Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Tretia výhra dubnických hokejistov

K postupu do I. ligy chýba Dubnici v súboji s Topoľčanmi už iba jediná výhra.

Lezo (v bielom) a Trokan ohrozujú brankára Topoľčian Pravdu.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica - Topoľčany 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Domáci začali náporom, ale Pánisovu strelu zblízka v 2. min pri presilovke a aj Brandisov blafák o dve minúty zneškodnil gólman Pravda. V 6. min Burzalova strela od modrej čiary prepadla brankárovi hostí pomedzi nohy do siete – 1:0. O chvíľu hrali hostia viac ako minútovú presilovku 5:3, a keď na trestnej lavici sedel iba strelec gólu, po Račekovej prihrávke Káčer do Hálovho protipohybu vyrovnal. Hostia sa snažili aj o druhý gól, ku ktorému mal blízko v 16. min Gašparovič, no puk zadovkou v páde neumiestnil do odkrytej brány. V závere prvej tretiny domáci zvýšili aktivitu a Lezo v 18. min neuspel. O minútu ten istý hráč ušiel obrancovi, položil si brankára a zasunul puk po dlhej kľučke do siete – 2:1. Do druhej tretiny vstúpili hostia útočne, ale pokusy Káčera v 21. min a Račeka v 22. min chytil pozorný Hála. V 27. min zachytil zlú rozohrávku obrancov a bombou spomedzi kruhov trafil k žrdi – 3:1. O minútu sa Gašparovič rútil sám na Hálu, ktorý jeho tutovku zmaril. V 31. min v jeho lapačke skončila nebezpečná strela Káčera a v 38. min chytil dobrú strelu Trenčana. V tretej časti sa viac korčuľovalo, ako hral zaujímavý hokej. Pri vylúčení Chromého v 49. min Bezecný našiel voľného Tvrdoňa, ktorý zblízka usmernil puk k žŕdke – 4:1. Nádej pre hostí vykresal o dve minúty druhým gólom Káčer, ale ďalšie pokusy už veľmi nebezpečné neboli a Hála ich spoľahlivo pochytal. Na druhej strane zaujala strela Kluku tesne nad. V závere sa domáci ubránili presilovke a pripísali si tretiu výhru v sérii.

Góly: 19. a 27. Lezo, 6. Burzala, 49. Tvrdoň – 9. a 51. Káčer.

Rozhodovali Novák – Valo, Vido, 1186 divákov, vylúčení: 4:4, využitie. 1:1, oslabenie: 0:0.

MHK: Hála – Burzala, Satina, Blanár, Trška, Bezecný, Vyletelka, Pejko, Dobiáš, Kluka, Hlinka, Paksi, Kazda, Lezo, Trokan, Brandis, Tvrdoň, Pánis, Hanták, Ďurina, Šimko.

HC: Pravda – Guričan, Belianský, Kutňanský, Ondruška, Grman, Chromý, Žitňanský, Dobrý, Gašparovič, Záhorský, Káčer, Raček, Rufati, Tvrdík, Bystričan, Trenčan, Laššo, F. Hudec, Szalay.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!