Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

O prehre Dubnice rozhodol jej bývalý hráč

V siedmom barážovom zápase o I. ligu hokejisti Dubnice podľahli Topoľčanom a ostávajú v II. lige.

Dubničanom (v bielom) ri výhry na postup nestačili.Dubničanom (v bielom) ri výhry na postup nestačili.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Topoľčany – Dubnica 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

V rozhodujúcom siedmom zápase vyhrali Topoľčany 4:3 a udržali sa v I. lige.

Na posledný zápas prišlo až 2110 fanúšikov, ktorí vytvorili jedinečnú atmosféru. Topoľčany začali tlakom, už v 14. sekunde sa Káčer rútil na Hálu, ktorý jeho strelu schoval do lapačky. Na druhej strane v 3. min vypálil Hlinka, ale zasiahol Halo, ktorý zneškodnil aj dorážku Leza. V 6. min inkasoval Laššo úder hokejkou do tváre od Burzalu a Topoľčany hrali prvú presilovku. Šance Chromého a Lašša zostali nevyužité. Bystričan sa však oprel do strely od modrej a puk od žrde prešiel za bezmocného Hálu – 1:0. O minútu v dobrej šanci bol Dobrý, ale trafil iba hosťujúceho brankára. V 16. min prišlo druhé vylúčenie hostí, Káčer po peknej kombinácii napálil do hornej žŕdky. Do druhej tretiny nastúpili hostia aktívne, chceli čím skôr vyrovnať. Hlinkov pokus Halo kryl, na druhej strane sa v šanciach ocitli Bystričan i Laššo, ale opäť sa vyznamenal hosťujúci brankár. V 28. min vyšlo hosťom prečíslenie troch na dvoch a spomedzi kruhov vyrovnal Brandis – 1:1. Hostia po góle ožili, veľkú šancu na skórovanie mal hneď Burzala i Dobiáš, ale Halo si z ich strelami poradil. V 32. min sa dokonca po nedorozumení topoľčianskej obrany sám na Halu rútil Kluka, svoj nájazd ale nestihol zakončiť, keď fantastický Halo mu vypichol puk hokejkou. Domáci sa rýchlo spamätali a Záhorský v 33. min vyskúšal pozornosť Hálu. V 35. min domáci vyhrali buly v útočnej tretine, vypálil Dobrý, Hála iba vyrazil pred seba a tiesnený Trenčan poslal puk do siete – 2:1. Ubehla len minúta a pol a situácia sa zopakovala. Topoľčany vyhrali buly, Káčerov pokus Hála opäť len vyrazil a Trenčan, mimochodom Dubničan v topoľčianskom drese, z otočky po druhýkrát prepálil Hálu – 3:1. V závere druhej časti hrali hostia prvú presilovku, topoľčianska obrana na čele s Halom odolala. Do záverečnej tretiny poslal hosťujúci tréner namiesto Hálu do bránky po prvýkrát v sérii Guriša. Hostia hneď v 41. min mohli zdramatizovať zápas Tvrdoňom, ktorý prešiel cez troch hráčov, ale Halo opäť vynikol. Hneď po vhadzovaní trafil Kluka žrď. Zahrmelo ale na druhej strane. Topoľčany presilovku nevyužili, ale krátko po návrate Bezecného z trestnej lavice zavesil pod hornú žrď Szalay – 4:1. Ubehlo len deväť sekúnd a Záhorský pomedzi betóny hosťujúceho brankára upravil na konečných 5:1. Po tomto góle sa stretnutie prakticky už iba dohrávalo, hostia nevyužili ešte dve presilovky. Topoľčany sa tak postarali o nevídaný zlom, keď dokázali otočiť sériu z 0:3 na 4:3 a zachránili si tak v I. lige.

Góly: 8. Bystričan, 35. a 37. Trenčan, 46. Szalay, 46. Záhorský – 28. Brandis. Rozhodovali Stano – Tvrdoň, Výleta, vylúčenia 3:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2110 divákov.

HC: Halo – Belianský, Žitňanský, Chromý, Bystričan, Kutňanský, Ondruška, A. Grman – Gašparovič, Dobrý, Záhorský – F. Hudec, Szalay, Káčer – Laššo, Rufati, Trenčan – J. Hudec, tréner D. Saliji.

MHK: Hála (41. Guriš) – Blanár, Trška, Bezecný, Dobiaš, Burzala Satina, Kleinedler – Hlinka, Lezo, Kazda – Brandis, Tvrdoň, Vyletelka – Ďurina, Paksi, Kluka – Hanták, Gramblička, Pánis, tréner V. Matejov.

1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  3. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 555

Medzi opory patril Peter Gardian (vľavo v žltom) a Rastislav Sovík.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Mladé talenty končia s cyklistikou, pretože nám chýbajú profesionálne tímy, tvrdí Milan Barényi

Je majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťtri kilometrov do práce a späť chodí na bicykli.