Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky

Výborný prvý polčas s Modrou

V hádzanárskej extralige mužov Pov. Bystrica dosiahla povinnú výhru, aj keď po prestávke výrazne poľavila.

Hároník (v červenom) dal proti Modre dva góly.Hároník (v červenom) dal proti Modre dva góly. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Modra 34:19 (22:8)

Na vedúci gól M. Kozáka odpovedal Bača – 1:1, a to bolo naposledy, čo hostia neprehrávali. Po pekných akciách sa dvakrát presadil Sapák a v 5. min bolo 4:1. Stačili dve zaváhania a o dve minúty bolo 4:3. Potom Bystričania výrazne zlepšili obranu, v bráne výborne chytal Biel a v 11. min bolo 7:3. V 13. min si hosťujúca lavička zobrala za stavu 9:4 oddychový čas, ale na dobre hrajúcich domácich to neplatilo. Strelecky sa darilo Vallovi, ktorý spoľahlivo premieňal sedmičky, ku ktorému sa pridal Adamčík a v 21. min viedli MŠK 14:5. O minútu Modra znížila na 15:7, no v hernej pohode hrajúci Bystričania šnúrou piatich gólov zvýšili v 27. min Sapákom na 20:7. V závere prvého polčasu Vallo a Firit natiahli rozdiel na 22:8. Po prestávke akoby v domácich dresoch prišlo na palubovku iné mužstvo. Hostia sa snažili hru spomaľovať a Bystričania sa im prispôsobili, takže najviac trpeli diváci, ktorí chceli vidieť pokračovanie gólostroja z prvej časti a možnú štyridsiatku. Za prvých desať minút dokázali domáci dať iba dva góly a v 40. min vyhrávali 24:12. V bráne podával dobrý výkon Makay, ale pri dobrej obrane to v útoku výrazne škrípalo. Do útoku zavelil Firit a po jeho štyroch góloch viedli MŠK v 48. min najvyšším rozdielom 30:13. V 52. min dal svoj prvý gól medzi mužmi premenenou sedmičkou Dvorščík – 32:15. Modrania v závere poriadne pritvrdili a niektoré zákroky boli ďaleko za hranicou únosnosti. Za stavu 34:18 trafil Adamčík zo sedmičky žrď a súperom Kuliškom znížil na 34:19. Považania vyhrali zaslúžene, ale druhý polčas z ich strany herne aj výsledkovo (12:11) zaostal za ich schopnosťami.

Pov. Bystrica: Biel, Makay, Dobroň – Cifra, Strelec, Firit 9/1, Adamčík 3, Sapák 4, Jurák, Dvorščík 1/1, Vallo 8/3, Hároník 2, Marián Gardian 4, M. Kozák 3.

Modra: Štrbák, Kukumberg - Lackovič, Kuliška 3, Kintler, Földes 4, Bača 6/2, Hollán, Stachovič 1, Vengh 1, M. Döme 1, Šimášek, Michalko 1, O. Döme 1, Berner 1.

Sedmičky: 6/5 – 2/2.

Vylúčení: 3:5.

14. kolo: ŠKP Bratislava – Hlohovec 23:28, Topoľčany – Košice 37:27, Prešov – N. Zámky 45:28, Pezinok – Martin 26:27, Slovensko 20 – N. Zámky 31:31.

1. Prešov 13 13 0 0 541:361 26

2. Hlohovec 13 12 0 1 446:303 24

3. Topoľčany 15 12 0 3 499:377 24

4. Košice 16 10 1 5 516:463 21

5. N. Zámky 16 8 3 5 464:488 19

6. Pov. Bystrica 16 7 2 7 483:450 16

7. ŠKP 16 7 0 9 431:459 14

8. Modra 15 3 2 10 362:456 8