Sobota, 24. február, 2018 | Meniny má Matej

V úvode vyhrala iba Domaniža

V 1. kole 4. futbalovej ligy neudržala Nová Dubnica dvojgólové vedenie a Beluša prehrala doma gólom v samom závere.

Domaniža (v bielom) pri strelenom góle.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Beluša – Častkovce 2:3 (1:1)

V prvom polčase sa hral svižný futbal bez veľkých šancí. V 10. min Kostelan neprekonal zblízka J. Ciesara a po Makasovom centri P. Gažo neprehlavičkoval Gona. V 41. min po akcii na jeden dotyk Makas prihral Novisedlákovi, a ten otvoril skóre. Tesne pred prestávkou po zlom odvrátení lopty zo šestnástky vyrovnal Končitík. Po ďalšej kombinácii s Makasom Novisedlák tesne minul bránu, ale v 52. min M. Hrnčík padáčikom prekvapil Kukučku – 2:1. Madro krížnou strelu netrafil, no v 57. min využil chybnú rozohrávku Belušanov a opäť vyrovnal. J. Ciesar ukázal parádne zákroky pri dvojitej superšanci Častkoviec a v 68. min M. Hrnčík v tutovke prestrelil bránu. Domáci brankár pekne zakročil pri Vladovej strele a Jurga natiahol zdiaľky Kukučku. V 87. min po rohu Beluše hostia po úniku a prečíslení dali Ščepkom víťazný gól.

Góly: 41. Novisedlák, 53. M. Hrnčík – 45. Končitík, 57. Madro, 87. Ščepko.

Rozhodoval Černek, ŽK: M. Hrnčík, Končitík, Čechvala, 250 divákov.

BELUŠA: J. Ciesar – J. Gažo, Kucharík, Pavol Vavrík, Jurga, Strapko (76. Peter Vavrík), Makas, Novisedlák, Ondrička, M. Hrnčík (68. Hoppan), P. Gažo (61. Pšenák).

ČASTKOVCE: Kukučka – Končitík, Hevier, Gono, Osuský, Čechvala, Kostelan (56. Vlado), Ďuriš, Ščepko, Madro, Ostrovský (71. Meliš). MARTIN PAGÁČ

Domaniža – Chocholná-Velčice 2:0 (1:0)

V prvom polčase pôsobili hostia neškodným dojmom. V 4. min po rohu Miroslava Kvaššaya sa v skrumáži dostal loptu Svoboda, ale trafil iba obrancu na bránkovej čiare. V 8. min Vaštíkov dlhý center poslal Sádecký iba do brankára. O dve minúte po Sovíkovej presnej prihrávke Sádecký trafil nechytateľne k žrdi - 1:0. V 32. min Sovíkovu strelu Drgo s námahou vytlačil spod brvna. V 42. min sa v šanci ocitol hosťujúci Michalec, ale Zdurienčk si s jeho strelou poradil. Po prestávke tempo hry upadlo. V 47. min sa uvoľnil Ján Tuhársky, no domáci gólman bol pozorný. V 49. min po rohu Miroslava Kvaššaya Rybárovu dorážku Drgo so šťastím vyrazil. V 63. min peknú Rybárovu strelu vyrazil Drgo do brvna. Dve minúty pred koncom P. Kardoš prešiel cez troch hráčov a po jeho prihrávke Sádecký v stopercentnej šanci trafil brankára. V 90. min po ruke v šestnástke poistil domácu výhru Miroslav Kvaššay.

Góly: 8. Sádecký, 90. Miroslav Kvaššay (11 m).

Rozhodoval Škadra, bez ŽK, 250 divákov.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Braciník, Vaštík, D. Pilár ml. (67. D. Pilár st.), Hájek, Sádecký (89. Martinka), Sovík (57. P. Kardoš), Miroslav Kvaššay, Svoboda, Marek Kvaššay, Rybár.

CHOCHOLNÁ: Drgo – Gvizd, J. Cingel, Tulpík, Lukša (55. Bečár), Martin Kozárec (82. L. Cingel), Ján Tuhársky, Sabatka, Adamčí, Lobík, Michalec (65. Bariš). ĽUBOMÍR KUČÍK

Tr. Stankovce – N. Dubnica 2:2 (0:1)

Začiatok zápasu bol obojstranne opatrný, ale postupne začali preberať iniciatívu domáci a prišli aj prvé šance. V 10. min bol v obrovskej šanci Bulko, ale sám pred opustenou bránou hostí z päťky prekopol bránu. O minútu neskôr ho napodobnil Ďuráči. V 18. min bol v gólovej šanci opäť Bulko, ale sám pred brankárom z hranice šestnástky mieril nad. V 21. min zahrmelo na opačnej strane. Po nedorozumení v obrane sa dostal k lopte Švikruha a poľahky otvoril skóre – 0:1. V 27 .min kopal priamy kop Hudec a jeho strelu vytlačil L. Rekem na roh. V 30. min vyslal Lukáč tvrdú strelu tesne nad Tretinárovu bránu. V 43. min mal šancu Kvasnica, ale jeho hlavičku zastavila žrď brány hostí. V 53. min z priameho kopu prekonal Tretinára Švikruha – 0:2. V 55. min bol v gólovej šanci Mikušinec, ale L. Rekem jeho strelu zblokoval. V 63. min sa domáci dočkali, keď streleckú smolu ukončil Sedláček – 1:2. V 71. min bol v šestnástke faulovaný Puna a pokutový kop bezpečne premenil Záhumenský – 2:2. V 74. min bol v gólovej šanci hosťujúci Marušinec, ale Tretinár sa vyznamenal.

Góly: 64. Sedláček, 70. Záhumenský (11 m) - 21. a 53. Švikruha.

Rozhodoval Haršány, ŽK: Barčiak, Ježík, Behan, 260 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Krasňan (59. Ježík), Koprivňanský, Bulko (59. Sedláček), Hudec, Barčiak, Ďuráči, Puna, Antošík (46. Mikušinec), Záhumenský, Kvasnica.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej, Žabár, Štiffel, Lendvay, Behan, Mičko, Králik (60. Marušinec), Maník, Švikruha, Lukáč (82. Václav). ŠTEFAN ŠMATLÁK

Ďalšie výsledky 1. kola: Šimonovany – Partizánske 0:2 (0:0), 54. Chrenko, 78. Beňuška, Tr. Teplice – Bánovce 0:1 (0:0), 68. Šiko, Boleráz – H. Nitra 1:1 (1:1), 6. Kolony – 10. Belák, Kanianka - J. Bohunice 2:0 (0:0), 75. a 90. Khadir, Holíč - Modranka 1:3 (1:1), 18. Ružička - 33. Hrubý, 52. Nižňan, 90. Šuran.