Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Panteri padli až v závere

V I. hokejovej lige prehrala Pov. Bystrica doma s Michalovcami, keď ešte dve minúty pred koncom bol stav nerozhodný 2:2.

Buliš likviduje šancu hráča Michaloviec.Buliš likviduje šancu hráča Michaloviec. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Michalovce 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

V prvej tretine mali viac streleckých príležitostí hostia, no Buliš si udržal čisté konto. Panteri v úvode odolali dvom presilovkám, keď naviac Zlocha vyfasoval desaťminútový osobný trest. Najväčšiu šancu Pov. Bystrice mal v 20. min Koleda, no zblízka neuspel. V 22. min sa Čížek rútil sám na Buliša, ktorý ho vychytal a domáci gólman zmaril v 28. min únik Rožníka. V 29. min navrátilec Bujdák tvrdou strelou do šibenice donútil bronzového medailistu zo šampionátu dvadsiatok Okoličányho k zákroku. V 30. min Juráškovu prihrávku na Koledu vracajúceho sa z trestnej lavice zmaril obetavo jeden z obrancov a o minútu Švantner mohol ísť sám na bránu, ale na modrej čiare spadol. V 34. min Drotár trafil po sóle iba do hornej žŕdky, no o minútu sa dostal pred bránu od zadného mantinelu a pretlačil puk medzi Bulišovým betónom a žŕdkou do siete. V 37. min Tkáč delovkou od modrej čiary trafil žrď. V 41. min Bujdák v presilovke zblízka mieril tesne vedľa, ale v 42. min si Trenčan nakorčuľoval medzi kruhy a po vydarenej kľučke na obrancu nedal Okoličánymu šancu – 1:1. O dve minúty ušiel domácej obrane Halás a blafák zakončil gólom. V 47. min Hriňa strelou od modrej rozvlnil iba bočnú sieť, ale v 54. min pri presilovke Jurášek po Koledovej prihrávke vyrovnal. V závere Koledovho trestu využil v 58. min presilovku Drotár a sekundu pred koncom potvrdil výhru hostí Podsedlý.

Góly: 42. Trenčan, 55. Jurášek - 35. a 58. Drotár, 44. Halás, 60. Podsedlý.

POV. BYSTRICA: Buliš – Hriňa, Prášek, J. Filo, M. Fillo, Mikuš, Klačko, Jurášek, Koleda, Bujdák, Zlocha, P. Ligas, Trenčan, Šedivý, Michálek, Šugár, Kovačič, Švantner, Kudlej, Kožúrik.

MICHALOVCE: Okoličány – Šterbák, Kubát, Boboš, Bednár, Šeliga, Šechný, Drotár, Méry, Linet, Čížek, Halás, Majerník, Schnelly, Fedorko, Rožník, Podsedlý, Kubiš.

40. kolo: Slovensko 18 - Trnava 2:5, Sp. N. Ves – Detva 2:1 sn, Senica – Prešov 4:5, Topoľčany - L. Mikuláš 1:5, Bardejov mal voľno.

1. Sp. N. Ves 36 22 7 7 141:97 78

2. Detva 37 23 7 7 136:96 78

3. Bardejov 36 20 7 9 129:73 70

4. L. Mikuláš 37 19 6 12 146:102 69

5. Michalovce 36 20 4 12 151:107 67

6. Senica 36 17 5 14 135:105 58

7. Trnava 36 17 4 15 102:108 56

8. Prešov 37 15 6 16 109:107 54