Prečín a Ladce sú na čele tabuľky

V 5. futbalovej lige sa z výhry tešili aj Horovce, Streženice vonku neuspeli.

Prečín (v bielom) si udržuje prvú priečku.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Bošany - Streženice 4:1 (1:0)

Úrovňou podpriemerného zápasu zaslúžene zvíťazili Bošany. Prvú strelu na bránku hostí vyslal E. Tkáč až v 32. minúte, keď si po centri Murka nabehol a hlavou prekonal brankára hostí Hriša - 1:0. Druhý polčas sa niesol v jasnom znamení veľkej prevahy domáceho celku. Bošany v stretnutí zahodili veľké množstvo gólových príležitosti. Hostia z ojedinelej akcii v 52. minúte vyrovnali, keď Marián Loduha prešiel cez Kapustu, na jeho center si nabehol Šprta a prudkou strelou prekonal Sámelu - 1:1. Potom v rozpätí siedmich minút Tkáč, Murko i Minarovič prestrelili bránku hostí z vyložených príležitosti. V 63. minúte I. Mišeje z dvanástich metrov poslal domácich aj po druhýkrát do vedenia. Už o minútu sa Mišeje opäť ocitol pred brankárom hostí, tentokrát ale prestrelil. V 74. minúte voľný Minarovič mieri nad bránku Štreženíc. O štyri minúty sa v skrumáži najlepšie zorientoval Frank a strelou z troch metrov strelil tretí gól Bošian. V ďalšej obrovskej tutovke zaváhal Mišeje, keď samostatný nájazd nepremenil. Skóre sa menilo ešte raz, v 88. minúte sa presadil Minarovič z ťažkého uhla, keď prekvapil brankára hostí strelou k tyči a zavŕšil tak jasne domáce víťazstvo v pomere 4:1.

Góly: 32. E. Tkáč, 63. I. Mišeje, 78. S. Frank, 88. J. Minarovič - 52.

Rozhodoal Šprta, rozhodoval Kusý, 100.

BOŠANY: Sámela - Frank, Halmo (84. Meluš), L. Hodál, E. Tkáč, Kalina, Kapusta, Mišeje, Murko, Lauko (46. Minarovič), D. Guniš (46. Beko).

STREŽENICE: Hrišo - Struharňanský (79. Fusík), Ľ. Medňanský, Lacko, Filiač (84. Miro Loduha), Vavrík, Fedor, Šesták, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský. JOZEF JANÍK

Podolie – Ladce 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase v prvom polčase gól nepadol. O osude zápasu rozhodla 50. min, kedy hosťujúci Eliáš strelil jediný gól zápasu. Strelec gólu ostal verný svojmu priezvisku a stal sa „spasiteľom“ Ladiec.

Gól: 50. Eliáš,

Rozhodoval Gembický, ŽK: Kršák, 120 divákov.

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Uhlík, Straka, R. Červeňanský, M. Červeňanský, Hlaváč, Augustín, Balcír, M. Hrušovský (74. Moravčík)

LADCE: Machala – Kušík, Homér, F. Váň (81. Průša), Pagáč (35. Mosorjak), Kršák, Eliaš (66. E. Mražík), Mikuška, Zábojník, Mokrička, Kučma. PETER SRNEC

Horovce – M. Čausa 3:2 (1:0)

Domáci začali tlakom a v 1. min po Budjačovom aute a Bortelovej prihrávke vymietol Gašpárek šibenicu. Pokusy Bortela, Kebisa a Budjača v sieti neskončili. Hostia pohrozili až v 31. min, ale Petráš mieril nad. Potom ušiel Bortel obrancom, ale trafil iba brankára. Kebisova strela po prestávke skončila nad a Kučovu bombu brankár Weis reflexívne vyrazil. V 64. min ďalšiu Kučovu strelu brankár vyrazil pred Bortela a ten sa nemýlil – 2:0. O minútu po chybe obrany Kebis po Bortelovej prihrávke dal na 3:0. Uspokojení domáci v závere urobili chybu, ktorú potrestal v 82. min Petráš. O minútu po ďalšej chybe ten istý hráč dal na konečných 3:2.

Góly: 1. Gašpárek, 64. G. Bortel, 65. Kebis – 82. a 83. Petráš.

Rozhodoval Murín, ŽK: Stratený, Kollman, Slaný, Matiaško, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Kučo, Kuric, Stratený, Budjač, G. Bortel (Štepanovič), Kebis, Kollman (Prekop), Gašpárek, Gereg, Siekel.

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Kaďara, Borik, Miroslav Krško, Slaný, Michal Krško, Ďurdina (Chlpek), Gajdoš, Matiaško, Petráš. MARIÁN PECUŠ

Prečín – Z. Kostoľany 2:1 (1:0)

Už v 4. a v 5. min nevyužili hostia dve veľké šance Luiptajom, ktorý mieril vedľa. Domáci hrali svoju hru, ale ich snaha končila na pozornej obrany v čele s výborným brankárom Marekom Zvalom. Až v 45. min ho prekonal peknou strelou Vicena, ktorý trafil z otočky trafil šibenicu. Po prestávke Prečín pritlačil, ale dva šance nevyužil V. Gajdošík a gól nedali ani Hybben a Vicena., ktorých strely kryl brankár, alebo skončili vedľa. V 64. min po ruke v šestnástke Hulini vyrovnal. Prečín pokračoval v nápore a v 77. min po faule na P. Gajdošíka Vicena z jedenástky dal na 2:1. Bartek potom reflexívne vyrazil strelu Mokoša z päťky a v 90. min po priamom kope hosťujúci Liptaj trafil brvno.

Góly: 44. a 77. Vicena (druhý z 11 m) – 63. Hulini (11 m).

Rozhodoval Majer, ŽK: Michal Zvalo, Mokoš, Hulini, 225 divákov.

PREČÍN: Bartek – Škrabák, Kaprálik, Sádecký, Ľ. Gajdošík, V. Gajdošík, Oravík (Kramarík), Kostelanský, P. Gajdošík, Hybben (Michalec), Vicena (Moravík).

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Michal Zvalo, Jakubis, Tesarovič, Liptaj, Cmarko, Mokoš, Hulini, Šurina, Obžera (Mrtvík), R. Zvalo. JOZEF MAMIS

Ďalšie výsledky 9. kola: Myjava B – Uhrovec 1:1 (1:0), 28. Peter Sivák – 81. Malina (11 m), Tr. Turná – St. Turá 2:1 (0:1), 47. Hasenovič (11 m), 51. vlastný (Mazák) – 22. Antálek, Cigeľ - D. Vestenice 1:1 (1:0), 43. Kurinec – 75. Kolenčik, V. Uherce - Lehota p/Vt. 2:0 (1:0), 22. a 70. Kováč.

1. Prečín 8 6 1 1 24:7 19

2. Ladce 8 5 2 1 14:4 17

3. Cigeľ 8 4 4 0 14:4 16

4. Myjava B 8 4 3 1 14:6 15

5. Malá Čausa 8 4 1 3 22:13 13

6. V. Uherce 8 4 1 3 14:13 13

7. Lehota 8 3 3 2 13:14 12

8. Bošany 8 3 2 3 15:16 11