Ladce vyhrali derby v Horovciach

V 5. futbalovej lige bodovo naprázdno vyšla iba Ilava.

Ilavčania (v bielom) sa proti Tr. Turnej nepresadili.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Horovce – Oslany 5:0 (3:0)

V predohrávke 29. kola domáci sa po dvoch prehrách do posledného tímu zahryzli a Barták s Kebisom vyskúšali Gregušovi pozornosť. V 7. min Barták kolmicou vysunul Kollmana, ktorý povedľa vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Horovce pokračovali v aktivite, Kuric hlavičkoval vedľa a Geregova strela minula bránu. V 19. min Strateného center Kebis hlavou poslal druhýkrát do siete hostí. O dve minúty si Kollman nabehol na Geregovu prihrávku a zvýšil na 3:0. Aktivita domácich pokračovala, Bartákovu strelu, Svoradovu hlavičku a Kučovu bombu kryl Greguš. Druhý polčas začali lepšie Horovce a 51. min Kuric po centri Strateného hlavou upravil na 4:0. Kebis dvoma hlavičkami vyskúšal Grehušovu pozornosť, no bez úspechu. Hostia sa osmelili v 70. min, ale Hudec vystrelil vedľa. O štyri minúty nedorozumenie domácej obrany využil Hudec, keď postupoval sám na Ciesara, ktorý jeho strelu vyrazil nohou na roh. Horovčania koncertovali a diváci ich akcie odmeňovali zaslúženým potleskom. Piatym gólom potvrdil vysokú výhru po Kebisovej prihrávke v 81. min Stratený.

Góly: 7. a 21. Kollman, 19. Kebis, 51. Kuric, 81. Stratený.

Rozhodoval Sokol, ŽK: Kebis, 80 divákov.

HOROVCE: Rajník (46. Ciesar) – Kučo, Kuric, Prekop (55. G. Bortel), Gereg, Kollman, Siekel, Barták (63. Kameništiak), Stratený, Svorada, Kebis.

OSLANY: Greguš – Adamec, Richter, Poliak, P. Gaži, D. Gaži, Štálnik, Štutika, Hudec, Gajdoš, Koryťák. MARIÁN PECUŠ

H. Poruba – M. Čausa 2:1 (0:1)

Pred zápasom domáci ocenili bývalého hráča a funkcionára Ladislava Čuríka pri príležitosti jeho sedemdesiatky. Hostia začali útočne a v 2. min P. Petráš z päťky poslal loptu do domácej siete. V snahe vyrovnať mali domáci šance, ktoré volali po góle, no pokusy Reváka, A. Staňa a Pagáča boli nepresné. V 32. min prudký priamy kop R. Staňa zneškodnil Ľ. Krško, ktorý v 42. min bravúrne vyrazil dve nebezpečné strely Hetflajša na roh. Aj po prestávke hostia dirigovaní skúseným Slaným pohrozili, no P. Petráš v 46. min Behanca neprekonal. O štyri minúty P. Staňo tvrdou strelou z desiatich metrov vyrovnal, čím naštartoval väčší nápor H. Poruby. Hostia si často pomáhali faulami a od 65. min hrali oslabení bez vylúčeného Šrámku. V 70. min R. Staňo takmer prekvapil gólmana a o päť minút po faule na F. Staňa premenil jedenástku Šamánek. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, no domáci v čele s brankárom Behancom a oporou zadných radov Šamánkom, odolali.

Góly: 50. P. Staňo, 75. Šamánek (11 m) – 2. P. Petráš.

Rozhodoval Burian, ŽK: Papp, P. Dražkovec, Ľahký, Šrámka, ČK: 65. Šrámka po 2 ŽK, 150 divákov.

H. PORUBA: Behanec – Revák, R. Staňo, Šamánek, Ďuriš (89. Š. Dražkovec), Papp, Švaňa (75. P. Dražkovec), Pagáč, A. Staňo, P. Staňo, Hetflajš (61. F. Staňo).

M. ČAUSA: Ľ. Krško – Čampiš, Ľahký, Šrámka, Slaný, Stopka, M. Krško, Ďurdina, Matiaško (72. T. Petráš – 85. Tines), Gajdoš, P. Petráš. ONDREJ MIŠECH

Ilava - Tr. Turná 0:3 (0:1)

V 6. min po prihrávke Ladeckého trafil Ruman žrď. Hostia pridali, v 12. min T. Bortel včas vybehol proti Sivákovi, v 14. min M. Chorvát krásnou strelou z 25 metrov trafil žrď a v 19. min Michal Kováč hlavičkoval iba do bočnej siete. V 20. min Chochlík chytil Katerinčinovu strelu zblízka a na druhej strane T. Bortel v 23. min zmaril pokus Mareka Kováča. V 27. min nebol úspešný P. Chorvát, ale ten istý hráč po rýchlej akcii a zaváhaní domácej obrany v 41. min poslal loptu zblízka do siete. Ten istý hráč sa nepresadil ešte v 45. min. ďalší pokus P. Chorváta v 48. min chytil T. Bortel a vyrovnať mohol v 53. min Pagáč, no po rohu z dobrej pozície vystrelil tesne nad. Po ďalšej veľkej chybe domáci gólman v 60. min nohou vyrazil gólovú strelu P. Chorváta, no o minútu po rohu traja domáci hráči minuli loptu, ktorú voľný Stronček poslal pohodlne do siete. V 66. min vystrelil nad Kňažek a o minútu po úniku Sivák mieril tesne vedľa. Nad bránou skončila aj Galkova strela v 72. min a o desať minút neuspel Tomanica. Šesť minút pred koncom aktívny P. Chorvát spoza šestnástky trafil prudko po zemi k žrdi – 0:3.

Góly: 40. a 84. P. Chorvát, 61. Stronček.

Rozhodoval Mráz, ŽK: Ruman, Kňažek, Katerinčin, Sivák, Marek Kováč, Čahoj, 60 divákov.

ILAVA: T. Bortel – Porubčan (77. Hudec), Strapko, Galko, Ladecký (46. Pagáč), Ruman, Šedo, Ptáček, Kňažek, Tomanica, Katerinčin (65. Pažitka).

TR. TURNÁ: Chochlík – J. Kováč, Vanko, Sivák, M. Chorvát, P. Chorvát (86. Červeňan), Marek Kováč, Michal Kováč, Hrubý, Hulaj (46. Stronček – 79. Koníček), Čahoj. JOZEF ŠPROCHA

Horovce – Ladce 1:2 (1:0)

Derby s poradovým číslom 42. začali aktívne domáci a 6. min Barták dvakrát vyskúšal Machalu. V 10. min po Mikuškovom rohu a Homerovom priťuknutí skóroval Sopko. Kollman a Kebis neuspeli a v 32. min po prvom rohu Kuča Kebis vyrovnal. Horovčania pokračovali v aktivite, no Kebis ani Stratený Machalu neprekonali. V 44. min po ofsajdovej situácii Kučma po Markovičovej prihrávke dal na 1:2. Prevaha domácich pokračovala aj po prestávke, no Kameništiak, Körmendy ani Bortel gól nedali. Horovčania búšili do obrany skvele dirigovanej bývalým domácim hráčom J. Pagáčom, ale Kameništiak a Bortel hlavičkami neuspeli. V 90. min Kameništiak dostal červenú kartu a domáci prehrali zápas, ktorému by viac svedčila remíza.

Góly: 32. Kebis – 10. Sopko, 44. Kučma.

Rozhodoval Miakiš, ŽK: Kuric, Stratený, Barták, Kameništiak, F. Váň, ČK: 90. Kameništiak po 2 ŽK, divákov.

HOROVCE: Rajník – Kučo, Kuric, Mazán (70. Prekop), Gereg, Kollman (57. Körmendy), Stratený, Barták (66. Kameništiak), Svorada, Kebis, G. Bortel.

LADCE: Machala – Zajac, Homer, F. Váň, J. Pagáč, Sopko (Koštialik), E. Mražík (K. Mražík), Mikuška, Martinka, Markovič, Kučma (75. Průša). MARIÁN PECUŠ

Výsledky 25. kola: Podolie – Chocholná-Velčice 0:4 (0:2), 12. vlastný, 39. Brlej, 60. Tuharský, 80. Cingel, N. Pravno – Lazany 1:0 (0:0), 86. Chupek, Z. Kostoľany - Cigeľ 1:2 (0:2), 90. Cmarko (11 m) – 18. Bugár, 21. Lučan (11 m), Kamenec – Oslany 2:2 (1:2), 16. Šimo, 54. Gabriel - 9. D. Gaži, 19. Hudec, V. Uherce - Stará Turá 1:0 (1:0), 16. vlastný Denk.

16. Oslany 26 3 6 17 22:78 15

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Kaufland daroval Nemocnici v Považskej Bystrici 4 269 €

Pri príležitosti otvorenia svojej prvej predajne v Považskej Bystrici sa spoločnosť Kaufland rozhodla podporiť pracovisko ambulantnej chemoterapie tunajšej Nemocnice s poliklinikou (NsP).

Kluby majú na postup do V. ligy rôzne názory. Rozhodujú financie a derby zápasy

Futbalová jeseň sa v regióne skončila v prvej polovici novembra. Najvyššie oblastné súťaže poznajú svojich jesenných majstrov i ostatných ašpirantov na postup do V. ligy Sever.

V Galérii Bazovského spojili tradičnú technológiu modrotlače a slovenskej ľudovej kultúry 20. storočia s novátorským pohľadom súčasnej generácie výtvarníkov.