Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Prvá prehra IMC

V I. basketbalovej lige muži Pov. Bystrice prehrali doma s Karlovkou Bratislava.

Hráči Karlovky (v modrom) zásluhou lepšieho záveru na Považí vyhrali.Hráči Karlovky (v modrom) zásluhou lepšieho záveru na Považí vyhrali. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

IMC Pov. Bystrica – Karlovka Bratislava 83:97 (22:23, 43:39, 59:64)

V súboji dvoch nezdolaných tímov nastúpili domáci bez potrestaného Futa. V prvej štvrtine viedli 5:2 a v 9. min 20:15, no záver patril súperovi, ktorý otočil stav na 22:23. karlovka pokračovala v rýchlej hre a v 13. min viedla 22:29. Bystričania sa nevzdali a jedenásťbodovou šnúrou sa v 15. min dostali do vedenia 33:29. Od stavu 37:37 dali IMC šesť bodov a súper korigoval na polčasových 43:39. Po prestávke domáci zvýšili na 46:39, ale po technickej chybe hostí využili iba jeden trestný hod a pokazili útok. Súper kontroval dvoma trojkami a v 23. min viedol 46:47. Naťahovanie o každý bod pokračovala, ale za stavu 57:57 vyšla Karlovke koncovka tretej časti, keď zvýšila na 59:64. Záverečná časť začala množstvom košom na oboch stranách a v 33. min Milojevič trojkou vyrovnal na 72:72 a o chvíľu bolo ešte 74:74. V 34. min Milojevič ďalšou trojkou znížil na 77:79, no to bolo z domácej strany všetko. Hostia hrali pokojne, kým domácim sa nedarila streľba, zbytočne strácali lopty a horšie doskakovali. Päť sekúnd pred koncom mohli inkasovať stovku, ale Bečarík minul.

IMC: Milojevič 25, Belavý 11, Adrián Štefek 4, Peťovský 15, Vavro 4, M. Péli 4, Samek 2, Adam Štefek 18, Tomáško, Kováčik, Mikulík, A. Péli.

Karlovka: Hlivák, Michálek, Martinček, Žilík 7, Bečarík 12, Krajčík 8, Abrahám, Kožár 18, Ďurana 19, Mrázik 8, Hoferica 15, Kucsa 10.