Dubnica opäť vyhrala, Púchov zvládol predĺženie

V 2. hokejovej lige naši zástupcovia u súperov uspeli.

SKUPINA A

HC 05 B. Bystrica - MHK Dubnica 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)

Vo vyrovnanej prvej tretine slušného zápasu vyťažili hostia dva góly Haviera a Hantáka. V druhej tretine častejšie ohrozovali Kuteja domáci, no po góloch Trokana a Grambličku viedli Dubničania v polovici zápasu 0:4. V závere druhej časti sa dvakrát presadil Šimko a bolo definitívne rozhodnuté. Čestný gól dosiahol v 48. min Srnka, ale do konca mierili do čierneho už len hosťujúci hráči Pozník a Havier.

Góly: 48. Srnka -9. a 52. Havier, 36. a 39. Šimko, 17. Hanták,26. Trokan, 32. Gramblička, 51. Pozník.

B. Bystrica: Lipnický (Sršeň) – Bálint, Kubík, Teplan, Richard Ivan, Korbeľ, Ľalík, Radoslav Ivan, Šimčík, Piperek, Srnka, Čtvrtníček, Laubert, Magura, Rakyta, Libič, Ozorák.

Dubnica: Kutej – Havier, Pejko, Pozník, Satina, Rešetka, Dobiaš, Šišovský, Gramblička, Bobík, Lezo, Trokan, Hanták, Tvrdoň, Šimko.

Petržalka - ŠHK Púchov 4:5 pp (2:3, 0:1, 2:0 – 0:1)

Súboj nováčikov začali lepšie domáci, keď po nevyužitej presilovke tvoril skóre v 4. min Barilla. Prvý útok Púchova sa revanšoval v 6. min a kombionáciu s Furom a Zmekom zakončil vyrovnávajúcim gólom Krejčí. Vzápätí bol vylúčený Beznák a o polminútu Ernst využil presilovku – 2:1. Keď Petržalka nevyužila šance, hostia udreli v závere prvej tretiny. V 18. min Zemko premenil Furovu prihrávku – 2:2 a ten istý hráč v 20. min po spolupráci s Doleželom poslal Púchov do vedenia 2:3. Druhú časť začali hostia presilovkou pri vylúčení Suváka a v 23. min po Dvorského strele skóroval Furo – 2:4. O tri sekundy domáci previnilec znova poskytol hosťom šancu presilovky, ktorú nevyužili. Púchov mal výraznú prevahu, ale Turák odolával. V tretej tretine Petržalčania zvýšili aktivitu a zabral prvý útok. Ernst dvoma gólmi skompletizoval v 54. min hetrik a za stavu 4:4 sa išlo do predĺženia. V ňom boli lepší hostia a po prihrávke Dvorského rozhodol o dvoch bodoch pre Púchov Krejčí.

Góly: 7., 45. a 54. Ernst, 4. Barilla – 18. a 20. Zemko, 6. a 63. Krejčí, 23. Furo.

Petržalka: Turák – Palkovič, Furdek, Rukovský, Segíň, Záviš, Šoltýs, Cvengoš, T. Jaško, Ernst, Barilla, Kohút, Suvák, Kubinec, Salay, Čáni, Bilik, Jonášek.

Púchov: Kučík – Dvorský, Kováčik, Faktor, Martinák, Krejčí, Furo, Zemko, Štubňa, Doležel, Beznák, Sušanin, Matušů.

12. kolo: HC N. Zámky – Hamikovo 7:1 (1:0, 4:0, 2:1), 19. a 39. Uhnák, 23. a 46. Dubec, 36. Frolík, 40. Čaládi, 55. Kameš – 55. Koláček, HK 96 Nitra – Levice 1:7 (0:2, 0:3, 1:2), 43. Golas - 8. Hronec, 10. Vrťo, 32. Matejov, 36. Kiepeš, 38. P. Segíň, 47. Záhorský, 60. T. Segíň, Partizánske malo voľno.

SKUPINA B

12. kolo: Gelnica – Humenné 2:7, D. Kubín - R. Sobota 5:0, Sabinov – Brezno 12:3, Lučenec - Blesky Detva 4:9, Ružomberok mal voľno.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Zo sprchy rovno do SuperStar

Jakub Pružinský z Považskej Bystrice je študentom štvrtého ročníka gymnázia. V speváckej súťaži, do ktorej ho prihlásila mama, skončil tesne pred bránami finále.

SHMÚ: Na celom území Slovenska sa v nedeľu môžu vyskytnúť búrky

Do 20. h platí výstraha 1. stupňa na celom území Slovenska.

Víťazi boli spoza hraníc

Netradične namiesto nočnej hasičskej súťaže sa v Hornej Breznici konala denná súťaž. Zúčastnilo sa jej šestnásť družstiev.

Fotografie bábätiek z považskobystrickej a trenčianskej pôrodnice.