Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Panteri sa presadili až v závere

V I. hokejovej lige prehrala Pov. Bystrica v Detve.

Detva - Pov. Bystrica 8:3 (3:0, 2:1, 3:2)

Už v 46. sekunde ušiel obrane B. Srnka a otvoril skóre. Hra sa vyrovnala a Koleda nebezpečne ohrozil Košarišťana. Hričina potom zlikvidoval dve šance domácich, ale v 16. min ho zblízka prekonal Petro. O niekoľko sekúnd si domáci takmer dali vlastný gól, ale v 18. min pri vylúčení Pardavého po minúte presilovku Styk tvrdou strelou od modrej čiary zvyšoval na 3:0. V 25. min si Kudlej odsedel iba polovici trestu, lebo B. Srnka poslal do siete prihrávku Petra. Vzápätí dostal domáci Jánošík trest 2 + 2 minúty, no panterom sa s výnimkou Hriňovej strely nepodarilo ohroziť bránu. V 31. min pri oslabení ušiel Graham a pridal piaty gól. O štyri minúty sa dočkali aj Bystričania, keď po Koledovej prihrávke znížil Ižvolt na 5:1. Pri ďalšom oslabení Petrovi zmaril šancu Hričina, ktorý v 38. min po faule L. Dubeňa zneškodnil trestné strieľanie Pača. V úvode tretej časti bol vylúčený Boško a po niekoľkých sekundách v 42. min Pač zvyšoval na 6:1. O osemnásť sekúnd Graham delovkou do šibenice pridal siedmy gól Detvy a v 45. min Petro upravil na 8:1. V závere hostia nepoľavili a v 57. min našiel Balušík P. Ligasa, a ten nekompromisne skóroval. V 60. min po Kudlejovej akcii P. Ligas zaskočil Košarišťana a znížil na konečných 8:3.

Góly: 1. a 26. B. Srnka, 16. a 45. Petro, 31. a 42. Graham, 18. Styk, 42. Pač, - 57. a 60. P. Ligas, 35. Ižvolt.

Detva: Košarišťan – Mačkovič, Styk, Neumann, Pač, Teper, Tóth, Georgievský, Nociar, Goga, Petro, B. Srnka, Hegyi, Jánošík, Mahdalík, Buda, Fekiač, Graham, Németh, Zorvan.

Pov. Bystrica: Hričina (Buliš) – Reitmayer, Hriňa, Tarabík, Šuda, L. Dubeň, Lehocký, Ižvolt, Koleda, Boško, P. Ligas, Balušík, Kudlej, Vokulič, Líška, Pardavý.

1. Arabská exotika: TOP hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Z hádzanárskej brány viedla cesta až do primátorskeho kresla

Nedávno oslávil krásne životné jubileum – 80. rokov – Juraj Červinka.

Púchovská televízia vysielala nelegálne

Od novembra minulého roka je Púchovská televízia bez licencie. Napriek tomu vysiela stále.

Na festival prídu aj zaujímaví hostia

Po roku sa do Považskej Bystrica opäť vracia festival, počas ktorého návštevníci môžu prežiť napínavé chvíle, ale aj dozvedieť sa veľa o iných krajinách.

Na Považí boli dve drámy v predĺžení + bohaté foto

V 1. hokejovej lige sa hralo 3. kolo.

Vzorový Hokejový región Trenčín bude vychovávať budúce hokejové hviezdy!

Vrátiť mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu. S týmto jasným cieľom začína misiu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Pilotným regiónom, ktorý bude vzorom pre ďalšie regióny na Slovensku, je práve Trenčiansky samosprávny kraj.