Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Prekvapujúca, ale zaslúžená výhra panterov

V I. hokejovej lige Pov. Bystrica zdolala druhú Senicu.

Boško (vzadu v bielom) sa teší z prvého gólu v sieti Senice. Vpravo jeho spoluhráč Valach.Boško (vzadu v bielom) sa teší z prvého gólu v sieti Senice. Vpravo jeho spoluhráč Valach. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Senica 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

V 10. min Lantoš najprv tesne minul a o niekoľko sekúnd jeho pohotovú strelu Kompas skvele chytil. V 11. min pri tlaku hostí Vaškovičovu prudkú strelu Kompas iba vyrazil pred Mikoláška, a ten sa nemýlil – 0:1. O tri minúty pri vylúčení Ivičiča sa panteri natlačili pre bránu a po Holendovej strele dorazil puk do siete Boško. V 18. min pri presilovke trafil Ivičič od modrej čiary iba žrď .

V 24. min po prieniku Valacha strelu Boška z dobrej pozície zblokovala obrana a v 26. min Kompas bravúrne chytil Mikoláškovu strelu spomedzi kruhov. Pri Holendovom vylúčení sa Seničania usadili pred domácou bránou a Vaškovičovu prihrávku usmernil do siete Jarolín – 1:2. O minútu išiel Koleda z polovice sám na Peksu, ktorý ho vychytal a v 30. min Kompas vyrazil delovku Kalináča. V 33. min sa Filo odhodlal k prieniku až k bráne, našiel Ižvolta a bolo 2:2. O tri minúty ušiel Ižvolt a Zlocha zblízka poslal puk tretíkrát do siete.

V poslednej časti sa Bystričania zamerali na pozorné bránenie a súperovi veľa nedovolili. Komas chytil strely Jaraba v 45. a Mikoláška v 50. min. Ani panteri sa dopredu príliš nehrnuli a najväčšiu šancu zvýšiť mal Palák, no v 56. min stroskotal na Peksovi. Hostia hrali v posledných dvoch minútach presilovke, a hoci odvolali aj brankári, obetavo hrajúci domáci zaslúženú výhru udržali.

Góly: 14. Boško, 33. Ižvolt, 36. Zlocha – 11. Mikolášek, 28. Jarolín.

Pov. Bystrica: Kompas – L. Dubeň, Filo, Holenda, Hriňa, Prášek, J. Dubeň, Lehocký, Reitmayer, Koleda, Boško, Valach, Zlocha, Ižvolt, Palák, P. Ligas, Kudlej, Vokulič, Líška.

Senica: Peksa – Gula, Ivičič, Mrázik, Salajka, Janík, Reissmüller, Šilovič, Jarolín, Mikolášek, Vaškovič, Kalináč, Sajdl, Šúrek, Lantoš, Penák, Surovka, Jarab, Klučiar, Petráš.

1. Bardejov 39 31 2 6 187:85 96

2. Senica 38 24 4 10 134:86 79

3. Trnava 38 23 5 10 105:73 77

4. Michalovce 38 21 1 16 147:123 64

5. Sp. N. Ves 39 18 6 15 133:121 63