Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Muži IMC vyhrali pod košmi vonku jeden zápas

I. basketbalová liga mužov pokračovala predposledným dvojkolom.

Karlovka - IMC Pov. Bystrica 86:73 (24:21, 47:33, 72:49)

Vo vyrovnanej prvej štvrtine hostia posilnení Židzikom iba raz viedli 5:6, ale domáci získali postupne šesťbodový náskok 24:18. V druhej časti náskok Karlovky narastal až na polčasových 47:33. V ďalšom priebehu sa hosťom prestala dariť streľba a prehrávali 53:35 a v úvode štvrtej štvrtiny bol rozdiel najvyšší 75:49. Hráči IMC bojovali a od stavu 80:61 dali osem bodov v rade – 80:69, ale na viac už nestačili.

Karlovka: Žilík 7, Bečarík 3, Kozár 4, Ďurana 17, Hoferica 26, Michálek 3, Krajčír 2, Abrhám 6, Krcho 2, Fulka, Mrázik 10, Kucsa 6.

IMC: Futo 30, Adrián Štefek 8, Peťovský 2, Vavro 4, M. Péli, Samek 2, Belavý 6, Tomáško 5, A. Péli, Kováčik 2, Židzik 14, Žilinčík.

11. kolo: Slávia Trnava - Slávia TU Košice 83:79, ŠKP Filozof Bratislava - Academic ŽU Žilina 53:60, Iskra Petržalka – BC Prievidza 93:67.

Iskra Petržalka - IMC Pov. Bystrica 66:71 (10:26, 29:40, 45:51)

Pov. Bystrica začala výborne, keď viedla 6:26 vďaka rýchlej hre. Domáci potom hru pritvrdili a do prestávky sa im podarilo znížiť na rozdiel jedenástich bodov. Po prestávke veľa košov nepadalo a IMC si udržiavali vedenie. V závere Petržalka znížila na rozdiel troch bodov, keď hostia nepremenili tri trestné hody. Osem sekúnd pred koncom nevyšla domácim za stavu 66:69 trojka, loptu získal Adrián Štefek a sólo zakončil posledným košom.

IMC: Adrián Štefek 21, Peťovský 10, Vavro 5, M. Péli 3, Belavý 4, Tomáško, A. Péli, Kováčik 3, Samek 2, Žilinčík, Židzik 23.

12. kolo: Slávia Trnava - Academic ŽU Žilina 80:66, ŠKP Filozof Bratislava - Slávia TU Košice 77:89, Karlovka Bratislava - BC Prievidza 104:75.

1. Karlovka 12 12 0 1114:784 24

2. Košice 12 9 3 960:899 21

3. Trnava 12 8 4 981:910 20

4. Pov. Bystrica 12 6 6 979:978 18

5. Petržalka 12 5 7 919:929 17

6. Žilina 12 5 7 935:967 17

7. Filozof 12 2 10 728:914 14

8. Prievidza 12 1 11 785:1020 12