zalo kultové miesto - obetisko ľudu púchovskej kultúry. Zaujímavé je miesto už tým, že sa tu stretávajú chotáre siedmich obcí. Navyše svojím tvarom pripomína amfiteáter uprostred troch kopcov a aj trojka mala u našich starobylých predkov svoju symboliku. Nálezisko, kde sa našli aj kostry mužov, objavil vďaka upozorneniu miestneho obyvateľstva v roku 1965 Peter Kondrčík, spolupracovník Štefana Meliša. Neskôr tu začali archeológovia A. Petrovský-Šichman a potom Jozef Moravčík pracovať na záchrannom výskume. Našli množstvo nálezov keramiky, prepálených šperkov, nástrojov, kostí, ostrohu, perly, zlatú mincu, bronzové náramky a ihlice, a podobne. Objavili aj veľkú obetnú jamu.
Na mieste sa počas odhaľovania informačnej tabule stretli členovia združenia, ale aj ľudia, ktorí sa postarali v minulosti o mapovanie vzácnej regionálnej histórie, tiež archeológovia a ľudia, ktorí sa zaujímajú o históriu. Miesto je mimoriadne významné, lebo oficiálne sú na Slovensku dokumentované len dve podobné náleziská.
Prišli aj členovia Občianskeho združenia Vae Victis z Lietavskej Lúčky, ktorí sa snažia vžiť do spôsobu života Keltov. Ľuďom prezentujú ich kultúru, remeslá, bojové umenie a obetné rituály.