Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban
Nájdete nás na webe

Dubnica aj Púchov nezaváhali

V 2. hokejovej lige Dubnica vyhrala dvojciferne, Púchov prišiel o čisté konto až v závere.

Dubničania sa proti B. Bystrici tešili dvanásťkrát z gólu.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

MHK Dubnica – HC 05 B. Bystrica 12:3 (1:1, 8:1, 3:1)

Hostia mali v prvej časti viac z hry, po góle Brandisa dokázali vyrovnať na 1:1. V druhej časti Dubničania takmer z každej druhej strely dali gól a v 37. min viedli 8:1. V závere B. bystrica znížila na 9:3, ale desiatku dosiahol Brandis, ktorý so sirénou uzavrel vysokú výhru 12:3.

Góly: 11., 54. a 60. Brandis, 22. a 27. Rešetka, 25. a 29. Trokan, 28. a 34. Havlíček, 40. a 59. Hanták, 37. Burzala - 13. Indrych, 39. Koval, 46. Korbeľ.

Dubnica: Guriš (Kutej) – Blanár, Burzala, Pejko, Rešetka, Satina, Bobík, Brandís, Hanták, Havlíček, Lezo, Paksi, Trokan, Tvrdoň, Vyletelka.

B. Bystrica: Sršeň – Korbeľ, Ľalík, Lapin, Ozorák, Indrych, Ivan, Koval, Kubík, Laubert, Libič, Maliňák, S. Srnka, Trnka.

Petržalka - ŠHK Púchov 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

ŠHK Púchov pricestoval do Bratislavy bez siedmych hráčov základnej zostavy a tomu aj podriadil taktiku, ktorá určovala disciplinovanú hru bez zbytočných vylúčení. Družstvo Petržalky malo k dispozícii štyri formácie, ktoré dôrazne korčuľovali a vysoko napádali hráčov Púchova.

Púchovčania v prvej tretine predviedli takticky disciplinovaný výkon. Nenechali sa zatlačiť a držali Petržalku ďaleko od bránky svojho brankára Kučíka, pričom mohli po nevyužitých šanciach viesť aj štvorgólovým rozdielom. Pre vývoj zápasu bolo dôležité ubránenie prvej presilovej hry Petržalky, kedy už v šiestej minúte mali domáci možnosť hrať 5:3, ale hostia výborne bránili a nedovolili im skórovať. Rozhodca určil veľmi prísny meter, často vylučoval, z čoho sa ale Petržalčania nepoučili a počet ich vylúčení narastal. Na konci prvej tretiny dostali hráči ŠHK možnosť hrať početnú výhodu 5:3, ktorú využili vďaka dôrazu Kolena. Center druhého útoku po veľkom tlaku ŠHK dorazil odrazený puk pod brvno domáceho brankára a hostia sa ujali vedenia 1:0.

Vedúci gól hostí upokojil a v druhej tretine naďalej pokračovali vo svojej hre. Hráči Petržalky robili zbytočné fauly, čím umožnili Púchovu hrať ďalšie presilovky. Na začiatku druhej tretiny po nacvičenej kombinácii druhej formácie, strelili Púchovčania gól v presilovej hre, po tvrdej strele Zalčíka od modrej čiary. Tento gól domácich znervóznil a hráči ŠHK kľudnou hrou kontrolovali zápas. V 33. minúte po perfektnej prihrávke Stráňovského pridal tretí gól Martinák. Stavom 3:0 pre Púchov skončila druhá tretina.

V tretej tretine zvýšili domáci tempo a hosťom z Púchova vzhľadom na oklieštenú zostavu, začali ubúdať sily. Napriek tomu sa po dôraznej hre prvej formácie ŠHK podarilo skórovať Štubňovi a stav 4:0 hostí uspokojil, čo sa im v závere zápasu mohlo vypomstiť. Z nenápadného brejku domácich dve minúty pred koncom zápasu, skóroval Mucha a minútu na to, zo závaru pred bránkou hostí, dotlačil puk do brány Čáni. Tréner Púchova Faktor na to zareagoval taktickým oddychovým časom, upokojil svoje mužstvo a zápas sa dohral bez zbytočnej nervozity.

Púchovčania po dobrom výkone zaslúžene zvíťazili 4:2 a mrzieť ich môže len koniec zápasu, kedy svojim poľavením umožnili domácim skorigovať zápas a svojmu dobre chytajúcemu brankárovi Kučíkovi nepomohli udržať čisté konto.

Góly: 58. Mucha, 59. Čáni – 18. J. Koleno, 23. Zalčík, 33. Martinák, 51. Štubňa.

Petržalka: Hoferica – Cvengroš, Furdek, Haršányi, Rutkovský, Segíň, Štofko, Vintr, Bilík, Čáni, Ernst, Holeš, Jonášek, Kohút, Kubinec, Macoun, Mucha, Palkovič, Salaj, Suvák.

Púchov: Ondrička – Dvorský, Hulák, Martinák, Zalčík, Furo, J. Koleno, Kováčik, Michal Stráňovský, Štubňa, Sušanin, Matušů, Zemko. VIKTOR VETEŠKA

3. kolo: Levice – Nitra 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), Roško, Bikbulatov, Segíň, Vrťo – Ďurech, Hamikovo - HC N. Zámky 5:11 (0:2, 2:5, 3:4), Dujčík, Hudcovský, Dubina, Neumann, Faktor – Kowalczyk 2, Martin Frolík, Dubec, Ľ. Hurtaj, Faith, T. Chrenko, O. Štefanka, Kameš, Uram, Baron, Partizánske malo voľno.

9. B. Bystrica 3 0 0 3 9:29 0

V sobotu 11. 10. o 17. h hostí Dubnica Petržalku a o 19. h sa Púchov stretne doma s Levicami.

SKUPINA B

3. kolo: R. Sobota - Hviezda D. Kubín 2:1 sn, Brezno – Sabinov 3:1, Humenné – Gelnica 9:1, Blesky Detva – Lučenec 22:4, Ružomberok mal voľno.

1. Humenné 3 2 1 0 27:4 8

2. Detva 2 2 0 0 29:6 6

3. R. Sobota 3 1 2 0 21:7 6

4. D. Kubín 3 1 2 0 21:9 5

5. Brezno 2 1 1 0 7:4 5

6. Gelnica 3 1 0 2 15:15 3

7. Ružomberok 2 1 0 1 7:9 3

8. Sabinov 3 0 0 3 5:35 0