Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Nešťastná prehra gólom v poslednej minúte

V Doxxbet lige podľahla Dubnica doma Trnave B.

Dubničan Bielik (v bielom) najpmä v prvom polčase robil problém trnavskej obrane.Dubničan Bielik (v bielom) najpmä v prvom polčase robil problém trnavskej obrane. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica – Trnava B 0:1 (0:0)

Od začiatku sa hral rýchly futbal od šestnástky po šestnástky, keď viac mali loptu v moci domáci mladíci. V 11. min si na center z rohu nabehol Takáč, no jeho prudká hlavička letela tesne vedľa Kneževičovej brány. O tri minúty sa prebil po krídle Richnák, lenže jeho ideálny center Bališ veľmi zle trafil a bolo po šanci. Po Suchého faule oceneným žltou kartou rozhodca nechal bez povšimnutia sotenie domáceho hráča jedným z Trnavčanov. V 20. min aktívny Bielik po jedom z viacerých únikov našiel na päťke Štefáneka, no ten sa proti obrancovi nepresadil. O chvíľu inkasoval Takáč úder rukou do tváre od Bašu, no rozhodca bol voči hosťom opäť zhovievavý. V 28. min dlhý Richnákov center z priameho kopu vrátil Bališ na päťke, lenže obrancovia tečovali gólovú strelu Bašu na roh. V 35. min Šupákovu strelu po rohu kryl brankár a v 37. min z podobnej situácie si Šupák našiel loptu v spleti tiel, no Kneževič reflexívne zasiahol. Trnavský brankár si poradil aj s následnou Šupákovou hlavičkou a z pokoja ho nevyviedla ani prudká strela Bielika, ktorý po dlhom šprinte netrafil krížnou strelou vzdialený roh brány. Druhý polčas začali lepšie hostia a Banovič zakrútil v 51. min priamy kop nad brvno. O päť minút vypálil asi z 30 metrov bez prípravy Švirik, no lopta asi o meter minula šibenicu. V 61. min Baša skúšal technickým oblúčikom šťastie, lenže M. Slávik loptu chytil. V 63. min Bašu, rútiaceho sa na bránu, zastavila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu a v 66. min domáci odvrátili gólovú šancu pre Richnákom so šťastím na roh. Dubničanom sa nedarilo vytvoriť si šancu, hostia naďalej hľadali cestu k úspechu. Banovičov priamy kop v 76. min chytil M. Slávik a pri náznaku tlaku v 82. min Takáč neprestrelil obranný val. Keď sa zdalo, že sa budú body deliť, po tvrdom súboji, do ktorého išiel hosťujúci hráčom s náznakom šľapáku, ostali obaja súperi ležať. Rozhodca nepochopiteľne neprerušil hru, naznačil výhodu a trnavský hráč uháňal na domácu bránu, kde ho stihol ešte pred šestnástku za cenu žltej karty zastaviť Švirik. Priamy kop na zadnú žrď vrátili hostia cez celú päťku a nekrytý Remeň z kroku dorazil loptu do prázdnej brány.

Gól: 90. Remeň.

Rozhodoval Ziemba, ŽK: Golej, Švirik, Ondra, 230 divákov.

DUBNICA: M. Slávik – Golej, Suchý, Takáč, Habšuda (78. Sečány), Šupák, Švirik, Števček, Janco (82. Cisár), Bielik, Štefánek.

TRNAVA B: Kneževič – Ondra, Remeň, Banovič, Hrebík, Galba, Richnák, Košťál (80. Deket), Bališ, Baša, Jirka (71. Kočiš).

17. kolo: Slovan B – Šaľa 1:1 (1:0), 23. Oravec – 73. Gešnábel, Žiar /D. Ždaňa – Senec 2:1 (0:0), 70. a 87. Páleník – 59. Bedecs (11 m), Šamorín – Nitra 2:2 (2:2), 13. Špánik, 16. Čemba – 18. a 43. Paukner (prvý z 11 m), Nové Mesto – Sereď 1:4 (0:2), 74. Šebek – 17. a 51. Morong, 14. vlastný Straka, 59. Gajdošík, Skalica - Žilina B 2:1 (1:1), 34. Ulrich, 51. Konečný (11 m) - 45. Lupčo.

1. Skalica 16 13 2 1 34:11 41

2. Žilina B 17 10 1 6 28:26 31

3. Nitra 17 9 3 5 28:18 30

4. Šaľa 17 8 6 3 28:19 30

5. Žiar /D. Ždaňa 17 8 3 6 21:18 27

6. Sereď 17 7 5 5 26:18 26

7. Senec 16 7 4 5 23:17 25

8. Slovan B 17 7 4 6 15:17 25