Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Púchov prehral v predĺžení, Dubnica vyhrala vonku

V 2. hokejovej lige k výhre Dubnici v Petržalke prispel hetrikom D. Hudec.Púchovčania dvakrát zmazali s Levicami dvojgólové manko, ale nakoniec prehrali gólom v predĺžení.

SKUPINA A

HC Petržalka - MHK Dubnica 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)

Hostia dali rýchly gól už v 2. min Lezom a vo vyrovnanom priebehu prvej časti zvyšoval v 17. min Satina na 0:2. Aj druhú tretinu začali hostia rýchlym gólom, ktorý dal v 22. Havlíček. Dubnica mala viac z hry, no ďalší gól dal až v 34. min D. Hudec. Nádeje Petržalčanov oživil pätnásť sekúnd pred druhou sirénou Kubinec. V 49. min D. Hudec využil presilovku a ten istý hráč v 57. min dosiahol hetrik – 1:6. Domáci bojovali až do konca a v priebehu polminúty dvoma gólmi zmiernili prehru na 3:6.

Góly: 40. Kubinec, 58. Jonášek, 59. Bilik - 34., 49. a 57. D. Hudec, 2. Lezo, 17. Satina, 22. Havlíček.

Petržalka: Pinček – Záviš, Kačur, E. Segíň, Rutkovský, Palkovič, Jonášek, Bilik, Čáni, Kohút, Furdek, Salay, Kubinec.

Dubnica: Kutej – Pejko, Dobiaš, Mihula, Satina, Pozník, Bača, Lezo, Trokan, Gramblička, Hanták, Havlíček, Tvrdoň, J. Klíma, D. Hudec, Bobík.

ŠHK Púchov – HK Levice 4:5 pp (0:2, 2:1, 2:1 – 0:1)

V úvode doplatili Púchovčania na zbytočné fauly, keď v 3. min boli postupne vylúčení Hulák a Furo. Presilovku 5:3 využil v 4. min T. Segíň. Hra sa pritvrdila, na čo doplatil v 12. min hosťujúci Adámik desaťminútovým trestom a trestom do konca zápasu. V 18. min sa presadil opäť T. Segíň – 0:2. V 24. min znížil Krejčí, no súper odpovedal o štyri minúty gólom Hronca. Domáci bojovali a už v 30. min Viedenský dal druhý gól. V 43. min hostia potrestali vylúčenie Michala Stráňovského štvrtým gólom. Púchov zvýšil obrátky a k zmene stavu prispelo vylúčenie Stankoviča, ktoré potrestal v presilovke v 50. min Dvorský. Uplynulo iba 23 sekúnd a Hulák vyrovnal. V predĺžení rozhodol v 62. min prvou strelou Bikbulatov.

Góly: 24. Krejčí, 30. Viedenský, 50. Dvorský, 50. Hulák – 4. a 18. T. Segíň, 28. Hronec, 42. Záhorský, 62. Bikbulatov.

Púchov: Kučík – Hulák, Zalčík, Dvorský, Kováčik, Zemko, Martinák, Žiačik, Krejčí, Furo, Doležel, Faktor, Viedenský, Michal Stráňovský, T. Bajtala, Štubňa, Smatana, Matušů.

Levice: Račko – Socha, Ozimák, Pitlanič, Roško, Školnák, Kmeť, Bikbulatov, T. Segíň, Vrťo, Hronec, Záhorský, Sucharda, Stankovič, Michalovič, Kiepeš, Adámik.

22. kolo: HK 96 Nitra – Hamikovo 11:0 (4:0, 4:0, 3:0), 10., 24. a 29. Bekényi, 12. a 23. Tarnóczy,6. Molnár, 7. Kalafa, 38. Ďurech, 47. Vasiľko, 52. Tvrdoň, 55. D. Bajtala, HC N. Zámky – Partizánske 2:4 (0:2, 2:2, 0:0), 26. a 26. Král – 8. a 31. Uhrecký, 11. Tvrdík, 32. Zelený, HC 05 B. Bystrica mala voľno.

SKUPINA B

22. kolo: Sabinov – R. Sobota 3:6, Brezno – Ružomberok 2:4, Humenné - Blesky Detva 13:4, D. Kubín – Gelnica 5:1, Lučenec mal voľno.

1. Humenné 19 17 2 0 162:37 55

2. D. Kubín 20 15 4 1 184:50 50

3. R. Sobota 20 13 3 4 108:51 43

4. Ružomberok 19 8 1 10 70:85 26

5. Detva 19 7 2 10 105:124 25

6. Gelnica 18 7 2 9 51:71 23

7. Sabinov 19 6 0 13 73:101 18

8. Brezno 19 5 2 12 59:105 18