Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Zápas s Trnavou nedohrali traja hráči

V I. hokejovej lige panteri neudržali tesné vedenie.

Považskobystričania (v bielom) sa bránia útoku Trnavy.Považskobystričania (v bielom) sa bránia útoku Trnavy. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Trnava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

V 5. min bol vylúčený Slávik a o minútu pri presilovke našiel Barana Lisoňa, ktorý otvoril skóre. V 9. min po spolupráci s Boška s Volukičom P. Ligas prudkou strelou vyrovnal. V závere prvej tretine došlo k potýčke medzi P. Ligasom a Loydlom, ktorý dostal o dve minúty naviac. V 21. min sekundu pred návratom vylúčeného Loydla premenil Slávik Koledovu prihrávku a panteri vyhrávali 2:1. O chvíľu úzkostlivý rozhodca signalizoval vylúčenie domáceho hráča, ale hostia akciu zakončili a Reho v 24. min so šťastím dorazil puk do siete – 2:2. V 28. min mali domáci výhodu presilovky 5:3, keď Baran po desaťminútovom treste dostal ďalší za nešportové správanie a musel ísť do spŕch. Po rýchlej akcii v 33. min Kluka prudkou strelou bez prípravy poslal hostí opäť do vedenia. V 39. min Hála zmaril šancu Koledu a vzápätí si Hlinka neudržal nervy na uzde a po treste na 10 minút dostal ďalší a zápas nedohral. O pätnásť sekúnd sa situácia opakovala na druhej strane a zápas predčasne skončil pre Ižvolta, ktorý bol predtým faulovaný v šanci, no bez trestu. Po chybe obrany sa v posledných desiatich sekundách ocitol Kudlej sám pred Hálom, ale ten jeho strely chytil. V 42. min Hričina vyrazil Rosovu strelu a Hronec pohotovo poslal puk za jeho chrbát – 2:4. Minútu pred koncom pri presilovke panteri odvolali brankára, no Hriňovu bombu Hála zneškodnil a na druhej strane Valjent netrafil prázdnu bránu.

Góly: 9. P. Ligas, 21. Slávik -6. Lisoň, 24. Domaev, 33. Kluka, 42. Hronec.

Pov. Bystrica: Hričina – L. Dubeň, Filo, E. Bednár, Šuda, Hriňa, Tarabík, J. Dubeň, Balušík, Lehocký, Koleda, Slávik, Valach, Zlocha, Ižvolt, Palák, P. Ligas, Boško, Vokulič, Líška, Kudlej.

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Demo, Hronec, Loydl, Valjent, Hano, Čunderlík, Dudáš, Jurák, Baran, Hlinka, Lisoň, Kluka, Kovaľ, Schmidt, Domaev, Grman, Rosa.

12. SR 18 42 7 5 30 88:159 28

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 927

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

19m
Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.