Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Šimáčkov lob bol víťazný

V 3. futbalovej lige neudržali Borčice tesné vedenie, L. Rovne vysoko podľahli Komárnu.

Púchovčania (v pruhovamom) zastavujú akciu Vrbového.Púchovčania (v pruhovamom) zastavujú akciu Vrbového. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov - Vrbové 1:0 (0:0)

V prvej štvrťhodine sa hral nezáživný futbal a až v 14. min Rypákovu hlavičku zrazil obranca na roh. Hostia odpovedali v 22. min Kováčom, no Hruška bol pozorný. O tri minúty sa zranil domáci Rypák a na ihrisko musel jediný náhradník do poľa Šimáček. Hostia zvýšili v závere prvého polčasu aktivitu a mali šance. V 35. min po Bočkovom centri chytil Hruška hlavičku Senegalčana Sarra. V 38. min sa prebíjal do šance Labuda, ale pri kľučke fauloval brankára. O dve minúty Hruška vyrazil nebezpečnú strelu Bočka a z následného rohu hlavičkoval Ďuračka tesne nad. V 45. min Šimáček po zlom brankárovom odkope zbrklo mieril ďaleko vedľa prázdnej brány. V 47. min Mynářovu presnú, ale slabú hlavičku kryl gólman. V 58. min sa do šance dostal Spál ale jeho prízemná strela skončila v brankárových rukách. O desať minút Šimáček z 35 metrov krásnym lobom poslal loptu ponad Amchu presne pod brvno - 1:0. Hostia skúšali šťastie priamymi kopmi v 76. a 80. min, no lopta skončila v Hruškovom náručí. Štyri minúty pred koncom po Šimáčkovom centri Pilný z päťky trafil iba do brankára.

Gól: 68. Šimáček.

Rozhodoval Valent, ŽK: Riška, Šimáček, Mišura, Sumer, Spál, 200 divákov.

PÚCHOV: Hruška - Riška, Rosina, Rypák (25. Šimáček), Kopiš, Glórik, Pilný, Mynář, Mišík, Poliach, Hamar. Tréner J. Vágner.

VRBOVÉ: Amcha - Kolník (79. Zelenay), Ďuračka, Andrísek, Kováč, Mišura, Sarr, Sumer (82. Gažík), Labuda, Bočko, Spál. Tréner M. Sedláček. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Komárno 0:3 (0:1)

Už po prvej akcii v 2. min po centri Németha a chybe obrany hostia viedli, keď si Híreš zrazil loptu do vlastnej brány. Potom sa hralo v strede ihriska bez vyložených šancí. Až v 20. min Ranuša zle trafil Tomanovu prihrávku a brankár veľa práce so strelou nemal. Lipták v 30. min tesne minul bránu a domáci ešte pridali, no šance Detka a Prekopa ostali nevyužité. Ako sa využívajú šance ukázal Szórád v 55. min, keď po hrubej chybe obrany utešene trafil – 0:2. V 68. min gólovú strelu Liptáka A. Kosťukevič vytlačil na roh a v 76. min sklári nedotlačili v skrumáži loptu do prázdnej brány. Šance Liptáka a Prekopa ostali nevyužité, naopak v 88. min prišla ďalšia veľká chyba domácich a ponúknutú šancu využil Németh.

Góly: 2. Híreš vlastný, 55. Szórád, 88. Németh.

Rozhodoval Z. Fehér, ŽK: Tomana, Riečičiar, Detko, Németh, Kóša, Sipöcz, 250 divákov.

L. ROVNE: Hrnčiarik – Tomana, Kresáň, Kollár, Detko (60. Buček), Lipták, Riečičiar, Prekop, Ranuša, M. Hruška (84. Pokorný), Híreš. Tréner M. Púček.

KOMÁRNO: A. Kosťukevič – V. Kosťukevič, Rapčan, Adámik, Németh, Podlucký, Uzola (17. Tóth), Szórád, Sipöcz (78. Keil), Gonzáles, Kóša (88. Taibl). Tréner Cs. Szórád. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Borčice – V. Meder 1:1 (0:0)

Úvodná polhodina reprízy minulosezónneho finále Pohára ZsFZ bola nudná. Hráči nedokázali nič vymyslieť a gólových šancí bolo minimum. V 7. min A. Plavšič vystrelil vedľa, hostia odpovedali v 26. min, ale Tuschelova strela z 25 metrov letela tesne nad. A. Plavšič rohu v 34. min hlavičkoval vedľa a v 36. min Zaťko, ktorý tesne predtým vystriedal zraneného Križmu, zmaril únik Mészárosa. Pokus A. Plavšiča v 37. min skončil iba v bočnej sieti a v 39. min po strele, ktorú Rožník neudržal, napálil loptu do neho z päťky Luhový. V 47. min Kuračka vystrelil zdiaľky, ale Zaťko, ktorý loptu neudržal, si poradil aj s jeho dorážkou. O dve minúty Luhový z protiútoku poslal loptu povedľa brankára do siete – 1:0. Zvýšiť mohol v 51. min po peknej akcii A. Plavšič, ale Rožník ho vychytal. Herná úroveň sa zlepšila a v 54. min Kuračka tesne minul bránu. Veľkú šancu mal v 60. min Bognár, ktorý na päťke netrafil ideálny center. V 73. min A. Plavšič dostal červenú kartu a hostia ešte viac pritlačili. O štyri minúty po rohu Gögha Bognár hlavičkou k žrdi vyrovnal a v 81. min Kuračka netrafil bránu z dobrej pozície.

Góly: 49. Luhový – 77. Bognár.

Rozhodoval Marsal, ŽK: A. Plavšič, ČK: 73. A. Plavšič (B), 300 divákov.

BORČICE: Križma (22. Zaťko) – Decký, Gábor, Masarik, Gorelka (78. Kozík), Luhový, A. Plavšič, Púpala, Živčic, Ondráš, M. Plavšič (55. P. Mačina) Tréner A. Dragúň.

V. MEDER: Rožník – Tuschel, Lelkes, Kuračka, Mészáros, Szöllös, Bognár, Pisár (46. Gögh), Musil, Čtvrtníček, Obert. Tréner P. Lérant. JOZEF ŠPROCHA ml.

Ďalšie výsledky 2. kola: Piešťany - Gabčíkovo 0:3 (0:0), 60. P. Balážik, 68. Jorík, 80. Kubica, Nemšová – Trnava C 2:3 (1:1), 21. Schlesinger, 73. Ranko – 42. a 79. Horváth, 57. Ondra, Palárikovo – Topoľčany 0:1 (0:0), 70. Badinský, V. Ludince – N. Zámky 5:0 (2:0), 27. a 77. A. Kosák, 35. a 49. Predajniansky, 75. Varga, DAC B/Vrakúň – Vráble 2:1 (0:0), 77. Egri, 84. Fodrek - 72. Šlachta, Neded – Levice 2:0 (1:0), 34. a 85. Valachovič.

2. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  3. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  4. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  5. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  6. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 5 055

Na ochorenie COVID-19 zomrelo vo februári v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici 49 pacientov. TASR o tom informoval riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

5 h

Vážska cyklomagistrála cez Považskú Bystricu bude mať viac ako desať kilometrov.

7 h

V nedeľu odhalili PCR testy 842 nových prípadov nákazy, 45 v Trenčianskom kraji. Laboratória ukončili 3 565 takýchto vyšetrení.

Kontroly budú zamerané najmä na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb. Zákaz vychádzania budú kontrolovať hliadky aj na hlavných cestných ťahoch a hraniciach okresov.