Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Bystričania nevydržali do konca

V I. hokejovej lige podľahli panteri slovenskej osemnástke.

Slovensko 18 – Pov. Bystrica 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Hostia, ktorí prišli iba s dvoma útokmi, začali útočne. V 4. min vysunul Lehocký Koledu, ktorý s prehľadom nedal gólmanovi šancu – 0:1. Mladí reprezentanti potom aj vďaka dvom presilovkám častejšie strieľali, ale Hričina všetko s prehľadom vyriešil. Koleda sa v 16. min dostal do šance, ale tiesnený Tomeka neprekonal. Domáci sa ani v úvode druhej časti nedokázali presadiť, naopak, v 25. min Tomek musel likvidovať pokus Boška a o chvíľu aj prudkú strelu J. Dubeňa. V 29. min po zlej rozohrávke Ferleťák našiel voľného Hrušíka, ktorý vyrovnal. Strelec gólu o tri minútu neúspešne ohrozil Hričinu, ktorý chytil aj strelu Tatara v 34. min. O dve minúty sa mohli hostia ujať znova vedenia, ale Tomek zneškodnil peknú strelu Slávika. V 37. min delovka Ižvolta iba o kúsok minula horný roh a v 39. min Tomek zmaril dorážku Kudlejovi. V 42. min po prihrávke Koledu nedal gól Ižvolt a o minútu Halamu vychytal Hričina. Trest pre unavených hostí prišiel v 51. min pri vylúčení Hriňu, keď Halama usmernil do siete Ferleťákovu prihrávku. Štyri minúty pred koncom Hričina stačil vyraziť strelu Klenka, ale na dorážku Bondru už nestačil. V 59. min išiel Valent sám na Hričinu, ale vystrelil vedľa. Päť sekúnd pred koncom potvrdil krutú prehru panterov Bondra

Góly: 56. a 60. Bondra, 29. Hrušík, 51. Halama - 4. Koleda.

Slovensko 18: Tomek – Moravčík, Romančík, Garay, Grman, Bílik, Vadovič, Hatala, Milý, Paločko, Sukeľ, Ferleťák, Halama, Hrušík, Petráš, Tatar, Valent, Bondra, Klenko, Krajňák.

Pov. Bystrica: Hričina – Hriňa, Reitmayer, Filo, Lehocký, J. Dubeň, Ižvolt, Koleda, Slávik, Boško, Kudlej, Líška, Balušík.

42. kolo: Topoľčany – Senica 2:5 (1:2, 1:1, 0:2), 15. Dobrý, 37. Káčer - 3. a 44. Jarolín, 9. Klučiar, 26. Šúrek, 44. Lantoš, Michalovce – Prešov 5:1 (3:0, 1:0, 1:1), 12. a 25. Schnelly, 4. Kmiť, 8. Cmorej, 49. Stríž - 48. Knap, Bardejov – Trnava 6:4 (3:0, 0:1, 2:3), 2. Kramár, 7. Belušár, 11. Dancsák, 43. Ščurko, 45. Chovan, 60. Hričina – 45. a 56. Baran, 37. Lisoň, 52. Loydl, Sp. N. Ves - L. Mikuláš 3:2 (1:2, 2:0, 0:0), 6. Findura, 35. Džerenga, 37. Gurčík – 7. Broska, 14. Poliaček, Prievidza – Detva 3:8 (0:3, 3:3, 0:2), 28. Čopák, 29. Glemba, 40. Pánis - 4. a 24. Németh, 20. a 34. Graham, 15. Hegyi, 23. Fekiač, 49. Goga, 58. Buda.

1. Bardejov 43 33 3 7 203:96 104

2. Senica 42 27 4 11 150:94 88

3. Trnava 42 26 5 11 120:83 86

4. Detva 42 20 7 15 145:109 72

5. Michalovce 42 23 2 17 162:136 71

6. Prešov 42 21 6 15 130:115 71

7. L. Mikuláš 42 18 8 16 140:118 66

8. Sp. N. Ves 43 19 6 18 140:136 66