Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Vysoká prehra panterov s lídrom

V I. hokejovej lige podľahla Pov. Bystrica doma Michalovciam.

Pov. Bystrica (v bielom) na strelecky disponované Michalovce nestačila.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Prievidza – Pov. Bystrica 0:5 kontumačne

Na zápas 3. kola domáci nenastúpili.

Pov. Bystrica – Michalovce 1:8 (0:1, 0:2, 1:5)

Zápas začal neskôr pretože pri rozcvičke Šechný delovkou rozbil plexisko. V expresne odohranej prvej tretine, ktorá trvala iba 24 (!) minút už v 3. min Palovičov prenik zmaril gólman. O minútu Fajčák prestrelil, ale v 7. min po prihrávke od zadného mantinelu voľný Fedorko pohodlne skóroval. V 10. min Nagy parádne do lapačky schoval Cmorejovu gólovú strelu. Z domácich pohrozili Dírer strelou tesne vedľa a bombu M. Filla kryl Němec. Druhä časť začali hostia výborne a v 21. min po Šechného prieniku nedôrazná obrana dovolila Halásovi poľahky zvýšiť na 0:2. Nagy pochytal šance Kubáta, Čížka aj Schnellyho. V 24. min sa pred bránu dostal Ižvolt, ale Němec bol úspešnejší. V 32. min najprv po úniku Linet mieril vedľa, Podsedlý trafil žrď a Lineta vychytal Nagym, ktorého v 33. min lišiackou strelou prekonal Fedorko – 0:3. Panteri hrali od 36. min 53 sekúnd presilovku 5:3, no okrem Liptákovej dorážky nič neukázali. V 38. min po strele J. Fila Němec zlikvidoval bombu, Šugára, neprekonal ho ani Kudlej. V 44. min šancu na zníženie zmaril panterom pri oslabení Majerník a o dve minúty Šechný našiel Schnellyho a bolo 0:5. Čestný gól dosiahol v 48. min Rufati po Kudlejovej prihrávke. V 56. min keď naskočil z trestnej lavice na ľad balušík, Čížek zvyšoval na 1:6. Ten istý hráč o polminútu opäť skóroval a po jedenástich sekundách sa z ďalšieho gólu tešil Schnelly – 1:8. V závere hrali domáci presilovku až do konca, ale znížiť sa im nepodarilo. Líder vysokou výhrou potvrdil, že má najlepší útok v súťaži.

Góly: 48. Rufati - 7. a 34. Fedorko, 47. a 57. Schnelly, 56. a 57. Čížek, 21. Halás, 45. Majerník.

POV. BYSTRICA: Nagy – Mikuš, Hriňa, J. Filo, Balušík, M. Fillo, Palovič, Kudlej, Ižvolt, Lipták, Trenčan, P. Ligas, Kovačič, Jurášek, Dírer, Šugár, Rufati, Švantner, Kožúrik.

MICHALOVCE: Němec – Šterbák, Kubát, Drotár, Urban, Buraľ, Tkáč, Šechný, Halás, Fajčák, Majerník, Čížek, Podsedlý, Linet, Schnelly, Cmorej, Huňady, Mikula, Fedorko.

18. kolo: Trnava - Slovensko 18 4:1, Prievidza – Bardejov 1:13, Sp. N. Ves – Detva 2:7, Senica – Prešov 2:1, Topoľčany - L. Mikuláš 2:3 pp.

17. kolo: Slovensko 18 – Prievidza 5:0 kontumačne.

1. Michalovce 19 13 1 5 91:53 40

2. Detva 18 13 1 4 73:46 40

3. Bardejov 17 12 1 4 72:33 37

4. Sp. N. Ves 18 11 2 5 74:59 36

5. Prešov 19 11 2 6 55:40 36

6. Trnava 19 11 1 7 66:50 34

7. L. Mikuláš 18 7 4 7 63:51 29