Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Sklári konečne zvíťazili

V 3. futbalovej lige L. Rovne zmazali dvojgólové manko, Púchov a Borčice uhrali bezgólové remízy.

Púchovčan Zavadzan (v bieločiernom) sa prebíja obranou Topoľčian.Púchovčan Zavadzan (v bieločiernom) sa prebíja obranou Topoľčian. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov - Topoľčany 0:0

V úvode stretnutia sa mohli hostia ujať nečakane vedenia v 4. min, keď lob Badinského z veľkej diaľky preskočil gólmana, no lopta po odraze od zeme skončila tesne nad brvnom. Púchovčania pridali a v 12. min Pilného strelu z dobrej pozície zblokovali obrancovia. O päť minút Šimáček vystrelil vedľa a v 20. min po nebojácnom Riškovom prieniku jeho prudká hlavička skončila v brankárových rukaviciach. Topoľčany sa potom častejšie dostávali na polovicu domácich, ale šance nemali. V 38. min Zavadzanova tvrdá strela zdiaľky iba tesne minula bránu a v 42. min Pilného bombu z 25 metrov Uhlár s námahou vyrazil. Po prestávke za slabého dažďa úroveň poklesla. V 52. min Kopiš v poslednej chvíli odkopol loptu na roh unikajúcemu Kšinantovi. O päť minút Dürešova prudká strela nenašla cieľ. Obrany boli pozorné a útočníci sa nevedeli presadiť. V 73. min po tlačenici v šestnástke hostí sa domáci dostali do veľkej šance, lenže Šimáček namiesto prudkej strely volil technickú, ktorú brankár pohodlne chytil. V závere hra znervóznela, pribudlo faulov na úkor pekných momentov a diváci už gól nevideli.

Rozhodova Košťál, ŽK: Riška, Pilný, Baláž, Švajlen, 189 divákov.

FK: Hruška - Riška, Zavadzan, Düreš, Kopiš, Šimáček, Pilný, Rosina, Poliach, Mišík (89. Ruman), Hamár.

MFK: Uhlár - Sipos, Rusňák, Rusinko, Kšinant (62. Kutiš), Badinský (88. Jakubík), Baláž, Švajlen, Chrenko, Frťala, Fridrich (74. Grman). JOZEF ŠPROCHA

Piešťany - Borčice 0:0

Proti vedúcemu mužstvu sa domáci chceli vytiahnuť, a tak sa nebojácne od začiatku pustili do útočenia. Väčšiu príležitosť si však nevypracovali. Hra sa postupne vyrovnala a do príležitostí sa dostavali hostia. Stroskotali na domácej obrane a dobre chytajúcom Nemčekovi. V 17. min. trestný kop domácich zlikvidoval brankár Zatko a v 25. min. spálil dobrú príležitosť Halaji. O dve minúty Nemček zlikvidoval tutovku hostí. V závere polčasu sa na ihrisku začalo iskriť, na čo doplatili zranením domáci Halaji a Šúst. Druhý polčas sa podobal v mnohom prvému. Domáci začali tlakom, no veľkú šancu mali hostia v 54. min.. Nemček však vytiahol priam zázračný zákrok a strelu hosťujúceho hráča zneškodnil. Domáci mali najväčšiu šancu v 72.min., no Fajdina vychytal brankár hostí. V 82. min. sa opäť vyznamenal Nemček, keď zneškodnil tečovanú strelu smerujúcu do siete. Záver zápasu bol obojstranne veľmi nervózny.

Rozhodoval Drobec, ŽK: Čéry, Doktor, Nemček - A. Plavšič, 250 divákov.

PFK: Nemček - Valla, Doktor, Tanáč, Oravec, Čéry, M. Hrnčár, Halaji (49. Pekarovič), Jelšic, Hornák, Šúst (90. Nitka). Tréner S. Petényi.

BORČICE: Zaťko - Hladík, Recký, Gábor, Masárik, Gorelka, Luhový, Ondráš, Stankovič (65. A. Plavšič), Púpala, Slávik ( 57. M. Plavšič). Tréner A. Dragúň. JAROSLAV VALO

Led. Rovne – Trnava C 3:2 (1:2)

Domáci začali náporom a dobýjali bránu súpera. V 8. min Tomana vysunul Prekopa, ale brankár jeho strelu vyrazil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo, keď po nedorozumení obrany otvoril skóre v 14. min Krajčovič. V 15. min nevyužili domáci prečíslenie a výborne chytajúci Babic zmaril šancu Bučka a vzápätí bravúrne vyrazil delovku Liptáka. V 32. min prišla ďalšia hrubá chyba sklárov a Krajčovič znova trestal – 0:2. L. Rovne vyvinuli veľký tlak, ale šance Liptáka, Tomanu a Milana Loduhu ktoré volali po góle, ostali nevyužité. V 34. min M. Hruška nevídanou delovkou z 20 metrov vymietol šibenicu – 1:2. Lipták o chvíľu zaváhal a z hostí opäť pohrozil Krajčovič. Milan Loduha v 40. min trafil žrď. Aj po prestávke domáci diktovali tempo, no Tomana a Prekop šance nevyužili. V 50. min Lipták utešenou strelou vyrovnal. V 76. min z brejku pohrozili hostia ale Virága vychytal Hrnčiarik. V zápase veľmi dobrej úrovne, ktorý zdvíhal divákov zo sedadiel, hostia nevyžili šance Vida a Horvátha a prišiel trest. Po ruke v šestnástke dal Prekop v 86. min z jedenástky víťazný gól. Sklári dosiahli zaslúžene prvú výhru v súťaži.

Góly: 34. M. Hruška, 50. Lipták, 86. Prekop (11 m) – 14. a 32. Krajčovič.

Rozhodoval Valent, ŽK: Tomana, Pokorný, Doka, Jakabovič, 250 divákov.

L. ROVNE: Hrnčiarik – Tomana, Kollár, Kresáň, Lipták, Riečičiar (75. Pokorný), Prekop, M. Hruška, Milan Loduha (90. Bujnoch), Híreš, Buček. Tréner M. Púček.

TRNAVA C: Babic – Šuran (46. Kovarský), Juhász, Jakabovič, Kolarovič, Dzibela, Doka (75. Hluch), Hlavna, Horváth, Krajčovič (50. Virág), Vido. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 4. kola: Vrbové - Komárno 0:1 (0:0), 61. Kóša, Nemšová – Nové Zámky 1:1 (1:1), 21. Amrich – 44. Kurta, V. Ludince - Veľký Meder 0:1 (0:1), 2. Mészáros, Palárikovo - Vráble 2:0 (0:0), 48. Drjlača, 52. Kunovský, Neded – Gabčíkovo 3:0 (2:0), 17. a 86. (11 m) Valachovič, 38. Verchola, DAC B/Vrakúň – Levice 1:0 (0:0), 85. Kwin.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.