Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Dubničania nevyužili prvý mečbal

Vo štvrtom barážovom zápase o I. ligu dubnickí hokejisti mohli dať päť minút pred koncom víťazný gól z trestného strieľania, aby nakoniec prehrali v predĺžení. Séria pokračuje vo štvrtok v Topoľčanoch.

Dubničan Brandis (v bielom) ohrozuje brankára Hala.Dubničan Brandis (v bielom) ohrozuje brankára Hala.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica - Topoľčany 3:4 pp (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1) - stav série 3:1

Prvú šancu mal už v 2. min v presilovke Lezo, no Halo úspešne zakročil. Hosťujúci Szalay v 5. min zblízka netrafil bránu, ale o dve minúty pri presilovke tečoval Kutňanského strelu od modrej čiary do siete – 0:1. V 12. min Brandis nepretlačil zblízka puk za Hala a o minútu na druhej strane osamotený Záhorský v súboji s gólmanom neuspel. V 13. min Hála chytil sólo Káčera a v 17. min zmaril nájazd Lašša aj dorážku Trenčana. Druhú tretinu začali hostia útočne a v 22. min Hála chytil tutovku Trenčana. Po Burzalovom vyhpdení puku do hľadiska v 25. min hostia využili presilovku, keď Rufatiho prihrávku doťukol do siete voľný Trenčan. O jedenásť sekúnd ušiel Dobrý, Hála jeho strelu vyrazil, rovnako aj dorážku Gašparoviča, ale Záhorský už nemal problém poslať puk do prázdnej brány. Zaskočení Dubničania si zobrali oddychový čas, ktorý pomohol. V 33. min Vyletelka pri presilovke prudko vypálil od modrej čiary a znížil na 1:3. Hostia pod tlakom nestíhali a pomáhali sa faulami. Neujali sa strely Kluku ani Paksiho zblízka, až v 39. min pri ďalšej presilovke Halo vyrazil Lezovu strelu pred Kazdu, ktorý sa nemýlil – 2:3. V 40. min domáca obrana zabudla na Trenčana, no jeho bomba iba tesne minula bránu. Tretia časť bola dlho bez vyloženej šance, až v 49. min po Rufatiho strele, ktorú Hála neudržal, puk o niekoľko centimetrov minul bránu. V 51. min Beliansky fauloval unikajúceho Brandisa, ktorý z trestného strieľania vyrovnal. Dubnica cítila šancu na víťazný gól, ale v 53. min Káčer trafil iba bránkovú konštrukciu. V 55. min Chromý podrazil rýchleho Brandisa, no jeho druhé trestné strieľanie Halo kryl. V predĺžení hostia najprv nepotrestali presilovku za príliš veľa domácich hráčov, ale trinásť sekúnd pred koncom vrátil Káčer štvrtým gólom sériu do Topoľčian

Góly: 33. Vyletelka, 39. Kazda, 51. Brandis (tr. strieľanie), 55. Brandis nepremenil tr. strieľanie – 7. Szalay, 25. Trenčan, 25. Záhorský, 65. Káčer.

Rozhodovali Müllner – Junek, Mĺkvy, 3321 divákov, vylúčení: 7:9, využitie. 2:2, oslabenie: 0:0.

MHK: Hála – Burzala, Satina, Blanár, Trška, Bezecný, Vyletelka, Pejko, Dobiáš, Kluka, Hlinka, Paksi, Šimko, Kazda, Lezo, Trokan, Brandis, Tvrdoň, Pánis, Hanták, Ďurina, Kluka.

HC: Halo – Belianský, Kolník, Bystričan, Chromý, Kutňanský, Žitňanský, Ondruška, Grman, Dobrý, Gašparovič, Záhorský, Káčer, Szalay, Trenčan, Rufati, Tvrdík, Laššo.