Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Horovce dali osem gólov

V 5. futbalovej lige urobila Horná Poruba dôležitý krok k záchrane.

Ilava(v bielom) sa proti Malej Čause nepresadila a prehrala.Ilava(v bielom) sa proti Malej Čause nepresadila a prehrala.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Ilava – M. Čausa 0:2 (0:2)

Domáci sa už v 4. min mohli ujať vedenia, ale Porubčan a Ladecký nedokázali loptu z päťky dopraviť do siete. V 10. min domáca obrana nevenovala pozornosť Matiaškovi, ktorý bez prípravy poslal loptu za Bortelov chrbát. Ilava mala šance na vyrovnanie, ale strely Porubčana 19. min a Tomanicu v 20. min skončili v brankárovom náručí. V 45. min sa najlepšie zorientoval v šestnástke Stopka a gólom do šatne poistil vedenie hostí. Domáci sa v úvode druhého polčasu pokúsili o obrat a mali niekoľko dobrých šancí. V 50. min obrana hostí odvracala v poslednej chvíli pred Ladeckým na roh a v 54. min plachticu strelu Šeda Ľ. Krško s námahou vyrazil na roh. Hostia vyrovnali hru a v 60. min T. Bortel zmaril gólovú šancu Michala Krška. O tri minúty si Ďurdina dal takmer vlastný gól a po rohu Galkova bomba tesne minula horný roh Krškovej brány. V 74. min strela Tínesa skončila tesne vedľa a desať minút pred koncom Gajdošovu tvrdú strelu T. Bortel bravúrne odvrátil na roh. V závere mala Ilava prevahu, ale vyťažila iba štyri rohy bez gólového efektu.

Góly: 10. Matiaško, 44. Stopka.

Rozhodoval Sládek, ŽK: Porubčan, Ptáček, Stopka, 100 divákov.

ILAVA: T. Bortel – Strapko, Porubčan, Katerinčin (65. Branický), Suchý (69. Hudec), Galko, Ladecký, Ruman, Šedo, Ptáček (50. Kňažek), Tomanica.

M. ČAUSA: Ľ. Krško – Čampiš, Ľahký, Miroslav Krško, Slaný, Stopka, Michal Krško, Ďurdina, Matiaško, Gajdoš, Tínes. ONDREJ MIŠECH

Podolie – Ladce 2:1 (0:1)

Za slnečného počasia sa zápas začal v opatrnom tempe. Až postupne sa tímy dostávali do šancí. V 40. min Augustín vyskúšal pozornosť Machalu, ktorý jeho strelu bravúrne vyrazil na tyč. O minútu na to ten istý hráč opäť nepochodil, keď bol gólman opäť na mieste. Hosťujúce mužstvo dalo gól do šatne. V 45. min sa po priamom kope presadil Zajac. Podolie po prestávke pridalo na obrátkach a hralo dobre kombinačne. Po priamom kope strelil po zemi gól Balcír – 1:1. V 67. min Pyšný po individuálnej akcií vyskúšal striedajúceho Jankeho a strhol vedenie na stranu domácich. Podolie zápas vyhralo zaslúžene po zlepšenom výkone v druhom polčase.

Góly: 53. Balcír, 67. Pyšný - 45. Zajac, ŽK: Porubčan, Markovič, rozhodoval: Srnec, 150 divákov.

PODOLIE: Moravčík – Pyšný, Horčičák, Ščepko, Ohrablo, Augustín, Važan, Bobocký, Gúčik, Balcír, R. Hrušovský (Uhlík, Červeňanský, Palkech)

LADCE: Machala – Zajac, Sopko, Koštialik, Pruša, Kršák, E. Mrážik, Mikuška, Martinka, Marković, Kučma (striedali Kušík, Porubčan, Janke). PETER SRNEC

H. Poruba – Cigeľ 4:2 (3:1)

Po obojstranne opatrnom úvode zahrali obranca Cigľa v 11. min v šestnástke rukou a jedenástku premenil bezpečne R. Staňo. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale po strelách Lučana mali domáci v 13. a v 15. min šťastie, keď v oboch prípadoch lopta opečiatkovala brvno. V 22. min Gregor bravúrne vyrazil Hetflajšovu strelu na roh. V 31. min Majerík neustrážil Lučana, ktorý s prehľadom vyrovnal. O tri minúty Ďuriš z rohu šestnástky technickou strelou prekvapil brankára – 2:1. V 41. min odrazenú loptu vrátil z desiatich metrov do siete Papp a zvýšil na 3:1. Po prestávke začali lepšie hostia a v 53. min prudkú Pavkejeho strelu Behanec bravúrne vyrazil. V 65. min snahu hostí ukončil Papp, keď chrbtom k bráne zasunul loptu pätičkou do siete. V závere sa viackrát vyznamenal Behanec po strelách Pavkejeho, Lučana a T. Zaťka. V 89. min ho tečovanou strelu prekonal Pavkeje, ale domáci získali tri cenné body.

Góly: 41. a 67. Papp, 11. R. Staňo (11 m), 34. Ďuriš – 31. Lučan, 89. Pavkeje.

Rozhodoval P. Kollár, ŽK: R. Staňo, Papp, Pavkeje, 150 divákov.

H. PORUBA: Behanec – Revák, R. Staňo, Majerík, Ďuriš, Papp, Švaňa, Pagáč (71. J. Staňo), P. Dražkovec, P. Staňo (85. Smolka), Hetflajš (58. F. Staňo).

CIGEĽ: Gregor – Orságh, P. Mjartan, Š, Mjartan, Pavkeje, Halaška, Bugár, Svitok, Lučan, Oboňa (60. Ďuriš), T. Zaťko (83. Š. Zaťko). ONDREJ MIŠECH

Horovce – Lazany 8:3 (5:0)

Domáci nastúpili po štyroch prehrách so snahou potešiť fanúšikov, kým hostia prišli iba ôsmi. V 2. min otvoril skóre Kollamn po Kebisovej prihrávke. V 7. min si hráči úlohy vymenili a Kebis zvýšil na 2:0. V 24. min Barták pridal tretí gól po Kollmanovej prihrávke. O šesť minút rozvlnil sieť Stratený a skóre prvej časti uzavrel v 40. min Kuric technickou strelou do šibenice. Ciesara po prestávke preveril Rybár a v 53. min po desiatom rohu Kuča zvýšil na 6:0 striedajúci M. Barkáč. O štyri minúty vystrašil Ciesara malou domov Gereg a v 59. min na 7:0 zvyšoval po centri Strateného G. Bortel. Po chybe obrany v 63. min Hianik znížil lobom na 7:1. V 69. min Kučov projektil brankár vyrazil, ale dorážka Kollmana skončila v sieti – 8:1. Nezodpovednosť v obrane trestali hostia v 73. min Ugróczym strelou do šibenice a o štyri minúty dal na 8:3 Hianik. Diváci odmenili potleskom domácich za výhru a hostí za statočnosť.

Góly: 2. a 70. Kollman, 7. Kebis, 24. Barták, 30. Stratený, 40. Kuric, 53. M. Barkáč, 59. G. Bortel – 63. a 77. Hianik, 73. Ugróczy.

Rozhodoval Dubravec, ŽK: Kučo, Kebis, 100 divákov.

HOROVCE: Ciesar – Kuric (46. Prekop), Kučo, Gereg, Kollman, Štefanec, Kebis, Barták (46. M. Barkáč), Stratený, G. Bortel, Mazán.

LAZANY: Pös – Hianik, Ugróczy, Kmeť, Rybár, Baláž, Pekár, Kozák. MARIÁN PECUŠ

Výsledky 27. kola: Chocholná-Velčice – Tr. Turná 1:5 (1:3), 26. Tulpík (11 m) – 54. a 89. Hrubý, 4. a 45. Sivák, 13. Jakub Kováč, Z. Kostoľany - Stará Turá 3:3 (2:2), 5. Michal Zvalo, 16. Liptaj, 85. Hancko – 22., 26. Majtás, 74, Jaroš, N. Pravno – Oslany 0:1 (0:1), 21. Košian, V. Uherce - Kamenec 3:0 (2:0), 33. a 79. R. Kováč, 40. Kundala.

4. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  5. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  6. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  6. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  7. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  10. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 6 992

Šebešťanová (v žltom) znížili stratu na vedúce Dolné Kočkovce.

Do parku v centre mesta chcú vysadiť ďalšie stromy

Treťohorný park, ktorý vznikol v centre mesta pred šiestimi rokmi, sa budoval za silnej občianskej podpory. Obyvatelia si prišli stromy vysadiť sami. Ďalšie môžu pribudnúť.

Výsadba v Treťohornom parku v minulosti.

Po voľbách zničia veľa papiera, v Dubnici dostal druhú šancu

V Dubnici nad Váhom dostali hlasovacie lístky druhú šancu. Ponúkli ich školám a škôlkam. Mladí ľudia by však prijali vo voľbách elektronické hlasovanie. Rovnako ho víta politológ.

Hlasovacie lístky, ktoré sa nepoužili, ešte využívajú dubnickí školáci.

Stredná odborná škola v obci Pruské oslávila 70. výročie svojho vzniku.