Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

Šimáčkov lob bol víťazný

V 3. futbalovej lige neudržali Borčice tesné vedenie, L. Rovne vysoko podľahli Komárnu.

Púchovčania (v pruhovamom) zastavujú akciu Vrbového.Púchovčania (v pruhovamom) zastavujú akciu Vrbového.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov - Vrbové 1:0 (0:0)

V prvej štvrťhodine sa hral nezáživný futbal a až v 14. min Rypákovu hlavičku zrazil obranca na roh. Hostia odpovedali v 22. min Kováčom, no Hruška bol pozorný. O tri minúty sa zranil domáci Rypák a na ihrisko musel jediný náhradník do poľa Šimáček. Hostia zvýšili v závere prvého polčasu aktivitu a mali šance. V 35. min po Bočkovom centri chytil Hruška hlavičku Senegalčana Sarra. V 38. min sa prebíjal do šance Labuda, ale pri kľučke fauloval brankára. O dve minúty Hruška vyrazil nebezpečnú strelu Bočka a z následného rohu hlavičkoval Ďuračka tesne nad. V 45. min Šimáček po zlom brankárovom odkope zbrklo mieril ďaleko vedľa prázdnej brány. V 47. min Mynářovu presnú, ale slabú hlavičku kryl gólman. V 58. min sa do šance dostal Spál ale jeho prízemná strela skončila v brankárových rukách. O desať minút Šimáček z 35 metrov krásnym lobom poslal loptu ponad Amchu presne pod brvno - 1:0. Hostia skúšali šťastie priamymi kopmi v 76. a 80. min, no lopta skončila v Hruškovom náručí. Štyri minúty pred koncom po Šimáčkovom centri Pilný z päťky trafil iba do brankára.

Gól: 68. Šimáček.

Rozhodoval Valent, ŽK: Riška, Šimáček, Mišura, Sumer, Spál, 200 divákov.

PÚCHOV: Hruška - Riška, Rosina, Rypák (25. Šimáček), Kopiš, Glórik, Pilný, Mynář, Mišík, Poliach, Hamar. Tréner J. Vágner.

VRBOVÉ: Amcha - Kolník (79. Zelenay), Ďuračka, Andrísek, Kováč, Mišura, Sarr, Sumer (82. Gažík), Labuda, Bočko, Spál. Tréner M. Sedláček. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Komárno 0:3 (0:1)

Už po prvej akcii v 2. min po centri Németha a chybe obrany hostia viedli, keď si Híreš zrazil loptu do vlastnej brány. Potom sa hralo v strede ihriska bez vyložených šancí. Až v 20. min Ranuša zle trafil Tomanovu prihrávku a brankár veľa práce so strelou nemal. Lipták v 30. min tesne minul bránu a domáci ešte pridali, no šance Detka a Prekopa ostali nevyužité. Ako sa využívajú šance ukázal Szórád v 55. min, keď po hrubej chybe obrany utešene trafil – 0:2. V 68. min gólovú strelu Liptáka A. Kosťukevič vytlačil na roh a v 76. min sklári nedotlačili v skrumáži loptu do prázdnej brány. Šance Liptáka a Prekopa ostali nevyužité, naopak v 88. min prišla ďalšia veľká chyba domácich a ponúknutú šancu využil Németh.

Góly: 2. Híreš vlastný, 55. Szórád, 88. Németh.

Rozhodoval Z. Fehér, ŽK: Tomana, Riečičiar, Detko, Németh, Kóša, Sipöcz, 250 divákov.

L. ROVNE: Hrnčiarik – Tomana, Kresáň, Kollár, Detko (60. Buček), Lipták, Riečičiar, Prekop, Ranuša, M. Hruška (84. Pokorný), Híreš. Tréner M. Púček.

KOMÁRNO: A. Kosťukevič – V. Kosťukevič, Rapčan, Adámik, Németh, Podlucký, Uzola (17. Tóth), Szórád, Sipöcz (78. Keil), Gonzáles, Kóša (88. Taibl). Tréner Cs. Szórád. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Borčice – V. Meder 1:1 (0:0)

Úvodná polhodina reprízy minulosezónneho finále Pohára ZsFZ bola nudná. Hráči nedokázali nič vymyslieť a gólových šancí bolo minimum. V 7. min A. Plavšič vystrelil vedľa, hostia odpovedali v 26. min, ale Tuschelova strela z 25 metrov letela tesne nad. A. Plavšič rohu v 34. min hlavičkoval vedľa a v 36. min Zaťko, ktorý tesne predtým vystriedal zraneného Križmu, zmaril únik Mészárosa. Pokus A. Plavšiča v 37. min skončil iba v bočnej sieti a v 39. min po strele, ktorú Rožník neudržal, napálil loptu do neho z päťky Luhový. V 47. min Kuračka vystrelil zdiaľky, ale Zaťko, ktorý loptu neudržal, si poradil aj s jeho dorážkou. O dve minúty Luhový z protiútoku poslal loptu povedľa brankára do siete – 1:0. Zvýšiť mohol v 51. min po peknej akcii A. Plavšič, ale Rožník ho vychytal. Herná úroveň sa zlepšila a v 54. min Kuračka tesne minul bránu. Veľkú šancu mal v 60. min Bognár, ktorý na päťke netrafil ideálny center. V 73. min A. Plavšič dostal červenú kartu a hostia ešte viac pritlačili. O štyri minúty po rohu Gögha Bognár hlavičkou k žrdi vyrovnal a v 81. min Kuračka netrafil bránu z dobrej pozície.

Góly: 49. Luhový – 77. Bognár.

Rozhodoval Marsal, ŽK: A. Plavšič, ČK: 73. A. Plavšič (B), 300 divákov.

BORČICE: Križma (22. Zaťko) – Decký, Gábor, Masarik, Gorelka (78. Kozík), Luhový, A. Plavšič, Púpala, Živčic, Ondráš, M. Plavšič (55. P. Mačina) Tréner A. Dragúň.

V. MEDER: Rožník – Tuschel, Lelkes, Kuračka, Mészáros, Szöllös, Bognár, Pisár (46. Gögh), Musil, Čtvrtníček, Obert. Tréner P. Lérant. JOZEF ŠPROCHA ml.

Ďalšie výsledky 2. kola: Piešťany - Gabčíkovo 0:3 (0:0), 60. P. Balážik, 68. Jorík, 80. Kubica, Nemšová – Trnava C 2:3 (1:1), 21. Schlesinger, 73. Ranko – 42. a 79. Horváth, 57. Ondra, Palárikovo – Topoľčany 0:1 (0:0), 70. Badinský, V. Ludince – N. Zámky 5:0 (2:0), 27. a 77. A. Kosák, 35. a 49. Predajniansky, 75. Varga, DAC B/Vrakúň – Vráble 2:1 (0:0), 77. Egri, 84. Fodrek - 72. Šlachta, Neded – Levice 2:0 (1:0), 34. a 85. Valachovič.

1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  3. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 550

Medzi opory patril Peter Gardian (vľavo v žltom) a Rastislav Sovík.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Mladé talenty končia s cyklistikou, pretože nám chýbajú profesionálne tímy, tvrdí Milan Barényi

Je majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťtri kilometrov do práce a späť chodí na bicykli.