Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Postupové nádeje rýchlo zhasli

V kvalifikácii o ME vo volejbale v Púchove kadeti ani kadetky Slovenska proti favoritom neuhrali ani set a z tretích miest na šampionát pomýšľať nemohli.

Slovensko (v modrom) prišlo o šancu už v prvom zápase s Portugalskom.Slovensko (v modrom) prišlo o šancu už v prvom zápase s Portugalskom. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

KADETI

Slovensko – Poľsko 0:3 (-19, -17, -12)

Ak chceli mladí Slováci postúpiť, museli najväčšieho favorita zdolať 3:0. Úvod bol vyrovnaný do stavu 7:6, ale po trojbodovej šnúre súpera museli naši znova otáčať na 14:12 a 15:13. Od stavu 16:16 hosťom vyšli tri podania a vedenie už z rúk nepustili, čím definitívne zobrali Slovákom postupovú nádej. V ďalšom priebehu Poliaci rýchlo získali niekoľkobodové vedenie a bez problémov vyhrali 3:0

1. Poľsko 2 2 0 6:0 6

2. Bielorusko 2 1 1 3:4 3

3. Slovensko 2 0 2 1:6 0

Na ME postúpilo iba Poľsko.

KADETKY

Slovensko – Taliansko 0:3 (-13, -19, -21)

Rovnako ako chlapci a u dievčat bolo jedinou nádejou na postup víťazstvo 3:0, čo pri pohľade na predchádzajúce výsledky nebolo príliš reálne. Prvý set bol vyrovnaný do stavu 9:9, no súperky odskočili na 11:16. Po technickom time oute pridali Talianky ďalších šesť bodov v rade a získali prvý set, čím zhasli slovenské nádeje. V druhom sete Slovenky viedli 5:1, ale súperky doťahovali a od stavu 10:10 opäť získali päťbodový náskok, ktorý si neustále udržiavali. V najvyrovnanejšom treťom sete domáce hráčky nestále doťahovali stratu, ale za stavu 19:17 mali nádej na zisk aspoň jedného setu. Súperky to nedovolili, otočili na 20:22 a kvalifikáciu zakončili bez straty setu.

1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?