Piatok, 26. apríl, 2019 | Meniny má Jaroslava

Hádzanársky sumár víkendu

Výsledky hádzanárskej extraligy mužov a I. dorasteneckej ligy.

Firit (v bileom) sa proti Modre strelecky presadil päťkrát.Firit (v bileom) sa proti Modre strelecky presadil päťkrát.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Modra 29:14 (15:7)

Domáci boli vysokými favoritmi v dueli s predposledným tímom, no cesta za povinnými dvoma bodmi najmä v úvode bola poriadne tŕnistá. Bystričania začali zvoľna, so strelami si Kováč pohodlne poradil a Modrania hrali akcie až do istého zakončenia. Aj diváci boli zaskočení, keď v 6. min bolo 0:3. Až potom sa presadil J. Kozák, no Stachovič zvyšoval na 1:4. Domáci pridali a Vallo s Firitom znížili na 3:5, no súper kontroval gólom na 3:5. V 12. min hostia ešte vyhrávali 4:6, no potom MŠK zlepšili obranu, dobre chytal Drápal a skóre sa začalo prelievať na domácu stranu. Vallo dvoma presnými strelami vyrovnala a Cifra poslal Pov. Bystricu prvýkrát do vedenia 7:6. Snaživí hostia vyrovnali Venghom na 7:7, no po oddychovom čase domácich už vo zvyšných trinástich minútach do prestávky neskórovali. Po góle Adamčíka na 8:7 zahodil J. Kozák sedmičku, ale pri presilovke dali domáci dva góly – 10:7 a do konca prvého polčasu natiahli gólovú šnúru na osemgólovú a do kabín išli za stavu 15:7. Druhý polčas začal aktivitou domácich, ktorí pokračovali vo veľmi dobrej obrane a občas aj skórovali. V 37. min zvýšil Sapák na 19:7, čo bol dvanásty gól v neprerušenej sérii od stavu 7:7. Modre sa podarilo dať gól až v 38. min Kintlerom zo sedmičky, na čo nadviazali jeho spoluhráči a o chvíľu bolo 19:10. Za stavu 21:11 Kintler neuspel pri sedmičke, keď jeho spoluhráči nedali viac ako päť minút gól, Bystričania odskočili piatimi gólmi na 25:11. Tri minúty pred koncom Modra znížili na 26:14, ale v závere Dyba zo sedmičky, Sapák a Vallo zvýšili na 29:14 a tridsiaty gól už domáci nestihli, pretože ich útočnú akciu zastavil klaksón.

Pov. Bystrica dosiahla povinné víťazstvo v zápase, v ktorom ju súper nedonútil k väčšej aktivite.

Pov. Bystrica: Biel, Drápal, Makay – Cifra 1, Firit 5, Š. Macháč 1, Sapák 3, Adamčík 3, Dyba 3/1, Kostelanský 1, Hároník, Vallo 7, M. Macháč 2, J. Kozák 1, Marián Gardian 2.
Modra: Kováč - Lackovič 1, Kintler 2/2, Draškovič, Michalko 1, Stachovič 4, Jakubík 1, M. Döme 1, Kuliška 1, Šimášek, Briestenský, Porkert, Hepner, O. Döme, Vengh 2, Smolenický 1.

Sedmičky: 2/1 – 3/2.

Vylúčení: 3:2.

15. kolo: Košice – Hlohovec 28:35, Martin – ŠKP Bratislava 27:28, Nové Zámky – Šaľa 21:29, Topoľčany – Prešov 20:29.

1. LIGA ST. DORASTENCI

11. kolo: Košice - Pov. Bystrica 29:37 (16:16), Jurák 12, Strelec 6, Kušík 4, Zúbek 3, Bosý 3, Babiar 3, Záhradník 3, L. Lovíšek 2, Piňák, Prešov – Hlohovec 32:17, Trebišov - ŠKP Bratislava 21:32, Topoľčany, N. Zámky a Modra mali voľno.

1. LIGA ML. DORASTENCI

11. kolo: Košice - Pov. Bystrica 21:37 (11:19), Hladký 11, Hanták 6, A. Lovíšek 5, Bystrický 5, Kocifaj 4, E. Valášek 3, Rosík 2, Hutňan, Topoľčany – Levoča 29:20, N. Zámky – Stupava 24:24, Prešov – Hlohovec 36:23, Trebišov - ŠKP Bratislava 20:29, Sečovce - Modra 21:35, Bojnice mali voľno. 1. Pov. Bystrica 11 9 0 2 343:225 18

2. ŠKP 10 9 0 1 328:213 18

3. Topoľčany 10 9 0 1 311:220 18

4. Prešov 10 8 0 2 334:208 16

5. Modra 10 6 1 3 287:271 13

6. Hlohovec 10 5 1 4 244:286 11

7. Trebišov 10 4 2 4 290:266 10

8. Košice 10 5 0 5 278:292 10

9. Sečovce 10 3 1 6 253:322 7