Kolo patrilo hosťom

V 6. futbalovej lige doma vyhrali iba Brvnište a Bolešov.

Ilava (v žltom) podľahla doma vysoko Plevníku.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Ilava – Plevník 1:5 (1:3)

Prvá desaťminútovka patrila domácim, ale na ich škodu sa obišla bez gólu. V 11. min sa v šestnástke dostal k lopte Michal Buday a s prehľadom prekonal Vrábela. Ilava rýchlo vyrovnala v 14. min keď Kameništiak vyzvŕtal obrancov a jeho strieľaný center si zrazil tiesnený Zelenák do vlastnej brány. Plevníčanmi to neotriaslo a v 20. min Vrábel bravúrne zneškodnil strelu P. Ďurkecha. V 25. min Michal Buday z päťky dal druhý gól hostí. Ten istý hráč pridal tretí gól a v 29. min zavŕšil hetrik strelou do protipohybu gólmana. V 42. min mal šancu domáci Pagáč, ale jeho strelu Kováčik vyrazil. Po prestávke Ilavčania zvýšili tempo a v 46. min Ruman mieril tesne vedľa. Napodobnil ho Kameništiak a bombu Pagáča v 51. min Kováčik s námahou vytlačil na roh, pričom sa zranil. Do brány nastúpil hráč z poľa P. Ďurkech, ktorého nahradil Pavlovič. Hostia vyrovnali hru a v 69. min T. Ďurkech popod padajúceho Vrábela dal na 1:4. Skóre uzavrel v 89. min po vyšachovaní obrany Michal Buday.

Góly: 12. Kameništiak – 8., 22., 29. a 89. Michal Buday, 69. T. Ďurkech.

ILAVA: Vrábel – M. Barkáč (Katerinčin), Galko, Šedo, Sondor, Ruman, Tomanica, Pažitka (Jáňa), Pružinec (Branický), Kameništiak, Pagáč.

PLEVNÍK: Kováčik (Pavlovič) – J. Kremeň, Zelenák, Martin Janech (Líška), T. Ďurkech, Martin Buday (Kušnier), Kamas, Dodek, P. Ďurkech, Michal Buday, A. Buday (Smataník). ONDREJ MIŠECH

Bolešov – Jasenica 4:1 (2:0)

V prvom polčase hral dobrý futbal. V 10. min Malovec po priamom kope M. Kvasnicu otvoril hlavou skóre. Po zaváhaní obrany hostí v 35. min M. Kvasnica strelou takmer z polovice ihriska pridal druhý gól, keď využil nedorozumenie brankára s obrancom. V úvode druhej časti hostí vrátil v 47. min do hry S. Buday po krásnej akcii – 2:1. V 59. min po samostatnej akcii Prna dal tretí gól Bolešova a o desať minút krásnu spoluprácu s Prnom zakončil J. Šatka štvrtým gólom. V 74. min po nebezpečnom centri trafil Pavlíka z päťky domáceho gólmana. V 76. min Šándor išiel sám na Jozefa Bednára, ktorý jeho strelu zneškodnil. Päť minút pred koncom Dohňanský po samostatnom nájazde nepridal piaty gól.

Góly: 10. Malovec, 35. M. Kvasnica, 59. Prna, 69. J. Šatka – 47. S. Buday.

BOLEŠOV: M. Šatka – J. Šatka (Šlosár), M. Kvasnica, Monček, Veselý, D. Šatka (Janiš), Prna, Barták, Šándor, Malovec (Dohnanský), Pagáč.

JASENICA: Jozef Bednár – Jakubec, Kušnier, Milo, Janáček (R. Kalaš), J. Mišutka (Beniač), Juraj Bednár (Adamík), Číž, Pavlík (Koreň), F. Šterdas, S. Buday. (MICH)

Lysá – Tuchyňa 2:5 (0:4)

Hostia sa ujali vedenia v 2. min Štefulom po samostatnej akcii povedľa vybiehajúceho brankára. Po zaváhaní obrany ten istý hráč zvýšil na 0:2 v 6. min, keď prehodil gólmana. Tretí gól pridal v 12. min Letko, ktorý z 25 metrov prekvapil Fojteka. Domáci pohrozili strelami M. Janíčka a Bašku. Ďalšie strely Štefulu a Koťana v sieti Lysej neskončili, no Mikolášova v 32. min už áno po bombe do šibenice. Lysá znížila v 37. min po krásnej akcii M. Kováčom na 1:4. Po prestávke domáci zvýšili úsilie, no strely M. Janíčka a M. Zlochu neboli gólové. Strela hosťujúceho A. Filoa skončila v 58. min na brvne. V 68 min najprv penaltu M. Janíčka Hö fer vyrazil, ale M. Kováč pohotovo vrátil loptu do siete. V 85. min po veľkej chybe domáceho brankára uzavrel skóre autor hetriku Štefula.

Góly: 37. a 68. M. Kováč – 2., 6. a 85. Štefula, 12. Letko, 32. Mikoláš.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Baška, Muziga, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Matocha (J. Barninec), M. Janíček, M. Kováč.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan (Adamovic), Mačina, Letko, Hrehuš, P. Štefanec (M. Filo), Mikoláš, A. Filo (Cíbik), Jozef Poliak, Štefula, Šatka. (RH)

M. Lednice – D. Kočkovce 1:5 (0:2)

Už z prvého útoku po priamom kope Urdáka, ktorého strelu Digaňa vyrazil, vrátil loptu do siete Michálek. V 5. min Valach chytil strelu T. Lednického. Po rýchlom protiútoku v 36. min z polovice ihriska Ilavský zvýšil na 0:2. Ten istý hráč v 40. min zo šestnástky opečiatkoval brvno. V 45. min priamy kop domácich vyrazil pozorný Valach. Po prestávke domáci pritlačili, no v 55. min sa uvoľnil na šestnástke Urdák a utešenou strelou do šibenice dal na 0:3. V 65. min Ilavský v súboji so stopérom získal loptu a rutinérsky zvyšoval na 0:4. V 72. min po prihrávke Kvoceru dosiahol Ilavský hetrik – 0:5. V 74. min Valach vyrazil strelu M. Košúta na roh, no v 83. min po centri nestačil na jeho presnú hlavičku – 1:5. V závere Urdákovu strelu Digaňa vyrazil.

Góly: 83. M. Košút – 36., 65. a 72. Ilavský, 1. Michálek, 55. Urdák.

M. LEDNICE: Digaňa – Ľ. Vančo, M. Vančo, T. Hudek, Dudák, P. Vančo, M. Košút, J. Lednický, T. Lednický, Kopáč, M. Hudek, striedali M. Kardoš, J. Košút, Lagín.
D. KOČKOVCE: Valach – Šábik, Luhový, Král (Bajza), Kvocera, Urdák, Galovič, Michálek, Crkoň, Ilavský (Filo), Kučík. (MM)

Visolaje – Košeca 2:3 (2:1)

Hostia začali lepšie, ale v 6. min V. Kašša mieril vedľa a v 11. min si nepresnú strelu zopakoval. V 15. min Dubajova bomba z 30 metrov tesne minula Chudého bránu. O minútu po biliardovej akcii hostia na trikrát nedokázali dopraviť loptu do siete. V 20. min rýchlonohý P. Mišutka krížnou strelou k žrdi dostal Visolaje do vedenia. Baránkovu strelu v 22. min Chudý s námahou vyrazil na roh a o minútu Polacký z troch krokov trafil iba brankárove ruky. O minútu Fulec netrafil bránu z priameho kopu a na druhej strane v 28. min P. Mišutka premenil Baránkov ideálny center na 2:0. Z protiútoku T. Kašša mieril vedľa a v 32. min P. Mišutka po sóle trafil iba do brankára. R. Sviečka z priameho kopu takmer prekvapil brankára, ale ten loptu vytlačil na roh. Po peknej akcii V. Kaššu s T. Kaššom v 43. min F. Kresánek vychytal M. Vicena. V 45. min po faule brankára na T. Kaššu Mikulčík z jedenástky znížil na 2:1. Fulec, M.Vicen a Mikulčík v úvode druhého polčasu mierili nepresne. B. Otáhel netrafil bránu v 56. min. V 62. min Pavol ondrejka vypálil nad a o dve minúty sa nepresadil Fulec. Útoky P. Mišutku zastavovali hostia iba faulami. V 71. min Fulec obišiel troch obrancov, ale stroskotal na Bednářovi. Po veľkom tlaku Polacký v 73. min v tiesni hlavičkoval do vlastnej brány. V 75. min T. Kašša z priameho kopu prestrelil loptu cez múr – 2:3. V 78. min bol faulovaný P. Mišutka, ktorý poslal jedenástku do brvna. V 81. min P Otáhel natiahol F. Kresánka, ktorý v 86. min zmaril šancu T. Kaššu. V 90. in R. Sviečka zle trafil loptu a hostia výhru udržali.

Góly: 20. a 28. P. Mišutka – 45. Mikulčík (11 m), 73. vlastný Polacký, 74. T. Kašša.

Visolaje: F. Kresánek – Bednář, Palme, Dubaj (Brandibúr), R. Pazdera, Valach, Baránek (Hošták), Tomáš (Krála), Polacký, P. Mišutka, R. Sviečka.

Košeca: Chudý – Mikulčík, Švehla, B. Otáhel, Majerech, Ján Palček (Baláž), M. Vicen (P. Otáhel), Fulec (Golej), V. Kašša, T. Kašša, Pavol Ondrejka. ADRIÁN DEMÁČEK

Dulov – Papradno 0:2 (0:0)

Hralo sa v Zubáku, pretože Dulov pyká za neodpustiteľné správanie sa hráčov Beluše B vo vzájomnom zápase minulého ročníka. V prvej štvrťhodine sa hralo iba medzi šestnástkami až v 17. min Kozáčik ohrozil Rafajovu bránu. Domáci sa mohli ujať vedenia v 24. min, keď po Ježovej akcii Rác z dobrej pozície netrafil bránu. Podobaná situácia sa opakovala aj v 32. min, ale Rác z päťky poslal loptu po Ježovej prihrávke vedľa. Hostia odpovedali v 36. min, keď po rohu Vajdíka prudkú Brezničanovu hlavičku kryl Rafaj. V 48. min po Brnkovom centri Hruška hlavičkoval tesne vedľa. V 53. min sa hostia ujali vedenia po Tóthovej strele, ktorá skončila v sieti za výraznej pomoci domácich hráčov. V 56. min nebezpečne vypálil Galko a potom na druhej strane neuspel Ježo. V 72. min po rohu prestrelil bránu Dzurko a v po likvidačnom faule nedohral v 77. min Brnka. Dulov vrhol všetko do útoku, čo v 83. min využil Nemčík a zvýšil na 0:2. Domáci dohrávali iba desiati, keď zápas predčasne po ďalšom likvidačnom zákroku nedohral ani Bialeš. Domáci si nezaslúžili prehrať, ale doplatili na nevyužité šance.

Góly: 53. Tóth, 83. Nemčík.

DULOV: Rafaj – Slabý, Sanitrík, Brnka (Bialeš), Dzurko, Barka (Kováč), Rác, D. Hruška, Baláž (Marián Egly), Ježo, Vozár.

PAPRADNO: Hromadík – Macošínec (Váchalík), Brezničan, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Zboran, Galko (Belušík), Vajdík, Kozáčik (Cupan), Nemčík. PAVOL PREKOP

Brvnište - H. Poruba 3:1 (2:0)

V prvých desiatich minútach šance neboli, až v 11. min pekne vystrelil z pätnástich metrov Matúš Hároník tesne vedľa. V 26. min sa v šestnáste dostal k lopte Čelko a z desiatich metrov otvoril skóre. O tri minúty hostia podnikli z polovice ihriska rýchly útok, no domáci obrancovia akciu zastavili. V 31. min Šlesár trafil brvno Smolkovej brány a o štyri minúty hosťujúci R. Staňo z 20 metrov minul bránu. V 41. min sa predral do šestnástky Bielik zvýšil na 2:0. V 49. min Jánoškova strela letela tesne vedľa domácej brány a v 65. min Hudec znížil na 2:1. O dve minúty mieril nad domáci Šlesár a v 72. min ten istý hráč opäť netrafil bránu. V 82. min obrana hostí faulovala a Čelko z jedenástky zvýšil na 3:1.

Góly: 26. a 82. Čelko (druhý z 11 m), 41. Bielik – 65. Hudec.

BRVNIŠTE: J. Čapliar – Hudek, Šamaj, J. Barbosa, Bielik, Šlesár (Pšurík), Čelko, Koreň, Matúš Hároník (F. Hároník), Mário Hároník, Kolembus.

H. PORUBA: Smolka – R. Staňo, J. Stano, Majerík, Hudec, P. Dražkovec, Švaňa (Hudec), Pagáč (Kasenčák), Revák, Solík (Hetflajš), Jánoško. JÁN BORČÁNYI

14. Ilava 2 0 0 2 1:6 0

Zostava kola: Ježo (Dulov), Kozáčik (Papradno), Čelko (Brvnište), T. Kašša (Košeca), Bednář (Visolaje), Ruman (Ilava), Michal Buday (Plevník), Prna (Bolešov), Ilavský (D. Kočkovce), Galovič (D. Kočkovce), Štefula (Tuchyňa).