Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Muži IMC vyhrali pod košmi vonku jeden zápas

I. basketbalová liga mužov pokračovala predposledným dvojkolom.

Karlovka - IMC Pov. Bystrica 86:73 (24:21, 47:33, 72:49)

Vo vyrovnanej prvej štvrtine hostia posilnení Židzikom iba raz viedli 5:6, ale domáci získali postupne šesťbodový náskok 24:18. V druhej časti náskok Karlovky narastal až na polčasových 47:33. V ďalšom priebehu sa hosťom prestala dariť streľba a prehrávali 53:35 a v úvode štvrtej štvrtiny bol rozdiel najvyšší 75:49. Hráči IMC bojovali a od stavu 80:61 dali osem bodov v rade – 80:69, ale na viac už nestačili.

Karlovka: Žilík 7, Bečarík 3, Kozár 4, Ďurana 17, Hoferica 26, Michálek 3, Krajčír 2, Abrhám 6, Krcho 2, Fulka, Mrázik 10, Kucsa 6.

IMC: Futo 30, Adrián Štefek 8, Peťovský 2, Vavro 4, M. Péli, Samek 2, Belavý 6, Tomáško 5, A. Péli, Kováčik 2, Židzik 14, Žilinčík.

11. kolo: Slávia Trnava - Slávia TU Košice 83:79, ŠKP Filozof Bratislava - Academic ŽU Žilina 53:60, Iskra Petržalka – BC Prievidza 93:67.

Iskra Petržalka - IMC Pov. Bystrica 66:71 (10:26, 29:40, 45:51)

Pov. Bystrica začala výborne, keď viedla 6:26 vďaka rýchlej hre. Domáci potom hru pritvrdili a do prestávky sa im podarilo znížiť na rozdiel jedenástich bodov. Po prestávke veľa košov nepadalo a IMC si udržiavali vedenie. V závere Petržalka znížila na rozdiel troch bodov, keď hostia nepremenili tri trestné hody. Osem sekúnd pred koncom nevyšla domácim za stavu 66:69 trojka, loptu získal Adrián Štefek a sólo zakončil posledným košom.

IMC: Adrián Štefek 21, Peťovský 10, Vavro 5, M. Péli 3, Belavý 4, Tomáško, A. Péli, Kováčik 3, Samek 2, Žilinčík, Židzik 23.

12. kolo: Slávia Trnava - Academic ŽU Žilina 80:66, ŠKP Filozof Bratislava - Slávia TU Košice 77:89, Karlovka Bratislava - BC Prievidza 104:75.

1. Arabská exotika: TOP hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Z hádzanárskej brány viedla cesta až do primátorskeho kresla

Nedávno oslávil krásne životné jubileum – 80. rokov – Juraj Červinka.

Púchovská televízia vysielala nelegálne

Od novembra minulého roka je Púchovská televízia bez licencie. Napriek tomu vysiela stále.

Na festival prídu aj zaujímaví hostia

Po roku sa do Považskej Bystrica opäť vracia festival, počas ktorého návštevníci môžu prežiť napínavé chvíle, ale aj dozvedieť sa veľa o iných krajinách.

Na Považí boli dve drámy v predĺžení + bohaté foto

V 1. hokejovej lige sa hralo 3. kolo.

Vzorový Hokejový región Trenčín bude vychovávať budúce hokejové hviezdy!

Vrátiť mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu. S týmto jasným cieľom začína misiu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Pilotným regiónom, ktorý bude vzorom pre ďalšie regióny na Slovensku, je práve Trenčiansky samosprávny kraj.