Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Panteri zdolali Liptákov

V I. hokejovej lige Pov. Bystrica po výhre nad L. Mikulášom opustila poslednú priečku.

Považskobystričania (v bielom) pred bránkou L. Mikuláša.Považskobystričania (v bielom) pred bránkou L. Mikuláša. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica - L. Mikuláš 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

V úvode mali domáci niekoľko príležitostí, no v 9. min sa tešili hostia po góle Macíka. O dve minúty po Rufatiho prihrávke P. Ligas zblízka vyrovnal. V 14. min pri oslabení vyhodil Balušík vysokým oblúkom puk, dvaja hráči hostí sa zrazili, čo využil Jarab a sólo zakončil gólovým blafákom – 2:1. Panteri potom nevyužili viac ako minútovú presilovku 5:3, ale v 20. min po Jarabovej prihrávke tretím gólom vyhnal Rufatiho Hollého z brány. V druhej tretine Liptáci zvýšili aktivitu, ale v 25. min opäť zafungovala spolupráca Jaraba s Rufatim, ktorým zvyšoval na 4:1. O dve minúty výborne si hrajúci Jarab pripísal tretiu gólovú prihrávku, ktorú premenil Zlocha – 5:1. Hosťom sa v 54. min podarilo znížiť Piatkom na 5:2, ale Kompas už do prestávky neinkasoval. V 49. min bol za faul kolenom vylúčený Zlocha na 5 minút plus do konca stretnutia a po dvoch minútach išiel na trestnú lavicu aj J. Filo. Dvojnásobnú presilovku využil v 52. min Macík – 5:3. Panteri cítili šancu na tri body a tri minúty pred koncom Lipták po Ižvoltovej akcii definitívne rozhodol – 6:3.

Góly: 20. a 25. Rufati, 11. P. Ligas, 14. Jarab, 27. Zlocha - 9. a 52. Macík, 34. Piatka.

POV. BYSTRICA: Kompas – Hriňa, Palovič, J. Filo, Balušík, Mikuš, Koleda, Ižvolt, Lipták, Trenčan, Zlocha, Jarab, P. Ligas, Rufati, Kovačič, Švantner.

L. MIKULÁŠ: Hollý (Bachan) – Mezovský, M. Školiak, Nitriansky, Kadlubiak, Holiga, Janči, Piatka, Macík, Bartík, Trochta, Marcinko, Uhrík, Legerský, Roháč, Klimčík, Oravec, Divok, Poliaček, Moravčík, Ďuriš.

17. kolo: Prešov – Topoľčany 2:1, Detva – Senica 3:2, Bardejov - Sp. N. Ves 2:3, Slovensko 18 – Prievidza nehralo sa, hostia neprišli, Michalovce – Trnava 5:2.

1. Michalovce 18 12 1 5 83:52 37

2. Detva 17 12 1 4 66:44 37

3. Sp. N. Ves 17 11 2 4 72:52 36

4. Prešov 18 11 2 5 54:38 36

5. Bardejov 16 11 1 4 59:32 34

6. Trnava 18 10 1 7 62:49 31

7. L. Mikuláš 17 7 3 7 60:49 27

8. Senica 17 6 2 9 62:60 21