Sobota, 17. november, 2018 | Meniny má Klaudia

MŠK nestačilo ani päťgólové vedenie

V hádzanárskej extralige mužov Pov. Bystrica nedotiahla do víťazného konca ďalší dobre rozohraný zápas.

Anton Hároník (v červenom) dal N. Zámkom jeden vľavo. Vľavo bývalý hráč MŠK T. Straňovský.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – N. Zámky 30:30 (18:16)

Domáci nastúpili už s J. Kozákom, ale od začiatku zaostávali za bojovným súperom o jeden gól až do stavu 3:3 v 5. min. Hostia potom v rozpätí troch minút získali trojgólové vedenie 3:6. Za stavu 4:7 sa domáci presadili troma prekrásnymi gólmi, ktoré dali J. Kozák a dva pridal Vallo – 7:7 (13. min). Stačili chybné rozohrávky a v 14. min bolo 7:9. MŠK zabojovali, M. Kozák, Sapák a Firit prvýkrát potešili divákov vedením 10:9 v 18. min. Chvíľu predtým gólmanovi Pavlovičovi, ktorý vystriedal Šubu, trikrát v priebehu minúty pomohla žrď. Za stavu 11:11 sa presadili na pivote Straka a Marián Gardian a domáci viedli v 21. min 13:11. Pri presilovke Štart vyrovnal na 13:13, no J. Kozák s Hároníkom nekompromisne zvyšovali na 15:13. Potom prišli zbytočné straty lopty v útoku a hostia z rýchlych brejkov trestali – 15:16 (28. min). Záver prvého polčasu Bystričanom vyšiel výborne, keď najprv J. Kozák vyrovnal, M. Kozák premenil pätnásť sekúnd pred prestávkou sedmičku a Vallo dve sekundy pred koncom zvyšoval na 18:16 pri dvojitej presilovke. Druhý polčas začali domáci ešte hrou 6:4 a J. Kozák dal na 19:16. Aj zásluhou presne strieľajúceho Valla, ku ktorému sa pridali po pekných kombináciách spoluhráči, viedli MŠK po niekoľkých výborných zákrokoch Biela v 38. min 24:19. Namiesto zvyšovania náskoku odrazu nevedeli prejsť obranou súpera, strácali lopty aj náskok a v 40. min bolo 24:22. Striedajúci Makay chytil T. Straňovskému sedmičku a Firit v 43. min zvýšil na 26:22, lenže vzápätí prišli opäť domáce zaváhania a v 50. min Szapu znižoval na 26:25. Góly pribúdali pomaly, ale MŠK si neustále udržiavali dvojgólové vedenia až do stavu 29:27 v 53. min. Smola domácich pokračovala a dve Vallove gólové strely zastavila žrď. Szapu a Monczka v 56. min vyrovnali na 29:29, no M. Kozák odpovedal tridsiatym gólom. V 59. min Pogány zdiaľky po dlhej rozohrávke zaváňajúcej pasivitou vyrovnal na 30:30. Vallo trafil žrď a posledný útok ostal hosťom, no nezvládli ho a zápas skončil remízou. Domáci opäť stratili zápas, ktorý mali rozohraný na víťazstvo.

Pov. Bystrica: Biel, Makay – Cifra, Firit 2, Adamčík 1, Sapák 1, Straka 1, Dvorščík, Jakubek, Jurák, Vallo 11, Hároník 1, J. Kozák 6, Marián Gardian 2, M. Kozák 5/2.

N. Zámky: Šuba, Pavlovič – Ficza, Monczka 6/1, Minarovič 2, Kálmán, Mokryš 1, Barus, Pogány 8, Szapu 2, T. Straňovský 5/2, Vadkerti 2, Vereš 4, Pšenák, Kele.

Sedmičky: 2/2 - 4/3.

Vylúčení: 2:3.

12. kolo: ŠKP Bratislava – Topoľčany 20:26, Prešov – Hlohovec odložené na 11. 12., Pezinok – Košice 20:34, Martin – Modra 29:29.

1. Prešov 11 11 0 0 458:300 22

2. Hlohovec 12 11 0 1 418:2280 22

3. Košice 14 10 1 3 456:388 21

4. Topoľčany 13 10 0 3 425:329 20

5. N. Zámky 13 7 2 4 362:383 16

6. ŠKP 14 7 0 7 384:404 14

7. Pov. Bystrica 14 5 2 7 422:411 12

8. SR 20 12 3 0 9 325:382 6