Adamčík dal Košičanom desať gólov

V 3. kole hádzanárskej extraligy vyhrala Pov. Bystrica doma nad Košicami.

Považskobystričania (v bielom) zastavujú útok Košíc.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

MŠK Pov. Bystrica – MHK Košice 35:28 (17:13)

Hostia prišli pre poruchu autobusu až po začiatku zápasu, ale po krátkej rozcvičke sa pustili do domácich a ujali sa vedenia 0:1. Adamčík s M. Kozákom otočil stav na 2:1, a keď Blicha chytil Vallovi sedmičku, Fuňak v 5. min vyrovnal na 2:2. J. kozák premenil sedmičku a po góle Valla bolo 4:2 a zdalo sa, že Považania súperovi odskočia. Košičania sa nevzdávali a v 9. min stiahli na 5:4. V drese MŠK sa darilo Vallovi a Adamčíkovi a od stavu 7:4 si udržiavali trojgólové vedenie. V 16. min za stavu 10:7 zlikvidoval Blicha sedmičku aj J. Kozákovi a po slabšom domácom úseku Košice Hriňákom v 20. min znížili na 10:9. Po nevydarenej Dybovej strele sa zadarmo dostal k lopte Sapák – 11:9. Pillar z protiútoku dal na 11:10, no potom domáci pridali a sériou piatich gólov, ktorú neprerušil ani oddychový čas hostí, ušli na 16:10. namiesto zvyšovania náskoku prišli chyby, ktoré hostia potrestali a stiahli na 16:13. J. Kozák v posledných sekundách prvej časti dal sedemnásty gól a Drápal strelou cez celé ihrisko tesne minul horný roh. Druhý polčas začal gólom J. Kozák – 18:13, ale po Pechovom znížení na 18:14 prišli veľké chvíle pivota Adamčíka. V priebehu ôsmich minút si šesťkrát poradil s prihrávkami spoluhráčom a výrazne prispel k vedeniu 26:19. O chvíľu Bystričania viedli najvyšším rozdielom 28:19, ale M. Kozákovi zneškodnil sedmičku Fabišík. V 51. min po dlhom sóle Kostelanského bolo 31:22, no desaťgólový rozdiel hostia nedovolili a štyri minúty pred koncom znížili dokonca na 32:27. V domácej zostave dostali šancu aj ďalší hráči, ktorým sa už náskok nepodarilo zvýšiť. V závere napriek zásahu do hlavy po bombe Kuchera zblízka Biel zlikvidoval niekoľko tutoviek východniarov a jeho spoluhráči zvýšili na konečných 35:28. V domácom mužstve sa opäť výraznejšie nepresadil vlaňajší najlepší strelec českej ligy Dyba, ktorý dal iba jediný gól.

MŠK: Drápal, Biel – Cifra 1, Firit 1, Š. Macháč, Sapák 3, Adamčík 10, Dyba 1, Dvorščík 1, Kostelanský 1, Vallo 6, M. Macháč, Hároník, J. Kozák 6/1, Marián Gardian 2, M. Kozák 3.

KOŠICE: Blicha, Fabišík – Kucher 4, Milichovský 2, Boris, Pecha 2, Hriňák 2, Fuňak 7/1, Pillar 4, Schmer 1, Müller 6, Šulka, Ľoch.

Sedmičky: 4/1 – 1/1.

Vylúčení: 4:4.

3. kolo: N. Zámky – Martin 27:21, Topoľčany – ŠKP Bratislava 37:22, Prešov – Šaľa 34:21, Modra – Hlohovec 18:32.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Zo sprchy rovno do SuperStar

Jakub Pružinský z Považskej Bystrice je študentom štvrtého ročníka gymnázia. V speváckej súťaži, do ktorej ho prihlásila mama, skončil tesne pred bránami finále.

SHMÚ: Na celom území Slovenska sa v nedeľu môžu vyskytnúť búrky

Do 20. h platí výstraha 1. stupňa na celom území Slovenska.

Víťazi boli spoza hraníc

Netradične namiesto nočnej hasičskej súťaže sa v Hornej Breznici konala denná súťaž. Zúčastnilo sa jej šestnásť družstiev.

Fotografie bábätiek z považskobystrickej a trenčianskej pôrodnice.