Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Prečín vyhral derby a prezimuje na prvom mieste

V dohrávanom kole 5. futbalovej ligy sa z výhry tešili aj Horovce a Ladce.

Streženice – Prečín 0:1 (0:1)

Na klzkom teréne sa v prvom polčase hral vyrovnaný futbal. Domáci sa do vyloženej šance nedostali, kým vedúci tím tabuľky bol úspešný v 40. min. Po narážačke s Hybbenom sa presadil Vicena z otočky a z desiatich metrov nedal opätovne zvolenému starostovi v bráne domácich Hrišovi šancu. Po prestávke hostia dokazovali svoje kvality, ale v 61. min ich výrazne podržal gólman Bartek, ktorý bravúrne vyrazil gólovú strelu Garguláka. Potom prišli chvíle hosťujúceho Orávika, ale v 66., v 72. a v 76. min z dobrých pozícií nemieril presne. Najväčšiu šancu na zvýšenie mal v 83. min, no Hrišo pohotovým zákrokom jeho strelu vyrazil. Streženice hosťujúceho brankára už neohrozili, a tak v poslednom domácom zápase vyšli naprázdno.

Gól: 40. Vicena.

Rozhodoval Caňo, ŽK: Vicena, 100 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Jozefovič, Ľ. Medňanský, Struhárňanský, Filiač, Gargulák, Vavrík (64. Bernhauser), Fusík, Fedor, Šesták, Marián Loduha.

PREČÍN: Bartek – Škrabák, Kaprálik, Vrábel, Michalec, V. Gajdošík (73. Almásy), Orávik, Sádecký, P. Gajdošík, Hybben, Vicena. STANISLAV BALÁT

Cigeľ – Ladce 0:1 (0:0)

V prvom polčase sa hralo prevažne v strede ihriska, šancí bolo na oboch stranách málo. Vzrušenie priniesla domácim až 43. min, kedy po osi Svitok – Š. Mjartan – Bugár, posledne menovaný len tesne prestrelil bránku hostí. Keďže sa nepodarilo skórovať ani im, tak prvý polčas skončil remízou 0:0. Podobný priebeh mala aj druhá polovica zápasu, o vzrušenie divákov sa postaral rozhodca, keď domáci reklamovali pokutový kop, no z následného protiútoku sa hostia ujali Mokričkom vedenia – 0:1. V 77. min mali domáci veľkú šancu na vyrovnanie, prudký prízemný center prešiel celou šestnástkou, no T. Zaťko ho už nedokázal dopraviť do siete. Hostia tento stav udržali až do 90-tej minúty a zo vzájomných stretnutí si zaknihovali ďalšie víťazstvo, v poradí už piate.

GÓL: 45. Mokrička.

Rozhodoval Provodský, ŽK: Orságh, Š. Zaťko, Lučan, Katrena, Pagáč, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Svitok (46. Kurinec), Š. Mjartan (79. Čertík), Halaška, Zaťko, Bugár, Lučan, Katrena, T. Zaťko

LADCE: Machala – Kušík, Homár, F. Váň (56. Kučma), Pagáč, Eliaš, E. Mražík, Mikuška, Martinka, Mokrička (85. K. Mražík), Průša (90. Mosorjak).

Horovce – Uhrovec 2:1 (1:0)

Nováčik začal aktívne a v 1. min vyskúšal Rajníkovu pozornosť Varga. Domáci hrali opatrne, ale prvá akcia v 8. min skončila gólom, keď Sratený vysunul Budjača a jeho center premenil G. Bortel. Strely Pavloviča a Provazníka potom Rajníka neohrozili. Z domácich zamestnával obranu najviac M. Barták, no ani jeho strely si cestu do siete nenašli. V 27. min Zajac z 25 metrov opečiatkoval brvno a z protiútoku Kebis Kolárika neprekonal. V závere prvej časti Stratený ani na dvakrát neprekonal brankára. Po prestávke sa do 60. min nič zaujímavého neudialo, s výnimkou Zajacovej strely V 61. min ušiel G. Bortel a Kebis hlavou zvyšoval na 2:0. O dve minúty Čabrák po faule na Kebisa dostal červenú kartu. Hra sa zlepšila a v 69. min Opáth znížil. Hralo sa rýchlo, čo ocenili diváci potleskom, no obrany oboch tímov sa už nedali prekvapiť, aj keď šance nechýbali.

Góly: 8. G. Bortel, 61. Kebis – 69. Opáth.

Rozhodoval Hulínek, ŽK: Kučo, Budjač, Gašparek, Svorada, Hrubý, ČK: 63. Čabrák, divákov.

HOROVCE: Rajník – Kučo, Štepanovič, Budjač, Gašparek, M. Barták, Kuric, Svorada, Stratený, G. Bortel (82. Prekop), Kebis (90. Gereg).

UHROVEC: Kolárik – Masarovič, Provazník, Zajac, Čabrák, Varga (70. Bežo), Opáth, Malina, Stuparič, Pavlovič, Hrubý. MARIÁN PECUŠ

Ďalšie výsledky 7. kola: Myjava B – Bošany 3:1 (3:1), 21. a 44. Jastráb, 36. Oríšek – 12. Hodál, Podolie – Malá Čausa 6:0 (3:0), 5. a 7. Ohrablo, 36. M. Červeňanský, 56. Moravčík, 75. Straka, 81. Hlaváč, Tr. Turná – Zem. Kostoľany 0:4 (0:2), 41. a 72. Jakubis (oba z 11 m), 21. Fereje, 86. Cmarko, V. Uherce - Stará Turá 4:0 (2:0), 14. a 20. M. Beliansky, 61. a 81. R. Kováč, Lehota p/Vt. - D. Vestenice 5:0 (2:0), 36. Šimko, 44. Homola, 70. Jankula (11m), 88. Vida, 89. Benčat,

1. Prečín 15 10 3 2 36:11 33

2. Myjava B 15 10 3 2 37:14 33

3. Ladce 15 8 3 4 24:12 27

4. V. Uherce 15 8 2 5 31:23 26

5. Cigeľ 15 7 5 3 18:13 26

6. Horovce 15 8 1 6 23:26 25

7. Uhrovec 15 6 5 4 34:15 23

8. Malá Čausa 15 7 2 6 31:26 23