Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

Nová Dubnica zvíťazila v Beluši

V 4. futbalovej lige Beluša prišla o prvú priečku po domácej prehre s N. Dubnicou, pre ktorú to boli prvé jarné body.Domaniža siahala v Boleráze na bod, ale dvadsať minút pred koncom inkasovala.

Novodubnčania (v žltom) si doma stratené body s Holíčom vynahradili v Beluši.Novodubnčania (v žltom) si doma stratené body s Holíčom vynahradili v Beluši.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Boleráz – Domaniža 1:0 (0:0)

Hostia prišli brániť výsledok, pokúšalis a hroziť z brejkov a hrali na remízu. Domáci však v prvom polčase súpera tlačili. V 20. minúte zachraňovala hosťujúca obrana na čiare pri šanci Németha. Humel o päť minút neskôr obišiel brankára ale z uhla trafil iba žrď a Blaško neskôr mieril nad bránu. Gólu sa domáci v prvom dejstve nedočkali. V druhom dejstve ich mohol poslať do vedenia Neštický, ale trafil iba brankára. V 71. minúte začal akciu P. Daniš, ktorý loptu posunul na Mackovčína, ten z prvej nahral do behu Hrebíkovi, ktorý našiel spätnou prihrávkou Németha a ten už nemal problém prestreliť gólmana – 1:0. Hostia pritvrdili a snažili sa vyrovnať, ale domáci si už víťazstvo postrážili.

Gól: 71. Németh.

Rozhodoval Ahmed, ŽK: Humel, Neštický, Klačo, D. Pilár st., Braciník, Marek Kvaššay, 150 divákov.

BOLERÁZ: Hrivňák – P. Daniš (87. Mar. Daniš), Klačo, Németh, Mackovčín, Mir. Daniš, Humel, Habánek (46. Hrebík), Blaško, Kitta, Neštický. Tréner M. Kopčan.

DOMANIŽA: Kubiš – Martinka, Braciník, Sovík, Blažek, Haviar, Vaštík, D. Pilár st., D. Pilár ml., Marek Kvaššay, Fapšo. Tréner P. Košík. STANISLAV CIBULKA

Beluša – Nová Dubnica 0:1 (0:0)

Za chladného počasia začali derby lepšie domáci. Strieľanú prihrávku M. Hrnčíka Kostka vyrazil len pred Lukajku, ktorý si odrazenú loptu nedokázal spracovať. Novákov technický pokus nemieril medzi tri žrde a na druhej strane Králikov únik prerušil postranný rozhodca, ktorý avizoval postavenie mimo hru. V 39. min mohol otvoriť skóre hosťujúci Grnja, ale z dobrej pozície minul belušskú bránu. Domácich mohol v druhom dejstve poslať do vedenia striedajúci Makas, ktorého strele chýbala potrebná razancia. V 68. min Behan zoči-voči Ciesarovi neuspel, a keď v závere očakávaný tlak domácich neprišiel, tak o prekvapivom triumfe Novej Dubnice rozhodol sedem minút pred koncom šťastný strelec Marušinec.

Gól: 83. Marušinec.

Rozhodoval Kotrec, ŽK: Kucharík, 150 divákov.

BELUŠA: Ciesar – P. Gažo, J. Gažo, Pavol Vavrík, Kucharík, Novák (73. Polacký), Ondrička, Jurga, Lukajka (60. Makas), Pšenák, M. Hrnčík.

N. DUBNICA: Kostka – Burdej, Václav (87. Tvrdý), Behan (89. Štiffel), Králik (70. Bouhila), Maník, Švikruha, Držík, Marušinec, Grnja, Lendvay. MIŇO HRUBO

Ďalšie výsledky 19. kola: Modranka – Bánovce 1:0 (1:0), 38. Hrubý, Holíč - Partizánske 0:1 (0:1), 37. Křapka, Šimonovany – Tr. Teplice 1:4 (0:1), 58. T. Laurinec – 35. a 65. B. Balocký, 78. D. Jančovič, 82. Puček, Kanianka – Horná Nitra 0:4 (0:1), 33., 82. Drozd, 87. Matuškovič, 88. Obžera, Častkovce – Jasl. Bohunice 1:0 (1:0), 37. Madro, Tr. Stankovce – Chocholná-Velčice 1:2 (0:1), 62. Ježík – 29. a 55. Tuplík (druhý z 11 m).

1. H. Nitra 19 11 4 4 39:14 37 (+10)

2. Bánovce 19 11 4 4 37:17 37 (+10)

3. Beluša 19 12 1 6 38:25 37 (+7)

4. Tr. Teplice 19 11 2 6 32:18 35 (+8)

5. Modranka 19 11 1 7 19:26 34 (+4)

6. Boleráz 19 9 3 7 35:23 30 (0)

7. Domaniža 19 8 6 5 23:17 30 (+3)

8. Šimonovany 19 9 2 8 26:23 29 (-1)