indickej maliarky
 3. Štefan Vidlár: My dúchotci
 4. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 5. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov?
 6. Maťo Chudík: Nedopovedané príbehy
 7. Tupou Ceruzou: Igor, poď už dole!
 8. Ján Škerko: Sulík alebo Matovič? Kto to myslí so Slovenskom dobre a kto nie
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 675
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 13 485
 3. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 11 096
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 631
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 808
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 7 177
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 661
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 366
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu