Lysá neprišla do Brvnišťa

V 6. futbalovej lige prispel k výhry Ilavy aj 58-ročný gólman Mišík.

Brankár H. Poruby Smolka zlikvidoval všetky šance Bolešovčanov (v bielom).Brankár H. Poruby Smolka zlikvidoval všetky šance Bolešovčanov (v bielom). (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Ilava – Visolaje 4:2 (3:1)

Domáci od začiatku tlačili a v 3. min Šedo otvoril skóre. V 9. min hosťujúci P. Mišutka po nájazde prekonal Mišíka, ktorý musel do brány pri absencii oboch gólmanov. Nestárnúci 58-ročný brankár dvakrát zabránil hosťom v skórovaní. Tlak Ilavy priniesol ovocie v 28. min, keď skóroval Pagáč a v 43. min Pružinec zvýšil na 3:1. Po prestávke domáci začali ležérne, čo sa im vypomstilo a v 52. min P. Mišutka znížil dorážkou na 3:2. Potom sa tutovky striedali na oboch stranách. Hostia vycítili šancu na vyrovnanie, domáci chceli zvýšiť. Po vylúčení P. Kresánka v 65. min o tri minúty ešte Šedo trestuhodne zahodil šancu, ale v tej istej minúte zvyšoval na 4:2. Domáci neustále tlačili, ale bez efektu. V 83. min Mišík opäť zachránil pred P. Mišutkom a domáci vyhrali tretí zápas v rade.

Góly: 3. a 70. Šedo, 27. Pagáč, 43. Pružinec – 9. a 52. P. Mišutka.

ILAVA: Mišík – Šedo, Sondor (Turza), Jáňa, Ruman, Tomanica, Pružinec (M. Barkáč), Branický, Kameništiak, Mikula, Pagáč (Ladecký).

VISOLAJE: Štrbáň – Valach (Hošták), Bednář, R. Pazdera, Palme, Baránek (Kršík), P. Kresánek, Polacký, Krála (Bartoš), P. Mišutka, R. Sviečka. (VM)

Dulov - M. Lednice 2:1 (0:1)

V 5. min Ježo našiel Bezáka ktorý prestrelil a na druhej strane Kopáčova strela skončila v Štefancových rukaviciach. V 20. min Balážovú tvrdú strelu Digaňa vyrazil pred Ráca, ktorý hlavičkoval vedľa. O chvíľu strela M. Košúta skončila na žrdi, ale v 39. min po chybe obrany voľný Ľ. Kardoš nemal problém dostať hostí do vedenia. V závere polčasu ešte nechal Bezák vyniknúť Digaňu. Po prestávke Pagáčov pokus kryl Digaňa, Ježo nenašieľ cieľ a strele Juraja Lednického chýbali centimetre. Domáci pridali, ale výborný Digaňa bol proti. Postupne sa proti nemu nepresadili viackrát Bezák, Ježo, Pagáč ani Baláž. Až v 68. min po centri D. Hrušku najvyššie vyskočil Brnka a hlavičkou pod brvno vyrovnal. O dve minúty vyšla spolupráca Bezáka s Pagáčom, ktorý umiestnenou strelou nedal šancu brankárovi. V závere Bezák výhru nepoistil, lebo jeho tutovku zmaril Digaňa.

Góly: 68. Brnka, 70. Pagáč – 39. M. Kardoš.

DULOV: Štefanec – Brnka (Bialeš), Sanitrík, Rác (Pagáč), Slabý (Zieba), D. Hruška, Baláž, Savara, Bezák, Ježo, Vozár.

M. LEDNICE: Digaňa – Ľ. Vančo, M. Vančo, Juraj Lednický, P. Vančo, M. Košút, J. Košút, T. Lednický, Kopáč, Ľ. Kardoš, M. Kardoš. PAVOL PREKOP

Brvnište – Lysá 3:0 kontumačne

Hostia pred stretnutím oznámili, že pre nedostatočný počet hráčov na stretnutie nepricestujú.

H. Poruba – Bolešov 2:0 (1:0)

Domácich stále trápi maródka a chýbalo im šesť hráčov. Hostia mali v úvode niekoľko šancí, ale obrana v čele s O. Šatkom a Smolkom všetko odvrátila. Smolka vyriešil viacero nepríjemných situácii a vyznamenal sa pri strele D. Šatku, ktorú vyrazil na roh. H. Poruba sa postupne dostávala do tempa a prišli aj šance. Pri pokusoch O. Šatku, Pagáča a Jánoška sa skóre nemenilo. M. Šatka bol nepriestrelný až do 30. min, keď center Š. Dražkovca zastavili obrancovia rukou a Pagáč premenil jedenástku. Zvýšiť mohol v 47. min R. Staňo, no M. Šatka loptu vyrazil a Kasenčák v 57. min pálil vysoko nad. V 60. min R. Staňo nechal vyniknúť tvrdou strelou gólmana. V 65. min Kopačkova strela takmer prekvapila Smolku. V 67. min A. Staňo našiel Jánoška, ktorý sa zbavil obrancov a zvýšil na 2:0. Hosťom sily na obrat neostali a domáci ďalšie šance J. Stana, Jánoška a R. Staňa nevyužili.

Góly: 30. Pagáč (11 m), 67. Jánoško.

H. PORUBA: Smolka – Revák (Solík), J. Stano, O. Šatka, Hetflajš, P. Dražkovec, R. Staňo, Š. Dražkovec (Švaňa), Kasenčák (A. Staňo), Jánoško (Čuga), Pagáč.

BOLEŠOV: M. Šatka – J. Šatka, M. Kvasnica, Monček, Veselý, D. Šatka, M. Barták, Šándor, Kopačka (Riečičiar), Šlosár (R. Holíček), Prna. ONDREJ MIŠECH

Papradno – Plevník 0:0

V 3. min prekombinoval ideálnu šancu Nemčík a v 5. min Martinec neprekonal Magerčiaka po sóle. V 17. min spálil šancu B. Kremeň a v 19. min Hromadík včas zachránil pred nabiehajúcim Michalom Budayom. Galkovu tečovanú strelu chytil v 20. min Magerčiak. Kozáčik v 23. min prestrelil a v 25. min minul bránu Butko, ktorý v 29. min po Hromadíkovej chybe netrafil prázdnu bránu. V 32. min Magerčiak vychytal pekným zákrokom Galka a v 40. min Smataníkovu hlavičku Váchalík odvrátil z bránkovej čiary. Magerčiakovu chybu nepotrestal v 42. min Martinec a brankár hostí zmaril šancu Galka v 43. min. V 46. min mieril vedľa Pavlík a Brezničan v 52. min pálil vysoko nad. V 59. min Michal Buday obstrelil obrancov, ale Hromadík včas zakročil. Nemčík zle trafil loptu v 61. min a o minútu ho napodobnil Martinec, ktorý v 63. min minul prázdnu bránu. Tóthovi v 70. min chýbal krok a Magerčiak v 71. min zachraňoval pred Martincom. V 78. min Kozáčikova strela tesne minula žrď a po úniku Tóth v 80. min netrafil bránu.

PAPRADNO: Hromadík – Vajdík, M. Trúchlik (Brezničan), S. Trúchlik, Galko (Tóth), Kozáčik, Nemčík, Martinec (Belušík), Pavlík, Váchalík, Macošínec.

PLEVNÍK: Magerčiak – B. Kremeň, Zelenák, Butko, Martin Buday, T. Ďurkech, Kamas (J. Kremeň), Smataník, Dodek, Michal Buday, P. Ďurkech (Pavlovič). ADRIÁN DEMÁČEK

Košeca – Jasenica 4:2 (2:2)

V 4. min priamy kop T. Kaššu zrazila obrana a v 8. min Fulec po samostatnej akcii otvoril skóre. V 8. min F. Šterdas vyrovnal a v 15. min nebezpečnú strelu Jakubca kryl Chudý. V 17. min Kňažek prestrelil a v 24. min priamy kop T. Kaššu zneškodnil gólman. O dve minúty po krásnej akcii Fulec prestrelil tvrdou strelou brankára – 2:1. O tri minúty F. Šterdas hlavičkou opäť vyrovnal. V 40. min Fulec nedotiahol sólo do úspešného konca a v 44. min domácim nevyšiel signál, keď Baláž netrafil bránu. V 45. min dve strely M. Vicena boli zblokované. V 53. min V. Kašša tesne minul bránu a v 59. min M. Vicen mieril nepresne. V 61. min Čížovu strelu kryl Chudý. V 63. min Jozef Bednár bravúrne vychytal V. Kaššu a v 64. min Fulec dosiahol hetrik po sóle. S. Buday v 69. min poslal loptu vedľa a o desať minút po dlhom aute krásnymi nožničkami poslal loptu do siete V. Kašša. Chudý v 80. min bravúrne zneškodnil priamy kop Číža. V 89. min T. Kašša nastrelil brvno a v 90. min V. Kašša neprekonal brankára v čistej šanci.

Góly: 6., 26. a 64. Fulec, 79. V. Kašša – 8. a 29. F. Šterdas.

KOŠECA: Chudý – Mikulčík, Baláž, Kňažek, Pavol Ondrejka, M. Vicen, P. Oťahel, Fulec, Filko (Gajdoš), T. Kašša, Ján Palček (V. Kašša).

JASENICA: Jozef Bednár – Jakubec, Kušnier (Janáček), J. Tomaník, S. Buday, Číž, Adamík, Kramarík, F. Šterdas, Beniač, Juraj Bednár. (JP)

D. Kočkovce – Tuchyňa 2:1 (0:1)

Prvá strela Mikoláša mierila v 5. min vedľa a v 9. min si Štefula vychutnal obranu aj brankára a bolo 0:1. V 11. min po faule na Pavlisa Galovič z jedenástky poslal loptu vysoko nad. V 13. min Kučíkovu strelu Höfer kryl. Priame kopy Mikoláša zmenu stavu nepriniesli, nedarilo sa ani domácim. V 36. min Valach chytil nájazd P. Štefanca. Kopiš otvoril druhý polčas priamym kopom, ale Höfer bol pozorný. V 50. min kopali domáci za ruku druhú jedenástku a Pavlis vyrovnal. V 54. min Koťan neprekonal Valacha a z protiútoku dal Galovič druhý gól. V 57. min Briš zblízka nedal a v 68. min Kučík v čistej šanci nenašiel recept na Höfera. Koťan v 71. min prestrelil a snaha hostí o vyrovnanie úspech nepriniesla. Domáci po sérii neúspešných výsledkov konečne vyhrali.

Góly: 50. Pavlis (11 m), 54. Rosina – 8. Štefula.

D. KOČKOVCE: Valach – Bajza (Crkoň), Kopiš, Dujka (Kvocera), Briš (Martin Filo), Rosina, Galovič, Michálek, Kučík, Urdák, Pavlis.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan, Mikoláš, Jozef Poliak (Michal Filo), Štefula, Krajči, Hrehuš, Adamovic, Mačina, P. Štefanec, Šatka. (KM)

1. Brvnište 10 9 0 1 26:10 27

2. Papradno 10 7 1 2 26:10 22

3. Plevník 10 6 1 3 23:15 19

4. H. Poruba 10 6 1 3 25:20 19

5. Tuchyňa 10 5 1 4 26:19 16