Deti mali najväčšiu radosť z vlastnoručne urobených vecí

Veľkonočný veľtrh prilákal veľa Novodubničanov. Mnohí si z neho odnášali rôzne ozdoby, ktoré vyrábali deti a remeselníci, alebo sa aspoň inšpirovali.

Pri pohľade na šikovné deti si Irena Stehlíková zaspomínala aj na svoju mladosť.Pri pohľade na šikovné deti si Irena Stehlíková zaspomínala aj na svoju mladosť. (Zdroj: (AUTOR))

NOVÁ DUBNICA. V predveľkonočnom období mali obyvatelia mesta možnosť inšpirovať sa na blížiace sviatky jari. Ozdoby vyrobené rôznymi technikami lákali nielen dospelých, ale aj deti, ktoré sa ich mohli naučiť počas tvorivých dielní.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výber bol bohatý

Kraslice, výšivky, voňavé mydielka, keramika, ozdoby z papiera a ďalšie veľkonočné predmety, to všetko dokresľovalo atmosféru podujatia, ktoré si v meste získalo veľkú obľubu. Prichádzali rodičia s deťmi, mladšia i staršia generácia. „Prišli sme pred chvíľou. Ale už som stihla kúpiť ozdôbku,“ usmiala sa Zuzana Hladká.

SkryťVypnúť reklamu

U Ireny Stehlíkovej vyvolal pohľad na deti, vyrábajúce rôzne ozdoby, trocha nostalgické spomienky. „Veru, pripomenulo mi to mladosť, keď sme robili kraslice. Ale vtedy sme ich len farbili. Dcéra ich už zdobila voskovými farbami a škrabkala,“ zaspomínala si. Podujatie pochvaľovala. „Ani neviem, čo povedať, že sa mi páči. Asi všetko. Výšivky, kraslice, šikovné deti, ktoré ukazujú, že majú vzťah k tradíciám,“ s úsmevom okomentovala.

Ľudoví remeselníci

Aké by to boli trhy bez ľudových remeselníkov? Veľa sa ich síce do kina Panorex nezmestilo, ale o to väčší záujem bol o ich výrobky. Petra Vanková z Dubnice nad Váhom zdobila kraslice. „Naučila som sa to ešte na strednej škole, odvtedy ma to neopustilo,“ povedala popri práci.

O kúsok ďalej mali stôl deťúrence z krúžku Kreatívny svet v Centre voľného času. Výrobky, ktoré ponúkali, vlastnoručne urobili a aj ozdobili. No to nebol jediný účel ich účasti. „Deti učia iné deti, ako zdobiť keramické vajíčko, vyrábajú vtáčikov z plastových tanierikov,“ vysvetlila Gabriela Digáňová, ktorá na malých umelcov dozerala. „Keď sa nám podarí predať výrobky, budeme mať na prilepšenie v krúžku. A keď nie, zoberú si ich deti ako darčeky pre rodičov či starých rodičov, čo bude určite hodnotnejšie ako darček z obchodu,“ doplnila.

SkryťVypnúť reklamu

Pomocníkov pri učení mala viac. Vaneska učila malých kamarátov vyrábať vtáčikov z plastových tanierikov, Vlaďka zas zdobiť keramické vajíčka. Stihli si pri tom pozrieť aj „konkurenciu“. Vlaďke sa vraj najviac páčili glycerínové mydielka, ktoré rozvoniavali široko-ďaleko.

Ponuka bola oveľa pestrejšia, či už výrobkov alebo tvorivých dielní, do ktorých sa zapojili všetky základné školy i centrá voľného času v meste. Mnohé stoly tak na Veľkú noc mohli krášliť ozdoby, ktoré vyrobili deťúrence. No a najmenších návštevníkov najviac lákali ovečky a kozičky, ktoré na nich vykúkali z dvoch prístreškov.

Budú pokračovať

S účasťou na veľtrhu boli organizátori spokojní. „Bola mimoriadna účasť. Zrejme pomohlo aj to, že súčasťou podujatia bol i muzikál Súkromnej základnej školy Zvieratká v lese. Určite budeme v organizovaní tejto akcie pokračovať aj na budúci rok,“ dodala Eva Kebísková z mestského úradu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 701
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 627
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 415
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 7 933
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 635
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 276
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 528
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 518
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Kraslice so vzormi z Domaniže.

Učila ju majsterka z Domaniže.


Šofér jazdil pod vplyvom alkoholu.

Ďalšieho podguráženého vodiča chytili v Považskej Bystrici.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu