Výhry Beluše a Novej Dubnice

V 4. futbalovej lige nebodovala iba Domaniža.

Tr. Teplice (v pruhovanom) zdolali doma Domanižu.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Modranka – Beluša 1:2 (1:1)

Domáci v úvode zatlačili a podarilo sa im aj otvoriť skóre, kedy sa po pekne vypracovanej akcii tešil Nižňan. Oslavy trvali príliš dlho a hostia okamžite po rozohratí udreli a vyrovnali. To domácim vzalo vietor z plachiet. Nakopnúť ich mohol Rakický, ale nepremenil pokutový kop po faule Strapka. Hra sa následne presunula do stredu poľa a hostia postupne získavali územnú prevahu. Tú zúročili v 76. min, kedy prišiel center z ľavej strany a Hoppan hlavou rozhodol o troch bodoch pre Belušu.

Góly: 15. Nižňan – 16. Peter Vavrík, 76. Hoppan.

Rozhodoval Volf, ŽK: Strapko, Cíbik, 100 divákov.

MODRANKA: Píš – Rakický, Jakubička, Hrubý (80. R. Gažo), Boskovič, Kvetan, Nižňan, Jakáb, Stanovič (29. Dobiš), Habán (64. Šuran), R. Sekera. Tréner J. Šuran.

BELUŠA: Ciesar – P. Gažo, Kucharík, Pavol Vavrík, Jurga, Strapko, Makas (63. Hoppan), Novisedlák, Peter Vavrík (56. Cíbik), M. Hrnčík, Pšenák (88. Moško). Tréner J. Kamenčík. STANISLAV CIBULKA

N. Dubnica – Kanianka 2:1 (1:0)

Obe mužstvá začali svižne. V 3. min Bátora neuspel a z protiútoku Lukáč neskrotil Maníkov center na päťke. V 20. min Václavovi hýbali po Mičkovom centri za obranu milimetre. Behanov pokus o chvíľu Pipíška vytlačil na roh a vzápätí vyrazil aj Smolkovu hlavičku. V 27. min Pipíšku vyskúšal Václav, ktorý si to zopakoval aj v 35. min. Tlak N. Dubnice priniesol gól v 43. min, keď po akcii Lukáča so Švikruhom skóroval strelou z voleja Behan. Po prestávke Pipíška zmaril dva gólové centre a pred Smolkom ratoval Kurbel. V 56. min Oravec z uhla mieril nad a o minútu ho vychytal L. Rekem. V 62. min dal svoj prvý gól za N. Dubnicu z priameho kopu strelou od žrde Václav. O päť minút udreli hostia keď babšta strelou do protipohybu brankára znížil. V 70. min Králik našiel najlepšieho hráča domácich. Václava, ktorý prestrelil. V 77. min Mičko prihral Králikovi, ktorý mieril nad. V 81. min Václava vychytal Pipíška a v nadstavenom čase divákov aj L. Rekem poriadne vystrašil Oravec z priameho kopu. Domáci mohli vyhrať aj vyššie, ale nepremenili viacero šancí.

Góly: 43. Behan, 62. Václav – 67. Babašta.

Rozhodoval Lerint, bez ŽK, 100 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Bučko, Smolka, Štiffel, Lendvay, Behan, Mičko, Václav (88. Marušinec), Maník, Švikruha (85. Žabár), Lukáč (67. Králik).

KANIANKA: Pipíška – Michal Petráš, Kurbel, Teslík, Drozd, Baláž, Bátora (26. Khadir), Babašta, Richter, Chupek, Oravec. (PŠ)

Tr. Teplice – Domaniža 3:1 (0:0)

Teplice po nevydarenom vstupe do sezóny v druhom kole Domanižu od prvej minúty preklincovali do vlastnej šestnástky. Po šanci Fabuša, Jančoviča, Pučeka už v 12. min mohlo byť rozhodnuté, ale šťastena nebola na strane domácich. Prvý polčas pokračoval stále na polovici súpera, ktorý vôbec neohrozil Kopčana. V druhom polčase hneď v 47. a 48. min Fabuš poslal Teplice do vedenia. Až za stavu 2:0 hostia prvýkrát ohrozili domáceho brankára, ale strelu Kopčan kryl. V 76. min Jančovič po „presnej-nepresnej“ prihrávke Pučeka zvýšil na 3:0. Hostia v 90. min dokázali už iba skorigovať na konečných 3:1. Nepríjemnosťou pre

Góly: 47. a 48. Fabuš, 76. Jančovič, 90. Miroslav. Kvaššay.

Rozhodoval Divéky, ŽK: Verchola, Ančic, Braciník, Vaštík, Miroslav Kvaššay, 180 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Verchola (32. Losonszký, 75. Suchý, Bariak, Beňo, Jambor, Krivda, Ančic, Michalík, Jančovič, Fabuš (70. Bubenko), Puček. Tréner: M. Fabuš.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Braciník, Vaštík, Hájek, D. Pilár ml. (73. P. Kardoš), Sádecký, Miroslav. Kvaššay, Svoboda, Marek Kvaššay (57. Svitek), Rybár, D. Pilár st. (53. Sovík). Tréner: P. Košík. JAROSLAV RUŽIČKA

Ďalšie výsledky 2. kola: Bánovce - Častkovce 3:1 (1:0), 13. Mrocek, 59. Botka, 77. Doknič – 47. M. Ščepko, Partizánske – Tr. Stankovce 1:1 (0:1), 53. Beňuška – 11. Sedláček, Horná Nitra – Šimonovany 2:0 (2:0), 23. a 33. Belanec, Chocholná-Velčíce – Boleráz 3:5 (1:3), 6. Cingel, 50. Lobík, 54. vlastný (M. Daniš) – 12. a 44. Humel (prvý z 11 m), 22. Mackovčín, 89. Kitta, 90. Kolony, Jaslovské Bohunice – Holíč 0:3 (0:1), 28. Ružička, 61. Uher, 90. T. Slovík.

1. Bánovce 2 2 0 0 4:1 6 (+3)

2. Boleráz 2 1 1 0 6:4 4 (+1)

3. Horná Nitra 2 1 1 0 3:1 4 (+1)

4. Partizánske 2 1 1 0 3:1 4 (+1)

5. N. Dubnica 2 1 1 0 4:3 4 (+1)

6. Holíč 2 1 0 1 4:3 3 (0)

7. Modranka 2 1 0 1 4:3 3 (0)

8. Kanianka 2 1 0 1 3:2 3 (0)