Z výhry sa tešili iba Ladce

V 5. futbalovej lige utrpel Prečín prvú prehru, naprázdno vyšli aj Streženice a Horovce.

V Ladcoch mali diváci radosť z dobrého výkonu svojich aj z výhry.V Ladcoch mali diváci radosť z dobrého výkonu svojich aj z výhry. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Z. Kostoľany – Horovce 1:0 (1:0)

V zápase chudobnom na góly videli diváci ofenzívny a otvorený futbal s viacerými sľubnými akciami na oboch stranách. Hralo sa vo vysokom tempe, rozhodla však nechytateľná strela Cmarka po vydarenej akcii domácich už v 8. min. Hostia si vytvorili v priebehu zápasu množstvo šancí na vyrovnanie, no keď ani domácim sa z rýchlych protiútokov nepodarilo druhýkrát prekonať brankára, po trojtýždňovom pôste Kostoľanci zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0.

Rozhodoval Fúrik, ŽK: Marek Zvalo, Duda, Hancko, Svorada, 100 divákov

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Duda (34. Šurina), Výškrabka, Hancko (82. Obžera), Michal Zvalo, Mašlonka (70. Mrtvik), Jakubis, Tesarovič, Liptaj, Cmarko, Mokoš

HOROVCE: Rajník – Kučo, Štepanovič, Kuric, Stratený, Budjač, Kebis, Svorada, Siekel, Bortel, Kollman. PETR RYBÁR

Ladce – V. Uherce 4:1 (2:1)

Už v 3. min sa hostia ujali vedenia z jedenástky za faul Cígerom – 0:1. O štyri minúty Mokrička zblízka vyrovnal, čo zdvihlo domácim sebavedomie. Po faule mimo šestnástky brankár Bohuš dostal iba žltú kartu. Mokrička v 23. min nevyužil šancu a Kučma v 29. min pálil nad. O minútu sa nepresadil Mokrička, ale ten istý hráč v 32. min po dôslednom sledovaní lopty dal druhý gól. V 34. min Zábojník prestrelil z dobrej pozície. V druhom polčase Ladce pokračovali v tlaku a v 64. min potvrdil Mikuška svoj vynikajúci výkon tretím gólom. V 80. min skvele chytajúci Machala zmaril hosťom dve tutovky a tri minúty pred koncom Zábojník hlavičkou potvrdil výhru veľmi dobre hrajúcich Ladiec.

Góly: 7. a 32. Mokrička, 64. Mikuška, 87. Zábojník – 3. Cíger (11 m).

Rozhodoval Dolník, ŽK: Bohuš, 150 divákov.

LADCE: Machala – Kušík, Homér, F. Váň, Pagáč, Kršák, Eliáš (56. Průša), Mikuška (81. E. Mražík), Zábojník, Mokrička, Kučma (86. Pravda).

V. UHERCE: Bohuš – Gubka, Štálnik, Otočka, Súlovský (78. Valter), Cíger, Kundala, Beliansky, Poliak, Kováč, Šorec (79. Maťašeje). MARIÁN JUSTH

Uhrovec – Prečín 4:0 (2:0)

Pred skvelou diváckou kulisou odohrali domáci futbalisti skvelý futbalový zápas. Uhrovec sa tlačil dopredu a strelil štyri pekné góly, pričom súper môže byť rád, že prehral iba 4:0. Hostia z Prečína prvú strelu na bránku domácich vyslali až v 83. minúte. Uhrovec v zápase jasne dominoval a zaslúžene vyhral.

Góly: 34., 56. a 62. Hrubý, 29. Pavlovič, Turek.

Rozhodoval J. Kováč, ŽK: Stano, Orávik, 200 divákov.

TATRAN: Kolárik – Masarovič (83. Čabrák), Turek, Zajac, Stano, Varga, Stuparič, Malina, Pavelek (55. Bežo), Pavlovič, Hrubý (85. Opáth).

PARTIZÁN: Bartek – Škrabák (74. Martinkovič), Kaprálik, Kramarík, Ľ. Gajdošík, V. Gajdošík, Orávik (63. Moravík), Kostelanský, P. Gajdošík, Hybben, Michalec (46. Vicena).

Streženice – Myjava B 0:3 (0:0)

Úvod vyzeral ako pri šachovej partii a až v 11. min pekne vystrelil Kastelovič spoza šestnástky, no Janták pohotovo zasiahol. O štyri minúty prudkú strelu Petra Siváka zastavil pred bránou Filiač. Potom sa hralo medzi šestnástkami a v 24. min Koreného strelu zablokovali obrancovia. O sedem minút ďalšiu tvrdú Kastelovičovu strelu zneškodnil Janták a na druhej strane si Urminský poradil s pokusom Mariána Loduhu. V 34. min krásna Hrišova strela z 20 metrov skončila v náručí Urminského a strelu Manáka v 40. min chytil Janták.

V 48. min strelu E. Medňanského zastavila obrana. V 56. min Oríšek otvoril skóre po rohu strelou do šibenice. O päť minút Korený po úniku prehodil gólmana aj bránu a v 70. min sa strela E. Medňanského obtrela o žrď. Po rýchlej narážačke zakončil strelou popod brankára Oríšek v 76. min – 0:2. Znížiť mohol Struhárňanský, ale jeho únik v 84. min zneškodnil Urmionský. V 90. min Oríšek po rýchlej akcii povedľa brankára uzavrel skóre na 0:3.

Góly: 53., 76. a 90. Oríšek.

Rozhodoval Ferenec.

STREŽENICE: Janták – Jozefovič, Ľ. Medňanský, Hrišo, Filiač, Vavrík (84. Lacko), Bernhauser (66. Struhárňanský), Šesták, Korený, Marián Loduha, E. Medňanský (76. Šprta).

MYJAVA B: Urminský – Múdry, Duga, Vido, Kastelovič (71. Palkovič), Pekník, Peter Sivák, Manák (46. Toman), Jastráb (80. Pavol Sivák), Oríšek, Horeš. (ST)

Ďalšie výsledky 7. kola: Stará Turá – Podolie 4:1 (0:1), 68. a 79. Valenčík, 81. Majtás, 88. vlastný (Ščepko) – 30. Ščepko, D. Vestenice – Bošany 2:2 (1:1), 32., 90. (11m) Kuzma – 20. Kapusta, 85. Beko, Malá Čausa - Tr. Turná 5:2 (1:0), 44. Stopka, 58. Gajdoš, 64. 67. 86. Matiaško – 68. P. Chorvát, 82. Hulaj, Lehota p/Vt. – Cigeľ 0:0,

1. Prečín 7 5 1 1 22:6 16

2. Cigeľ 7 4 3 0 13:3 15

3. Ladce 7 4 2 1 13:4 14

4. Myjava B 7 4 2 1 13:5 14

5. M. Čausa 7 4 1 2 20:10 13

6. Lehota. 7 3 3 1 13:12 12

7. St. Turá 7 3 1 3 13:10 10

8. V. Uherce 7 3 1 3 12:13 10