Oslabená Dubnica opäť prehrala

Vo futbalovej Doxxbet lige nestačila predposledná Dubnica na posledné Nové Mesto.

Dubničania (v bielom) doma opäť vyšli naprázdno.Dubničania (v bielom) doma opäť vyšli naprázdno. (Zdroj: ARCHÍVNE FOTO JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica – N. Mesto 1:3 (0:0)

V šesťbodovom zápasenastúpili domáci bezZahranyčného, ktorý pykal za červenú kartu a Suchého po piatej žltej karte. U súpera z rovnakých dôvodov chýbali Straka a Urban. Poslední hostia povzbudení prvou výhrou minulý týždeň nad vedúcou Skalicou začali lepšie a v prvej dvadsaťminútovke mali dve výborné šance, no M. Slávik si so strelami M. Šebeka a Vlada poradil. Domáci sa do šancí nedostávali, a tak sa takmer celý prvý polčas odohral medzi šestnástkami. Po polhodine po zbytočnom sklze Krošláka v rohu ihriska uvidel domáci hráč veľmi prísnu červenú kartu červenú kartu a súper zacítil šancu. Nové Mesto sa snažilo o prenášanie hry na krídla krížnymi prihrávkami, no domáci mladíci zodpovedne bránili. Po zmene strán v 54. min sa k odrazenej lopte po rohu dostal Mičko, ale prestrelil. V 58. min domáci gólman po rohu vyboxoval loptu a spoza šestnástky exdubničan Šupák trafil presne – 0:1. O minútu takmer vyrovnal Bielik, ale obranca mu v poslednej chvíli strelu zblokoval na roh. V 67. min M. Šebek z 25 metrov prekvapil M. Slávika skákavou strelou k žrdi – 0:2. O desať minút po rýchlej akcii L. Šebek povedľa vybiehajúceho gólmana zvýšil na 0:3. Domáci mladíci sympaticky bojovali a v 81. min po rohu bol faulovaný Cisár a Golej z jedenástky strelou od žrde znížil. Dubničania zvýšili úsilie a v 86. min striedajúci Szücs z päťky volejom napálil loptu iba do brankára.

Góly: 81. Golej (11 m) - 58. Šupák, 67. M. Šebek, 78. L. Šebek.

Rozhodoval Molitoris, ŽK: Habšuda, Mejič, Kutaj, Bariš, ČK: 29. Krošlák, 310 divákov.

DUBNICA: M. Slávik – Golej, Takáč (81. Szücs), Pagáč, Habšuda (72. Hlatký), Vaculík, Mičko (58. Čurik), Cisár, Krošlák, Bielik, Mejič.

N. MESTO: Belic – Šupka, Lopušan, Kutaj, Jablokov (60. Omasta), M. Šebek, Bariš, Vlado, Šupák, L. Šebek (78. Miklovič), Rapavý (90. Tuka).

20. kolo: Skalica – Šamorín 1:1 (1:0), 9. Ulrich – 74. Hrnčár (11 m), Žilina B - Žiar /D. Ždaňa 7:3 (4:1), 26. a 76. Vavro, 30. a 43. Špalek, 35. Jasenovský, 50. Hrbek, 69. Václavík – 27. a 54. Abrahám, 90. Zuziak, Sereď - Slovan B 3:1 (1:1), 13. Hulák, 55. Morong, 78. Kasaj – 31. Oravec (11 m), Nitra - Trnava B 4:1 (2:0), 13. a 43. Paukner, 47. a 51. Benčík – 58. Hrebík, Senec – Šaľa 1:1 (1:1), 39. Bedecs – 7. Matič.

12. N. Mesto 20 2 3 15 10:36 9

1. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  3. Študuj perspektívne programy!
  4. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  5. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  6. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  7. Nové číslo Historickej revue
  8. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?