Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Dubnicu nepoložila penalta ani oslabenie

V 2. futbalovej lige vyhrali Dubničania nad posledným Liptovským Mikulášom.

Šmahajčík (v modrom) z niekoľkých šancí premenil jednu a rozhodol o výhre Dubnice.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica – L. Mikuláš 1:0 (1:0)

Prvú šancu domácich nepremenil v 5. min Šmahajčík, ktorý trafil zblízka do gólmana a v 13. min priamy kop Urbana spoza šestnástky vytlačil Šavol spod brvna na roh. V 15. min sa rútil Šmahajčík sám na bránu, ale jeho slabučkú strelu brankár pohodlne zneškodnil. Potom začali čoraz viac hroziť Liptáci a v 16. min po akcii zaváňajúcej ofsajdom Latiakovu prihrávku poslal Hoferica tesne nad. O minútu Fujákovu strelu zrazila obrana na roh a v 23. min Kubena po rohu hlavičkoval nad. O dve minúty nekrytý Fuják trestuhodne netrafil z dobrej pozície bránu a v 29. min Maťašovský vyrazil umiestnenú strelu Milunoviča. V 31. min netrafil bránu ani Jurky a v 37. min si domáci gólman poradiil s Latiakovou strelou. Milunovičov pokus obrana domácich v 42. min zblokovala a o minútu po Urbanovom vysunutí našiel Bilovský Šmahajčíka, ktorý z ôsmich metrov nedal Šavolovi šancu – 1:0. Hostia aj po prestávke hrali ofenzívne, no presadiť sa nedokázali. Nebezpečnú hlavičku Fujáka spod brvna vytlačil Maťašovský. Po jedenej z útočných akcií Dubničania prišli o loptu a po dlhom nákope sa Brčák rútil sám na bránu. Po kľučke v šestnástke ho Maťašovský fauloval, bol vylúčený a nasledovala jedenástka. Náhradný brankár Slávik sa do brány veľmi neponáhľal, čo psychicky neprospelo exekútorovi jedenástky Milunovičovi, ktorého strelu k žrdi vyrazil. O päť minút Slávik chytil Milunovčovi ďalšiu gólovú strelu zblízka. Z ojedinelej akcie mohol poistiť výhru v 83. min Bilovský, no po Šavolovom zákroku lopta skončila tesne vedľa. O tri minútu Slávika neprekonal Brčák a v 90. min nedal gól z ideálnej pozície ani domáci Liener.

Gól: 43. Šmahajčík.

Rozhodoval Weiss, ŽK: Bašič, Zahranyčnyj, Pastva, ČK: 68. Maťašovský, 230 divákov.

DUBNICA: Maťašovský – Mejič, Ondráš, Bašič (70. Slávik), Čiernik, Bilovský, Múdry (32. Zahranyčnyj), Vaško, Urban (89. Ranko), Liener, Šmahajčík.

L. MIKULÁŠ: Šavol – Kubena, Latiak, Staš (55. Trnovský), Brčák, Fuják, Milunovič, Lišivka, Pastva, Hoferica, Jurky.

17. kolo: Bardejov – Senec 1:0 (1:0), 9. Petráš, Šamorín – Prešov 1:4 (1:2), 4. Špánik - 9. a 67. Dolný, 34. Katona, 90. Leško, Michalovce – Podbrezová 1:0 (1:0), 23. Smrek, R. Sobota - Trnava jun. 3:2 (2:0), 19. a 32. Kurák, 53. Válovčan - 58. a 83. Kočiš, Šaľa – Žiar /D. Ždaňa 2:1 (1:1), 5. Kráľ, 73. Rehák - 35. Páleník.

1. Podbrezová 17 11 3 3 30:12 36

2. Michalovce 17 10 4 3 29:9 34

3. Bardejov 17 9 6 2 22:11 33

4. Prešov 17 9 2 6 26:13 29

5. Trnava jun. 17 7 4 6 29:29 25

6. R. Sobota 17 5 8 4 17:17 23

7. Senec 17 5 7 5 19:19 22

8. Šamorín 17 5 5 7 18:21 20