K vysokej výhre MŠK prispeli aj mladíci

Hádzanári Pov. Bystrice bez problémov zdolali Modru.

Adamčík (v červenom) zastavuje útok Modry.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Modra 30:19 (15:8)

Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď ich brankár Štrbák zneškodnil päť pokusov hráčov MŠK. Prekonal ho až Vallo v 5. min, ktorý vyrovnal na 1:1. Domáci viedli 3:1, no súper vzápätí po chybách v obrane dotiahol na 3:3. V bráne MŠK sa potom rozchytal k veľkému výkonu Makay, ktorý väčšinu striel hráčov Modry spoľahlivo zneškodnil. V 13. min najmä zásluhou J. a M. Kozákovcov viedli Bystričania 6:3 a v 17. min bolo 9:4. Hráči Modry sa nevedeli strelecky presadiť, čo domáci využívali a pohodlne si strážili päťgólový náskok (11:6 – 25. min). Po Lackovičovom góle na 12:8 v 24. min už Makay do konca prvého polčasu neinkasoval a jeho spoluhráči natiahli rozdiel na 15:8. V druhom polčase začali oba tímy nepresne a iba v 33. min sa presadil Adamčík – 16:8. O tri minúty Štrbák chytil dovtedy neomylnému M. Kozákovi sedmičku a Makaya prekonal až v 36. min Vengh – 16:9. Za stavu 20:13 v 41. min chytil Štrbák sedmičku Vallovi, ale v 47. min po góle J. Kozáka domáci viedli desaťgólovým rozdielom 24:14. Hostia nevedeli naďalej prekonať Makaya a v 53. min po ďalšej päťgólovej šnúre prehrávali 29:14. V závere domáci poľavili, a keď zahodili niekoľko šancí, dovolil hosťom skóre znížiť. Okrem výborne chytajúceho Makaya sa sympaticky uviedli aj dorastenci Miškech, Dvorščík, Strelec či M. Macháč.

Pov. Bystrica: Makay, Gálik, Biel – Cifra, Strelec 1, Firit 1, M. Macháč 1, Adamčík 4, Dvorščík 3, Jurák, Vallo 5/1, Hároník 1, J. Kozák 4/2, M. Kozák 8/3, Miškech 2.

Modra: Štrbák, Urban – Lackovič 2, Kuliška 1, Kintler 2, Földes 1, Bača 3/1, Roško, Stachovič, Vengh 2, M. Döme, Šimašek 2, Michalko 2, Hepner 2, O. Döme, Berner 2.

2. kolo: Pezinok – Martin 27:21.

7. Pov. Bystrica 22 10 3 9 668:619 23

8. Modra 22 4 2 16 535:688 10

9. Martin 22 3 1 18 504:702 7

10. Pezinok 22 2 0 20 563:785 4

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Iba 1 z 10 ľudí uhádne tieto fakty o ikonických značkách
  4. Superbaktéria zatvorila časť nemocnice, lieky na ňu nie sú
  5. Tip na výlet: Romantický zámoček a červené víno v Maďarsku
  6. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  7. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  8. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  9. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!