Sobota, 23. február, 2019 | Meniny má Roman, Romana

Finále bolo pre MŠK priďaleko

V odvete semifinále Slovenského pohára Pov. Bystrica prehrala s Hlohovcom aj odvetu.

Najlepší strelec Valllo (v červenom) prekonáva bývalého spoluhráča Žernoviča.Najlepší strelec Valllo (v červenom) prekonáva bývalého spoluhráča Žernoviča.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Hlohovec 31:38 (15:21)

V odvetnom semifinále sa hostia ujali vedenia 0:1, ale Firit so Sapákom otočili stav na 2:1. Bystričania hrali dobre v útoku zásluhou Vallových gólov viedli v 5. min 4:2. Namiesto zvyšovania náskoku začali hráči MŠK v útoku strácať lopty, čo súper využíval na rýchle protiútoky a v 11. min bolo 5:6. Marián Gardian a Firit ešte dokázali dvakrát vyrovnať na 6:6 a 7:7, ale potom už opraty zobrali pevne do ruky hostia a v 23. min viedli 11:15. Tri minúty pred prestávkou Marián Gardian znížil na 14:17, no na ďalšie štyri góly Hlohovca odpovedali iba jedným a polčas prehrali 15:21. Druhý polčas začali Bystričania dobre a J. Kozák v 35. min znížil na 19:22. Sporte sa nepodarilo získať rozhodujúci náskok, lebo ešte v 40. min po góle Valla bolo 22:25. Potom prišla jalová domáca päťminútovka, v ktorej hostia dali päť gólov, odskočili na 22:30 a do konca sa už tímy striedali v skórovaní

Pov. Bystrica: Makay, Gálik – Cifra, Strelec, Firit 5, Sapák 3, Adamčík 4, M. Macháč, Dvorščík 3, Jurák, Vallo 11/2, Hároník 1, J. Kozák 3, Miškech, Marián Gardian 1, M. Kozák.

Hlohovec: Olejár, Žernovič – Mazúr 7, Takáč 2, Kožík 1, Čačič 2, Laho 2, Baláž 5/1, Miženko 5, Ďuriš 1, Petrov 2, Janíček, Ivanov 2, S. Mažár 2, Zaťko 5/2, Dudáš 2.