Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Tenisová výhra Hornej Poruby

V poslednom kole 5.futbalovej ligy nevyhrala iba Ilava.

Ladčania (v zelenom) v záverečnom zápase zdolali Malú Čausu.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Lazany - Ilava 4:0 (2:0)

V 10. min. ukážkovým gól z 25-tich metrov krížnou strelou do šibenice otvoril skóre Šimo – 1:0. V 37. min. zvýšil Hianik na 2:0 pre Lazany. Bravúrnymi zákrokmi domáci brankár Pös vychytal hostí, a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 2:0. V druhom polčase si vypracovávali šance iba domáci. Na 3:0 upravil svojím druhým gólom v zápase Šimo, na 4:0 uzavrel skóre Brzáč.

GÓLY: 11., 57. Šimo, 37. Hianik, 67. Brzáč

LAZANY: Pös – Hianik, Ugróczy (46. Zimmer), Kmeť, Hancko, Brzáč, Kováč, Šovčík, Šimo, Masaryk, Pekár

ILAVA: Vrábel – Strapko, Bortel, Ladecký, Ruman, Šedo, Kňažek, Branický, Hudec (46. Pažitka), Tomanica, Mikula. TIBOR ŽIAK

Oslany - H. Poruba 0:6 (0:2)

Domácim Oslančanom sa v jarnej odvete doma nepodarilo zvíťaziť, čo potvrdil aj záverečný zápas piatej ligy. Naopak, obdržali vysokú prehru od súpera, ktorý potreboval bodovať naplno, aby sa zachránil. Slovan začal dobre a v 10. min. hlavička osamoteného Košiana pred brankárom hostí išla tesne vedľa. Hostia v priebehu jednej minúty dvakrát skórovali. Prvý gól zaznamenal F. Staňo v 23. min., druhý pridal v 24. min. Pagáč, ktorý z 25-tich metrov prízemnou strelou do rohu brány stanovil polčas na 0:2. V druhom dejstve začali svižnejšie domáci, ale bránu hostí ohrozovali len strelami z diaľky. V 55. min. si dal vlastný gól P. Šandrik a o minútu po rohovom kope viedli hostia už 4:0. Štvrtý a piaty gól strelil F. Staňo. Šesť minút pred koncom sa do šibenice trafil Šamánek - 0:6. Domácim sa naskytli dve príležitosti na strelenie aspoň čestného gólu, ale Hudecova strela z úniku išla mimo brány a v 86. min. trafil Košian z diaľky iba hornú žrď. Oslančania po niekoľkých rokov zostupujú do nižšej súťaže.

GÓLY: 24. Revák, 26. Pagáč, 56. vlastný, 58., 67. F. Staňo, 85. Šamánek

OSLANY: Greguš – Adamec, Richter, Šandrik, Poliak (62. Kasala), Košian, P. Gaži, D. Gaži, Štálnik, Hudec, Gajdoš (46. Kasala)

H. PORUBA: Smolka – Švaňa, Staňo, Majerík, Ďuriš, Šamánek (88. Papp), Revák, Pagáč (70. J. Staňo), P. Dražkovec (46. Š. Dražkovec), P. Staňo, F. Staňo. DUŠAN BALÁŽ

Kamenec – Horovce 0:2 (0:1)

Domáci zahodili veľké množstvo šancí, za čo pykali, keď si hostia z Horoviec odniesli po výsledku 0:2 všetky tri body. Podľa priebehu by bola remíza zaslúžená.

GÓLY: 9.a 90. Kollman

KAMENEC: Lauro – Pánis, Kováčik, Stančiak, Ďurta, Gabriel, Fábry, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo

HOROVCE: Rajník – Gereg, Kebis, Barták, Svorada, Barkač, Prekop (81. Barkáč), Kameništiak, Kollman, Kuric, Bortel. ĽUBOŠ ŠVEC

Ladce – M. Čausa 2:0 (0:0)

Ako prvá pohrozili hostia v 16 min, ale Petráš v tutovke netrafil bránu. Potom prebrali iniciatívu Ladčania a v 33. min Markovičov priamy kop efektne Weis vyrazil na roh. Útočná snaha Markoviča, Kučmu a E. Mražíka končila na dobre organizovanej obrane alebo v rukách brankára. V 50. min vypichol Kršák v poslednej chvíli Michalovi Krškovi loptu na päťke a v 57. min Petrášov priamy kop Machala vyrazil na roh. Z protiútoku po akcii Mikušku s Kučmom Weis vyrazil Mikuškovu strelu pred E. Mražíka, ktorý poslal loptu do brankára. V 62. min po akcii Kučmu s Kršákom otvoril skóre E. Mražík. O minútu Markovič slabou strelou zvýšil na 2:0. Zajac o dve minúty poslal loptu tesne vedľa. V 83. min Machala zasiahol pred Slaným a v 87. min Kučmovu strelu Weis vyrazil na roh. V 90. min dvakrát vynikol Machala po strelách D. Tínesa.

Góly: 62. E. Mražík, 63. Markovič.

Rozhodoval Buranský, ŽK: Kršák, Slaný, 150 divákov.

LADCE: Machala – Zajac, Homer, F. Váň, Koštialik, Kršák (67. J. Váň), E. Mražík (70. Průša), Mikuška, Kušík (58. Mojto), Markovič, Kučma.

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Rendek, Miroslav Krško, Slaný, Stopka, Michal Krško, Ďurdina, Matiaško, M. Tínes (52. D. Tínes), Petráš. FERDINAND GACH

Výsledky 30. kola: Tr. Turná – Nitr. Pravno 2:0 (1:0), 38. Jakub Kováč, 90. Hrubý, St. Turá – Podolie 4:7 (1:2), 37. Peterka, 49. Sládek, 51. Gablech, 64. Majtás – 70., 77. a 78. Horčičák, 43. a 57. Augustín, 38. Važan, 88. Pyšný, V. Uherce - Z. Kostoľany 0:0, Cigeľ - Chocholná-Velčice 1:0 (1:0), 34. Lučan

1. Chocholná 30 21 3 6 80:28 66

2. M. Čausa 30 18 4 8 76:38 58

3. Horovce 30 16 6 8 67:36 54

4. Cigeľ 30 16 6 8 50:41 54

5. V. Uherce 30 15 7 8 58:31 52

6. Stará Turá 30 14 8 8 62:42 50

7. Ladce 30 15 4 11 42:36 49

8. Z. Kostoľany 30 11 11 8 45:35 44