Pondelok, 23. apríl, 2018 | Meniny má Vojtech

Sklári konečne zvíťazili

V 3. futbalovej lige L. Rovne zmazali dvojgólové manko, Púchov a Borčice uhrali bezgólové remízy.

Púchovčan Zavadzan (v bieločiernom) sa prebíja obranou Topoľčian.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov - Topoľčany 0:0

V úvode stretnutia sa mohli hostia ujať nečakane vedenia v 4. min, keď lob Badinského z veľkej diaľky preskočil gólmana, no lopta po odraze od zeme skončila tesne nad brvnom. Púchovčania pridali a v 12. min Pilného strelu z dobrej pozície zblokovali obrancovia. O päť minút Šimáček vystrelil vedľa a v 20. min po nebojácnom Riškovom prieniku jeho prudká hlavička skončila v brankárových rukaviciach. Topoľčany sa potom častejšie dostávali na polovicu domácich, ale šance nemali. V 38. min Zavadzanova tvrdá strela zdiaľky iba tesne minula bránu a v 42. min Pilného bombu z 25 metrov Uhlár s námahou vyrazil. Po prestávke za slabého dažďa úroveň poklesla. V 52. min Kopiš v poslednej chvíli odkopol loptu na roh unikajúcemu Kšinantovi. O päť minút Dürešova prudká strela nenašla cieľ. Obrany boli pozorné a útočníci sa nevedeli presadiť. V 73. min po tlačenici v šestnástke hostí sa domáci dostali do veľkej šance, lenže Šimáček namiesto prudkej strely volil technickú, ktorú brankár pohodlne chytil. V závere hra znervóznela, pribudlo faulov na úkor pekných momentov a diváci už gól nevideli.

Rozhodova Košťál, ŽK: Riška, Pilný, Baláž, Švajlen, 189 divákov.

FK: Hruška - Riška, Zavadzan, Düreš, Kopiš, Šimáček, Pilný, Rosina, Poliach, Mišík (89. Ruman), Hamár.

MFK: Uhlár - Sipos, Rusňák, Rusinko, Kšinant (62. Kutiš), Badinský (88. Jakubík), Baláž, Švajlen, Chrenko, Frťala, Fridrich (74. Grman). JOZEF ŠPROCHA

Piešťany - Borčice 0:0

Proti vedúcemu mužstvu sa domáci chceli vytiahnuť, a tak sa nebojácne od začiatku pustili do útočenia. Väčšiu príležitosť si však nevypracovali. Hra sa postupne vyrovnala a do príležitostí sa dostavali hostia. Stroskotali na domácej obrane a dobre chytajúcom Nemčekovi. V 17. min. trestný kop domácich zlikvidoval brankár Zatko a v 25. min. spálil dobrú príležitosť Halaji. O dve minúty Nemček zlikvidoval tutovku hostí. V závere polčasu sa na ihrisku začalo iskriť, na čo doplatili zranením domáci Halaji a Šúst. Druhý polčas sa podobal v mnohom prvému. Domáci začali tlakom, no veľkú šancu mali hostia v 54. min.. Nemček však vytiahol priam zázračný zákrok a strelu hosťujúceho hráča zneškodnil. Domáci mali najväčšiu šancu v 72.min., no Fajdina vychytal brankár hostí. V 82. min. sa opäť vyznamenal Nemček, keď zneškodnil tečovanú strelu smerujúcu do siete. Záver zápasu bol obojstranne veľmi nervózny.

Rozhodoval Drobec, ŽK: Čéry, Doktor, Nemček - A. Plavšič, 250 divákov.

PFK: Nemček - Valla, Doktor, Tanáč, Oravec, Čéry, M. Hrnčár, Halaji (49. Pekarovič), Jelšic, Hornák, Šúst (90. Nitka). Tréner S. Petényi.

BORČICE: Zaťko - Hladík, Recký, Gábor, Masárik, Gorelka, Luhový, Ondráš, Stankovič (65. A. Plavšič), Púpala, Slávik ( 57. M. Plavšič). Tréner A. Dragúň. JAROSLAV VALO

Led. Rovne – Trnava C 3:2 (1:2)

Domáci začali náporom a dobýjali bránu súpera. V 8. min Tomana vysunul Prekopa, ale brankár jeho strelu vyrazil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo, keď po nedorozumení obrany otvoril skóre v 14. min Krajčovič. V 15. min nevyužili domáci prečíslenie a výborne chytajúci Babic zmaril šancu Bučka a vzápätí bravúrne vyrazil delovku Liptáka. V 32. min prišla ďalšia hrubá chyba sklárov a Krajčovič znova trestal – 0:2. L. Rovne vyvinuli veľký tlak, ale šance Liptáka, Tomanu a Milana Loduhu ktoré volali po góle, ostali nevyužité. V 34. min M. Hruška nevídanou delovkou z 20 metrov vymietol šibenicu – 1:2. Lipták o chvíľu zaváhal a z hostí opäť pohrozil Krajčovič. Milan Loduha v 40. min trafil žrď. Aj po prestávke domáci diktovali tempo, no Tomana a Prekop šance nevyužili. V 50. min Lipták utešenou strelou vyrovnal. V 76. min z brejku pohrozili hostia ale Virága vychytal Hrnčiarik. V zápase veľmi dobrej úrovne, ktorý zdvíhal divákov zo sedadiel, hostia nevyžili šance Vida a Horvátha a prišiel trest. Po ruke v šestnástke dal Prekop v 86. min z jedenástky víťazný gól. Sklári dosiahli zaslúžene prvú výhru v súťaži.

Góly: 34. M. Hruška, 50. Lipták, 86. Prekop (11 m) – 14. a 32. Krajčovič.

Rozhodoval Valent, ŽK: Tomana, Pokorný, Doka, Jakabovič, 250 divákov.

L. ROVNE: Hrnčiarik – Tomana, Kollár, Kresáň, Lipták, Riečičiar (75. Pokorný), Prekop, M. Hruška, Milan Loduha (90. Bujnoch), Híreš, Buček. Tréner M. Púček.

TRNAVA C: Babic – Šuran (46. Kovarský), Juhász, Jakabovič, Kolarovič, Dzibela, Doka (75. Hluch), Hlavna, Horváth, Krajčovič (50. Virág), Vido. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 4. kola: Vrbové - Komárno 0:1 (0:0), 61. Kóša, Nemšová – Nové Zámky 1:1 (1:1), 21. Amrich – 44. Kurta, V. Ludince - Veľký Meder 0:1 (0:1), 2. Mészáros, Palárikovo - Vráble 2:0 (0:0), 48. Drjlača, 52. Kunovský, Neded – Gabčíkovo 3:0 (2:0), 17. a 86. (11 m) Valachovič, 38. Verchola, DAC B/Vrakúň – Levice 1:0 (0:0), 85. Kwin.

1. Komárno 4 3 1 0 7:1 10 (+4)

2. Veľký Meder 4 3 1 0 7:3 10 (+4)

3. Topoľčany 4 3 1 0 5:1 10 (+4)

4. DAC B/Vrakúň 4 3 1 0 7:4 10 (+4)

5. V. Ludince 4 3 0 1 9:1 9 (+3)

6. Neded 4 3 0 1 7:3 9 (+3)

7. Borčice 4 2 2 0 6:3 8 (+5)

8. Vrbové 4 2 0 2 6:4 6 (-3)